Jis žada skaidrumą skirstant paramą žiniasklaidai ir bandys įtikinti politikus skirti fondui daugiau pinigų.

„Fondo administracija turi užtikrinti skaidrų procesą. Iki šiol tas pavykdavo, tai veiklos tęstinumas bus. Taip pat prisidėsiu prie fondo prestižo didinimo, įtikinimo politikų, kad reikia skirti daugiau lėšų kultūros, švietimo procesams žiniasklaidoje“, - BNS sakė G.Songaila.

„Ieškosiu kelio, kaip grąžinti visuomenę arčiau kultūros. Žiniasklaida ir yra ta sritis, per kur gali šios intencijos pasireikšti“, - sakė G.Songaila.

Jis sakė neketinantis išstoti iš Tautininkų sąjungos, kurios tarybos narys yra.

52-ejų metų G.Songaila turi psichiatro ir narkologo specialybes. Jis dalyvavo Sąjūdžio veikloje, 1990 metais išrinktas Vilniaus miesto tarybos nariu.

1992 metais jis buvo paskirtas Rytų Lietuvos televizijos direktoriaus pavaduotoju, vėliau – direktoriumi. 1993–2000 metais – „Baltijos TV“ generalinis direktorius, 2001–2004 metais – tuometės Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas. 2008 - 2012 metais buvo Seimo nariu.

Per 1996 metais įkurtą Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą valstybė remia kultūros ir šviečiamuosius projektus. Parama suteikiama kalendoriniams metams konkurso būdu. Fondas konkurso tvarka remia viešosios informacijos rengėjų kultūrinius ir šviečiamuosius projektus pagal šešias programas.

Valstybės biudžeto asignavimai šiam fondui 2015 metais siekia kiek daugiau nei 2,7 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)