Fondas „Lords LB Special Fund IV“ su mokykla sutartį pasirašė sausį, o atidarymas buvo planuotas kitų metų rugsėjį.

Kaip praneša vz.lt, fondas UAB „Orkelos valdymas“ su bendrove „Royal Russell School Vilnius“ sutartį nutraukė nuo lapkričio 16 d., neįvykdžius įsipareigojimų. Fondas žada ieškoti kito nuomininko.

Primename, jog 2020 m. fondas „Lords LB Special Fund IV“ pristatė architektūrinį Šv. Jokūbo kvartalo Vilniuje atnaujinimo projektą. Atnaujintą istorinį kvartalą sudarys Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, dominikonų vienuolynas, ugdymo veiklai skirtos erdvės su vidiniu sodu ir komercinės patalpos.

Keturiuose istoriniuose pastatuose ir juos jungiančiuose statiniuose turėjo būti įrengtos mokymo klasės, biblioteka ir poilsio patalpos moksleiviams. Šalia istorinių pastatų jau iškilo ir visiškai naujas, modernios architektūros pastatas, kuriame turėjo įsikurti lopšelis-darželis, pradinė mokykla, turėjo būti įrengtos apgyvendinimo patalpos moksleiviams bei mokytojams.

Kvartale turėjusi įsikurti tarptautinė „Royal Russell“ mokykla turinti užsienio filialus Pietų Korėjoje (Busane) bei Kinijoje (Hangdžou ir Guangdžou). Šiandien „Royal Russell“ mokyklose dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokosi daugiau nei 1200 vaikų.

„Royal Russell School“ turėjo būti pirmoji mokykla Lietuvoje, teikianti mokinių apgyvendinimo paslaugą. Į ją taip pat buvo numatyta priimti dieninių skyrių mokinius iš visos Lietuvos. Nuo 2024 metų rugsėjo mokykla turėjo priimti 1–18 metų vaikus, o moksleiviai nuo 11 metų būtų galėję apsigyventi mokyklos patalpose.