Kelerius metus vidutinio mokyklinio krepšelio suma praktiškai nekito. Šiemet gyventojai skiria panašią pinigų sumą, kaip ir pernai, seka nuolaidas ir nelaukia paskutinės minutės. Šiaulietės mamos įvardija sumas, kiek ketina išleisti pinigų, ruošdamos vaikus mokyklai ir kas kainuoja daugiausiai.
Mokyklinės prekės
© "Sekundė"

Kuprinei – didžiausia suma

Trijų dukrų mama Jovita jau dabar dairosi mokyklinių prekių savo vyresnėlei. Moteris sako, kad nors iki rugsėjo dar tolokai, tačiau akcijų dairosi jau dabar. Už 20 Lt ji nupirko ketvirtokei akvarelės, guašo, vaškinių kreidelių, rašalinį parkerį, pieštukų.

„Ketiname nupirkti kuprinę. Jai esame numatę skirti iki 100 Lt. Kuprinė ir bus brangiausias pirkinys, bet reikia tikėtis, kad užteks ne vieneriems metams. Uniformos pirkti nereikės, tačiau marškinėlius teks, o kur dar sportinė apranga, bateliai? Praėjusiais metais pratybų sąsiuvinius pirkome už 80 Lt, manau, kad ir šiemet bus panaši suma“, – vardijo Jovita.

Moteris su vyru mano, kad rugsėjo pirmajai pasiruošti teks pakloti apie 200 Lt, tačiau į šią sumą neįskaičiuota rūbų, avalynės kaina.

Nesistengia įsigyti daugiau

Nuolaidas parduotuvėse seka ir šiaulietė Rasa su vyru auginanti keturias dukras – trys jų –  mokyklinio amžiaus. Ji džiaugiasi, kad su 50 proc. nuolaida pavyko nupirkti trintukų, pieštukų, drožtukų, piešimo sąsiuvinių. Moteris sako, kad norėdama vaikui nupirkti geresnį rašalinį parkerį, turi nepagailėti 15 Lt, tvirtesnei 30 cm ilgio liniuotei gali prireikti 4,50 Lt, o geram skriestuvui – 25 Lt.

Rasa skaičiuoja, kad vieną dukterį paruošti mokyklai šeimos biudžetui atsieis apie 230 Lt, o jeigu dar pridėti uniformos, pratybų, rūbų, avalynės kainas, tai suma išaugtų iki 500-600 Lt. „Taip skaičiuoju, turėdama galvoje kokybiškas mokyklines prekes, nes prastesnės kokybės vėliau tenka keisti naujomis“, – paaiškina šiaulietė.  
Kanceliarinių prekių kainos, anot moters, nėra pasikeitusios, o su nuolaida prekių galima įsigyti pigiau. Visiems metams kanceliarinių prekių ji sako neperkanti. „Daugiau įsigyju tik sąsiuvinių. Nemanau, kad atėjus eurui, kainos išaugtų“, – kalba Rasa.

Didžiausia pinigų suma, kurią teks atseikėti – tai kuprinei ir rankinėms, kurių pageidauja vyresnėlės. „Paprastesnę kuprinę galima nupirkti už 60 Lt, o su paveikslėliais, įmantresnę – apie 100-150 Lt. Vyresnės dukros nori vadovėlis dėtis į rankines, kurios kainuoja apie 60 Lt“, – vardija šiaulietė.

Mokyklinių prekių pardavimas auga

Prekybos tinklo specialistai skaičiuoja, kad vien sąsiuvinių, kuprinių pardavimai, palyginus su ankstesniais metais, sparčiai auga.

Nei alinantis karštis, nei laikas, likęs iki mokyklinių metų pradžios, nestabdo pirkėjų nuo pasiruošimo mokslams. Nors mokyklinių reikmenų pirkimo vajus įprastai prasideda rugpjūčio paskutinėmis savaitėmis, šiemet jis startavo anksčiau.

Šiemet pagrindinių mokyklinių priemonių: kuprinių, sąsiuvinių, rašymo priemonių, šiauliečiai suskubo ieškoti dar liepos pabaigoje.

„Pastebime, kad ypatingai tokių priemonių, kurias galima įsigyti dabar, o naudoti visus metus, pirkimas įsibėgėjo. Daugiau nei įprasta ankstesniais metais perkama sąsiuvinių, rašiklių, pieštukų, piešimo albumų. Manome, kad nepaisant užtikrinimų, kad įsivedus eurą, kainos nekils, pirkėjai elgiasi apdairiai ir perka su kaupu, kad užtektų ir tam laikotarpiui, kai bus įvestas euras“, – teigė UAB „Senukų prekybos centras“ komunikacijos projektų vadovė Laima Petraitytė.

Daugiau perkama pirmokams

Anot L. Petraitytės, pastebima, kad pernai ir šiemet daugiau perkama pirmokams. „Dabar į pirmąją klasę eina tie vaikai, kurie gimė tuo laikotarpiu, kai šalyje buvo itin palankios motinystei socialinės garantijos. Mes jau pernai pastebėjome pirmokui skirtų prekių didesnę paklausą, todėl šių metų pasiruošimui pasirengėme, siūlydami įvairesnes prekes ir didesnius jų kiekius. Jau dabar matome, kad neapsirikome – pirmokams skirtos mokyklinės prekės itin paklausios“, – teigia prekybos centro atstovė.

Prekybos tinklo skaičiavimu, būtiniausioms pirmoko mokyklinėms priemonėms šiemet prireiks nuo 120 iki 680 Lt. Už šią sumą galima įsigyti kokybišką kuprinę, krepšelį sportinei aprangai, sąsiuvinių ir knygų aplankų, įvairių dėklų sąsiuviniams ir piešiniams, spalvoto popieriaus, pieštukinių klijų, liniuotę, žirkles, guašą, akvarelių, teptukų rinkinį, indelį vandeniui, plastiliną, kreideles, flomasterių ir spalvotų pieštukų rinkinių, trintuką, parkerį ir kitus būtinus smulkius pirkinius.

Pirmoko paruošimas mokyklai ir išleidžiama pinigų suma priklausys nuo to, kokio gamintojo prekes rinksis moksleivio tėvai, kiek nuspręs investuoti į mokyklinę kuprinę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apvogtas „Revolut“ klientas pasijuto lyg pagalbos šauktųsi tyruose (78)

Finansinių technologijų startuolio „ Revolut “ elgesys vienam jo į bėdą patekusiam klientui...

Ragina kalėdinėmis dovanomis rūpintis jau dabar (12)

Paštininkai ir kurjeriai sako, kad mėgstantiems šventines dovanas pirkti internetu, tuo reikėtų...

Kas yra kredito istorija ir kaip gauti geresnes skolinimosi sąlygas (12)

Eidami į darbo pokalbį, nešatės gyvenimo aprašymą, o keliaudami, pavyzdžiui, į banką...

Šių metų centrinės valdžios sektoriaus perteklius - beveik pusė milijardo eurų (12)

Šių metų pirmųjų devynių mėnesių centrinės valdžios sektoriaus perteklius buvo 434,6 mln....

Užgrobtų pinigų neatgaunanti banko klientė: koks pensininkas jau būtų badu miręs (164)

Nežinia kieno ištuštinta sąskaita ir jokios empatijos iš banko – į tokią situaciją pasakoja...

Top naujienos

Išvarytieji? Emigrantas 10 metų skynė agurkus, bet savo pasiekė (42)

Prisistatydamas Virgilijus Šauklys net susinepatogina – jau seniai pats savęs šiuo vardu...

Ekonomistas pasiūlė idėją, leisiančią pakelti vidutinį atlyginimą iki 1440 eurų ir susigrąžinti emigrantus (249)

Idėjos Lietuvai, leisiančios iki 2042 metų susigrąžinti daugiau nei pusę milijono tėvynainių...

Nuo bjaurios automobilio problemos ryte išgelbės keletas atsakymų sau (1)

Dažniausia priežastis, kodėl šaltą rytą variklis neužsiveda – išsikrovęs akumuliatorius...

Sveikatos problemų nepalaužtas D. Sabonis surinko dvigubą dublį ir padėjo „Pacers“ įspūdingai atsitiesti (1)

Domantas Sabonis užfiksavo dvigubą dublį, o charakterį pademonstravusi Indianos „Pacers“...

Orai: šaltesnės permainos jau pakeliui (6)

Savaitgalį šiluma trauksis iš šalies, pūs nemalonus vėjas , numatomi drėgni orai – vis...

„Patys kalti?“ Viena žiopla klaida – ir antstoliai persekioja visą gyvenimą (273)

Lietuvoje reikalų su antstoliais turi kas 10-as gyventojas. Šalies gyventojai ir įmonės iš viso...

Dukters neteko socialinę darbuotoją pavadinusi „žiurke“ (289)

Į redakciją užėjusi sudėtingo likimo jauna moteris guodėsi, kad jos penkiametę dukrą Palangos...

Svarbiausiu metu Kalniečio vedamas „Emporio Armani“ patiesė vokiečius, iš dugno atsispyrė „Barcelona“ gynėjo nesustabdė ir pasruvęs kraujas (4)

Tris su pusę kelinio sunkiai taškus rinkęs Milano „Emporio Armani“ klubas namuose 71:62...

Kodėl ryte prabudus iš burnos sklinda blogas kvapas? (1)

Ne tik dėl to, kad aštuonias valandas nevalėte dantų.

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo (138)

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, kad ryšys tarp Europos...