aA
Antradienį Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme gautas leidinio „Mano Druskininkai“ leidėjų – Druskininkų savivaldybės tarybos, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus, Druskininkų savivaldybės administracijos ir Druskininkų švietimo centro – atsisakymas nuo 2014 metais teismui pateiktų skundų. Atsižvelgdamas į gautus prašymus Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas administracinę byla nutraukė.
Politines užduotis vykdę „Mano Druskininkai“ atsitraukia
© A.Didžgalvio nuotr.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba praneša, kad tai reiškia, kad įsigalioja žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas dėl leidinio „Mano Druskininkai“.

Primenama, kad 2013 m. gruodžio 3 d. žurnalistų etikos inspektorius priėmė sprendimą, kuriuo pirmą kartą savo veikloje nustatė, kad konkrečios savivaldybės institucijos, nepaisydamos Visuomenės informavimo įstatyme nustatyto draudimo, leido laikraštį kartu su švietimo (mokymo) įstaiga. Be to, leidinio turinys neapsiribojo informacijos, susijusios su švietimo (mokymo) funkcijos teikimu, sklaida. Leidinyje, remiantis inspektoriaus sprendime nustatytomis aplinkybėmis, buvo vykdyta akivaizdi politinė kampanija, parengta pagal išankstinius nusistatymus ir tenkinant grupinius – politinius interesus.

Laikraščio leidėjus žurnalistų etikos inspektorius įspėjo dėl nustatytų pažeidimų ir pareikalavo pašalinti Visuomenės informavimo įstatymo 22 straipsnio 6 dalies (numatančios, jog valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos (išskyrus mokslo ir mokymo įstaigas), bankai, politinės partijos negali būti viešosios informacijos rengėjais ir (ar) jų dalyviais, bet gali leisti neperiodinius informacinio pobūdžio leidinius, turėti informacinės visuomenės informavimo priemones, skirtas visuomenei informuoti apie savo veiklą) pažeidimą. Nustatytam pažeidimui pašalinti pasiūlyti alternatyvūs būdai:

- Druskininkų savivaldybės taryba, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorius ir Druskininkų savivaldybės administracija toliau leidžia leidinį „Mano Druskininkai“, tačiau jis tampa neperiodiniu ir jo turinys apsiriboja informacijos teikimu apie Druskininkų savivaldybės institucijų bei įstaigų veiklą;

- Druskininkų švietimo centras toliau leidžia leidinį „Mano Druskininkai“ ir jo turinys apsiriboja informacijos, susijusios su švietimo (mokymo) funkcijos teikimu, skleidimu;

- leidinio „Mano Druskininkai“ leidyba nutraukiama, o Druskininkų savivaldybių institucijos bei įstaigos informaciją apie savo veiklą skleidžia Druskininkų savivaldybės interneto svetainėje.

Nesutikdami su inspektoriaus sprendimu leidinio „Mano Druskininkai“ leidėjai apskundė jį Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Pirmoje instancijoje priėmus inspektoriui palankų sprendimą, apeliacinis skundas paduotas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Teisminio proceso metu laikraščio leidėjai tvirtino, kad Druskininkų švietimo centras yra vienintelis laikraščio „Mano Druskininkai“ leidėjas, ginčijo žurnalistų etikos inspektoriaus kompetenciją.

Artimiausiu metu žurnalistų etikos inspektorius kreipsis į Druskininkų savivaldybės institucijas, prašydamas pateikti informaciją dėl inspektoriaus sprendimo įgyvendinimo.

Kitų savivaldybių vykdomąsias institucijas inspektorius ragina dar kartą atkreipti dėmesį į Visuomenės informavimo įstatyme nustatytą draudimą būti viešosios informacijos rengėjais ir nesekti leidinio „Mano Druskininkai“ leidybos pavyzdžiu.

Inspektorius taip pat primena, kad Visuomenės informavimo įstatymo 29 straipsnio 2 dalis įpareigoja valstybės ir savivaldybių institucijas kontroliuoti, kad būtų išsaugotas visuomenės informavimo pliuralizmas ir sąžininga konkurencija, nė vienas asmuo nepiktnaudžiautų dominuojama padėtimi tarp viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų arba kurios nors atskiros visuomenės informavimo priemonių rūšies rinkoje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Prancūzija „Google“ skyrė 1,1 mln. eurų baudą (3)

„ Google Ireland“ ir „Google France“ sutiko sumokėti 1,1 mln. eurų baudą Prancūzijai po...

Lenkijoje privatūs TV kanalai išjungė parai transliacijas

Trečiadienį daugybė lenkų nepamatė ar neišgirdo savo pamėgtų programų, transliuojamų kai...

„Euronews“ dėl pandemijos atleis darbuotojų

Naujienų kanalas „Euronews“ trečiadienį paskelbė apie planus dėl COVID-19 krizės ir jos...

„Google“ atlyginimų ir darbuotojų samdymo diskriminacijos byloje sumokės 2,6 mln. dolerių

JAV technologijų milžinė „ Google “ sutiko sumokėti 2,6 mln. dolerių (apie 2,15 mln. eurų)...

„Google“ skirs 150 mln. JAV dolerių vakcinavimo nuo COVID-19 kampanijai (3)

JAV interneto milžinė „ Google “ pirmadienį pranešė planuojanti suteikti savo patalpas...

Top naujienos

Putinas metiniame pranešime grasina: jie pasigailės taip, kaip niekada nesigailėjo pranešama apie padidintą saugumo pajėgų parengtį Minske (123)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį parlamente skaito savo metinį pranešimą. V....

Klientų antplūdis grožio salonuose nuslūgo: kai kurie kirpėjai sėdi be darbo, dalis – prastovose (15)

Prieš du mėnesius veiklą atnaujinus grožio salonams, klientų antplūdis nurimo. Kai kurie grožio...

Nauja koronaviruso atmaina – jau ne tik Anykščiuose: siejama su didesniu atsparumu vakcinoms (175)

Lietuvoje aptikta nauja koronaviruso atmaina nustatyta ne tik Anykščiuose, bet ir kituose miestuose,...

Atsirado naujų mokslinių duomenų apie kovido inkubacinį periodą (18)

Koronaviruso ( COVID-19 ) inkubacinis laikotarpis laikotarpis gali būti ir ilgesnis nei iki šiol...

Vyriausybei siūlo koreguoti karantino taisykles: iš „gerųjų“ savivaldybių sąrašo išbraukiamos 5 (58)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei siūlo kiek keisti dabar galiojančio karantino...

Antausis „Regitroje“: už automobilio registravimą permokėjo – pinigų grąžinti negali niekas (48)

Susimokėjęs automobilio registracijos mokestį vairuotojas pasitikrino, kad susimokėjo per daug....

Koronavirusas nusinešė dviejų jaunų moterų gyvybes: vienai infekcija diagnozuota prieš pat mirtį (157)

Koronavirusas – klastinga infekcija, nuo kurios miršta ne tik pagyvenę asmenys, bet ir jauni....

Kremlius ruošiasi: Rusijos miestuose uždaromos gatvės ir aikštės sulaikytos Navalno bendražygės (229)

Prieš trečiadienio vakarą turinčius prasidėti protestus Aleksejui Navalnui palaikyti, Maskvoje...

Orijus Gasanovas papasakojo, kaip šiandien atrodo lietuvių pamėgtos šalys: vienose pokyčiai lūdina, kitose – beveik viskas kaip anksčiau (3)

Nors daugelis šiuo metu atsisakė kelionių, bet yra tokių žmonių, kurie nenustojo keliauti ir...

„Pinko“ žengia į Lietuvą – atidarys parduotuvę vasaros pradžioje (46)

Italų mados gigantas „Pinko“ žengia į Lietuvą. Daugiau nei 250 firminių parduotuvių ir 1500...