Tokią sankciją LRTK taiko, nes pažeidimus teigia užfiksavusi jau trečią kartą per metus. Šis sprendimas įsigalios pirmadienį ir galios iki vasario 21 dienos.

Paskutinį pažeidimą komisija fiksavo spalio 6 dienos laidoje „Dvikova. Vladimiro Solovjovo programa“.

LRTK cituoja šioje laidoje transliuotą V. Žirinovskio pasisakymą: „Mūsų atsakymas – apraminti tuos, kurie planuoja mūsų šalies užpuolimą. Tokie planai yra, raštiški, su parašais ir antspaudais, ir garsiai įvardinti visų JAV prezidentų. Asmeniškai aš nesu mūsų šalies prezidentas, bet sakau, jūs, na ne jūs, nes jūs iš Rumunijos ir jums ten taip pat blogai, bet jei jūs (...), iš Rumunijos taip pat nieko neliks. Ir Čekijoje, jei bus (...) ir Lenkijos ir Baltijos šalyse, jei amerikiečių tankai prieis prie mūsų sienų, jie daugiau niekur nepasitrauks, atgal jie nenueis. Sudegs su visu ekipažu“.

Komisija šį pareiškimą įvertino kaip karo, tautinės neapykantos kurstymą, niekinimą, skatinimą smurtauti ir fiziškai susidoroti su JAV, Rumunija, Čekija, Lenkija ir Baltijos šalimis.

Anot jos, laidoje taip pat yra skleidžiama dezinformacija, kurstoma nesantaika ir neapykanta tarp tautų, stengiamasi įtikinti auditorijas, kad tik vienintelė Rusija yra teisi bei siekia formuoti nuomonę apie esamą „tikrąją padėtį“ tik taip, kaip tai naudinga Rusijai.

LRTK teigia, kad „RTR Planeta“ laidoje JAV kariniai veiksmai prilyginami teroristiniams veiksmams, o tai yra neapykantos kurstymas, valstybės, šmeižimas ir žiūrovų dezinformavimas.

„Panaudojant „Etikečių klijavimo“, „Melo ir apgavystės“ propagandos technikas, kryptingai siekiama paveikti ir įtikinti mases, kad JAV yra teroristinė valstybė“, - nurodo komisija, anot kurios, laidoje yra pateikiama šališka nuomonė.

„Propagandos televizijos programose daugėja“, - žurnalistams sakė komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

„Po tų trijų mėnesių bent jau metus laiko būna ramus eteris ir galbūt taip pavyksta padaryti tam tikrą poveikį“, - pridūrė jis.

Pasak LRTK pirmininko E. Vaitekūno, šiuos pažeidimus patvirtino ir Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

„RTR Planeta“ atstovai taip pat buvo kviesti į komisijos posėdį, tačiau jie neatvyko.

„RTR Planeta“ jau pernai buvo taikytos sankcijos dėl karo ir neapykantos kurstymo – Lietuvos transliuotojai įpareigoti perkelti šį kanalą į mokamų programų paketą. Analogiškas sprendimas šiemet gegužę priimtas dėl „NTV Mir Lithuania“, tačiau po Europos Komisijos (EK) signalų, jog procedūrose gali būti pažeista ES teisė, komisija ribojimą abiem kanalams atšaukė.

Švedijoje registruotą kanalą „RTR Planeta“ LRTK pernai dėl karo ir neapykantos kurstymo taip pat buvo visiškai uždraudusi trims mėnesiams retransliuoti Lietuvoje – tai buvo pirmoji procedūra ES, kai buvo visiškai uždraustos ES registruoto kanalo retransliacijos.

Kritikai teigia, kad su Rusijos propaganda negalima kovoti draudimais ar cenzūra, nes propagandą apibrėžti sudėtinga, ir tai gali kirstis su vakarietiška žodžio laisvės samprata. Draudimus palaikantys analitikai sako, kad Maskva yra daug investavusi į propagandą, ji yra paveiki ir gali mobilizuoti valstybe nepasitikinčias, nostalgiją sovietmečiui jaučiančias tautines mažumas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1649)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės