Vietos unikalumą sudaro ir tai, kad ji yra visai greta Kauno miesto, tarptautinio oro uosto, geležinkelio, laisvosios ekonominės zonos. Projekto įgyvendinimas turėtų prasidėti kitąmet.

„Mūsų kompanijos bruožas – vystyti išskirtinius, kokybiškus projektus, kuriant pridėtinę vertę visuomenei, todėl norime, kad šio sklypo plėtra vyktų darniai su aplinka ir bendruomene“, - susitikime su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu kalbėjo „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys, kartu su kitais komandos nariais pristatydamas sumanymą statyti miestelį.

Prekybos miestelyje planuojama daugiau kaip 60 tūkst. kv m ploto patalpų. Svarstoma apie galimybes įrengti patogių įvažų, automobilių stovėjimo vietų, elektromobilių įkrovos stotelių. Projekto vadovė Rasa Pečiulaitė pasakojo, kad sumanymas bus realizuotas etapais, o darbus užbaigti planuojama 2025 metais.

„Mes nenorime pigiausio varianto, norime geriausio. Rinkoje užsitarnavome vardą kaip nesileidžiantys į kompromisus dėl kokybės, tvarumo ir estetikos, vystydami verslo centrus ar industrinius pastatus. Kaip pavyzdį galėtume pateikti „SBA Urban“ bei „Notus Developers“ vystomą „SBA Industrinių inovacijų slėnį“ šalia Klaipėdos, kuris įrodo, kad ir industriniai projektai gali būti išskirtiniai savo architektūra, technologijomis ir iki minimumo sumažintu poveikiu aplinkai“, - sakė projekto vadovė.

L. Šepetys tvirtino, kad Biruliškėse bus sukurta visa elektroninės prekybos ekosistema. Čia įmonės ne tik galės įkurti savo biurus, saugoti bei paskirstyti prekes, bet ir betarpiškai aptarnauti klientus. Plėtodami elektroninės prekybos miestelį, ,„SBA Urban“ vadovai pasiryžę ir toliau laikytis esminių savo veiklos principų: architektūros išskirtinumo, žaliosios ekonomikos, tvarumo, darnos su aplinka.

V. Makūnas pasidžiaugė, kad į Kauno rajoną ateina socialiai atsakinga, gerą reputaciją užsitarnavusi kompanija ir patikino, jog Savivaldybė dalyvaus sprendžiant statybų leidimų, infrastruktūros kūrimo ir kitus klausimus. Meras taip pat priminė Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusių darbuotojų, trejus metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių.

„SBA Urban“ yra pastačiusi ne vieną išskirtinės architektūros verslo centrą: BLC Kaune, „Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje. Bendrovė vystė „Kauno doko“ projektą, taip pat valdo statybos procesus statant verslo centrą „Verde“ Rygoje - pastarieji projektai priklauso SBA bendrovei „Capitalica Asset Management“. Fredoje „SBA Urban“ suplanavo ir sparčiai įgyvendina gyvenamųjų namų kvartalo „Nemunaičiai“ projektą.

„SBA Urban“ kartu su tarptautine architektų ir dizainerių kompanija „3deluxe“ parengtas Kauno Vienybės aikštės rekonstrukcijos projektas pelnė Vokietijos dizaino tarybos apdovanojimą miesto erdvės kategorijoje, o įgyvendintas projektas prestižiniuose „iF Design“ apdovanojimuose pripažintas geriausiu architektūros kategorijoje.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)