Kaip rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai, požeminius vandenis galintys užteršti geoterminiai gręžiniai jau tampa praeitimi, nes registruojamos tik aplinkosauginius reikalavimus atitinkančios jų sistemos.

Iki šios dienos LGT yra įregistravusi 36 tokias sistemas. Beveik pusė (15) – Vilniaus m. savivaldybėje, o kitose savivaldybėse – po vieną ar kelias.

Dalis norėjusiųjų įregistruoti savo geoterminius gręžinius sulaukė neigiamo LGT atsakymo, nes, pasak LGT direktoriaus Jono Satkūno, neatitiko vieno iš Geoterminių gręžinių projektavimo, įrengimo ir likvidavimo tvarkos reikalavimų.

Nustatyta, kad tokių gręžinių šilumokaičius reikia užpildyti tik savaime degraduojančiomis ir aplinkai draugiškomis medžiagomis, nes tik jos, jeigu patenka į požeminius vandeningus sluoksnius, jų neužteršia. Leidžiama naudoti vandens ir etanolio, vandens ir propilenglikolio mišinius ar kitus netoksiškus ir biologiškai greitai degraduojančius tirpalus, medžiagas ar mišinius.

Deja, kai kurie geoterminių gręžinių sistemų savininkai šilumokaičius užpildo kenksmingu aplinkai etilenglikolio tirpalu, žinomu kaip automobilių variklių aušinimo skystis, nes jis pigesnis.

Jeigu šilumokaitis užpildytas šiuo tirpalu, LGT gręžinio neregistruoja, išskyrus tas geoterminių gręžinių sistemas, kurios buvo įrengtos iki balandžio 3 d., kai aplinkos ministras patvirtino minėtąją Tvarką.

Susiję straipsniai
Tokių namų Lietuvoje – tik 6

Aplinkos ministerija skelbia, kad Lietuvoje daugėja energiškai taupių pastatų. Vis dėlto A+ energinio naudingumo klasės sertifikatą kol kas ...

Top naujienos