Bendrovė skelbia, kad atnaujinus projektą 14 hektarų teritorijoje bus pastatytas 80 tūkst. kv. metrų ploto prekybos centras „Akropolis“, taip pat 2,5 tūkst. vietų koncertų salė, 12 tūkst. kv. metrų ploto konferencijų centras, kino salių kompleksas, iki 60 tūkst. kv. metrų ploto biurų ir apie 10 tūkst. kv. metrų nuomai skirtų butų.

Kultūros, pramogų, prekybos ir biurų erdvės nebus sukoncentruotos viename pastate, o išdėstytos miesto kvartalo principu, jas atskiriant atviromis ir dengtomis vidinėmis gatvėmis bei alėjomis.

Akropolis Vingis“ iš esmės pakeis ir atgaivins Vilkpėdės rajono įvaizdį – buvusi pramoninė teritorija taps gyvybinga sostinės kultūros, laisvalaikio, prekybos ir paslaugų erdve“, – pranešime teigė „Akropolis Group“ direktorius Manfredas Dargužis.

M. Dargužis praėjusią savaitę sakė, jog kompleksą planuojama atidaryti 2024 metų pabaigoje.

Įgyvendinant projektą „Akropolis Group“ taip pat numato už 10 mln. eurų rekonstruoti sankryžą tarp Geležinio Vilko, Gerosios Vilties ir M. K. Čiurlionio gatvių, Gerosios vilties gatvės pradžioje įrengiant žiedą, o po Geležinio Vilko gatve – požeminę pėsčiųjų perėją ir vieną iš įvažiavimų į komplekso automobilių aikštelę.

Bendrovė nurodo, kad didžioji dalis iš 4,5 tūkst. automobiliams skirtų vietų bus įrengta po žeme.

Naują architektūrinę kvartalo koncepciją sukūrė architektūros įmonė „DO Architects“.

„Akropolis Group“ neatskleidžia, kiek planuoja investuoti į projektą. Praėjusią savaitę investuotojams M. Dargužis teigė, jog kol nėra suderintas techninis projektas, anksčiau skelbtos investicijos nesikeičia – apie 250 mln. eurų.

Buvusiai „Velgos“ gamyklai šalia Vingio parko priklausiusį sklypą iš valstybės „Akropolis Group“ 2006 metais įsigijo už 11,72 mln. eurų. Tuomet planuota, kad naujas prekybos centras bus pastatytas iki 2015 metų, bet tokius planus sugriovė 2008-2009 metų krizė.

Pirmasis prekybos centras „Akropolis“ sostinės Ozo gatvėje, greta planuojamo Nacionalinio stadiono, iškilo 2002-aisiais. Jo plotas siekia daugiau nei 109 tūkst. kv. metrų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos