Už siūlymą balsavo 6, prieš 3, susilaikė 1 BFK narys.

Šiuo metu egzistuoja NT mokesčio lengvata visam tradicinių religinių bendruomenių turtui, o netradicinių – naudojamam, tik nekomercinei veiklai arba kulto apeigų reikmenų gamybai. Iniciatorių turimais duomenimis apie religinių bendruomenių valdomą NT, sulyginus tradicinių ir netradicinių religinių bendruomenių mokestinius įsipareigojimus, valstybės biudžete papildomai būtų surinkta apie 4,5 mln. eurų.

Tuo tarpu parlamentaro „darbiečio“ V. Gapšio siūlymui išsaugoti buvusias reglamentavimo nuostatas ir palikti galimybę savivaldybėms pačioms nustatyti NT mokesčio tarifą vėjo elektrinėms pritarta nebuvo.

Už siūlymą balsavo 4, prieš 5, susilaikė 2 komiteto nariai.

Seime antradienį svarstymo stadijoje vyks diskusija dėl Nekilnojamo turto (NT) mokesčio įstatymo pakeitimų. Tai yra vienas iš projektų, numatytų Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje.

Projektui praeitos savaitės viduryje pritarė BFK. Už NT įstatymo pakeitimus balsavo 6, prieš – 3, susilaikė 1 komiteto narys. Prieš balsavo „laisvietis“ V. Mitalas ir opozicijos atstovai V. Gapšys ir Andrius Palionis, susilaikė A. Butkevičius.

Vyriausybės projektas patobulintas, pritarta BFK pirmininko siūlymui

Komitetas nutarė patobulinti Vyriausybės teiktą įstatymo projektą ir pritarė BFK pirmininko Mindaugo Lingės siūlymui sudaryti galimybę pačioms savivaldybėms nusistatyti tarifus dėl NT apmokestinimo.

Jo registruotame siūlyme numatoma, kad vietoje 0,06 proc. lengvatinio tarifo pagrindiniam gyvenamajam būstui, savivaldybės pačios galėtų nusistatyti tarifus 0,05–4 proc. intervale.

Už tokį M. Lingės siūlymą balsavo absoliuti dauguma BFK narių, susilaikė parlamentai A. Butkevičius ir A. Palionis.

Vyriausybės pateiktame NT mokesčio įstatymo projekte siūloma padidinti fizinio asmens pagrindinio gyvenamojo būsto neapmokestinimo ribą nuo 1 iki 1,5 savivaldybės NT verčių medianos.

Projekte dar siūloma, kad pagrindiniam fizinio asmens gyvenamajam būstui būtų taikomas progresinis apmokestinimas. Dalis tarp 1,5 ir 2 savivaldybės NT verčių medianų būtų apmokestinama 0,06 proc. tarifu, o viršijanti 2 medianas – 0,1 proc.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad priėmus tokius pakeitimus, vidutinis mokestis už gyvenamąjį būstą gyventojui siektų 16 eurų per metus, o du trečdaliai gyventojų mokesčio nemokėtų. Surinktos pajamos atitektų savivaldybėms.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus yra tvirtinęs, kad dabar esanti NT apmokestinimo sąranga šalyje yra gera, tačiau jos parametrai – tobulintini. Pasak jo, dabar NT apmokestinimas veikia kaip prabangos mokestis ir jis neturėtų būti taikomas pagal savivaldybes.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją