„Turbūt reikėtų pripažinti, kad šiuo metu iš inercijos daug kas vyksta, bet yra atskirų (...) atvejų, kur statybininkai patiria nuostolius. Visų pirma, reikia paminėti, kad dėl tiekimo trikdžių. Nemažai yra rangovų, kurie sumokėjo avansą tiekėjams, kad atvežtų, pagamintų tam tikras konstrukcijas, medžiagas. Iš Italijos, Lenkijos, Kinijos, Vokietijos turime stringančių tiekimo tam tikrų grandinių, (...) reikia užsakinėti medžiagas pas kitus gamintojus, pas kitus tiekėjus“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė D. Gedvilas.

Pasak jo, trikdžių kyla ir dėl to, kad dalis rangovų yra priversti grįžti iš užsienio valstybių.
„Yra tam tikri nuostoliai patiriami, kad rangovai turi grįžti iš užsienio valstybių, iš Skandinavijos, yra sustabdytų projektų. (...) Yra tokių trikdžių, kur mūsų statybininkai turi sutartis, rangos sutartis, kad turi atlikti darbus, pavyzdžiui, Vokietijoje, bet nežino, kaip elgtis, važiuoti ar nevažiuoti“, – aiškino Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas.

Jo teigimu, sumaišties statybų sektoriuje yra nemažai.

„Pagrindinis nerimas statybininkams yra tas, kiek projektų bus sustabdoma ir kaip elgsis bankai, nes labai svarbu statybininkams matyti kelis žingsnius į priekį, kad galėtų kiek įmanoma minimizuoti nuostolius, kurie gali ateiti šiuo (...) sudėtingu laikotarpiu“, – teigė D. Gedvilas.

Visgi, kaip sakė jis, didelė dalis imigrantų, dirbančių statybos sektoriuje Lietuvoje, grįžti į gimtąsias šalis neskuba.

„Galiu pasakyti, kad didelė dalis imigrantų (...) neskuba grįžti į (..) namus. (...) Jie neskuba išvažiuoti, jie dirba, stebi situaciją“, – sakė D. Gedvilas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės