„Bendras saugyklų užpildymo lygis Vokietijoje yra 100 proc.“, – pranešė rinkos reguliuotoja Vokietijos federalinė tinklo agentūra.

Didžiausia Europos ekonomika, kuri ilgus metus buvo smarkiai priklausoma nuo rusiškų dujų importo, suskubo didinti atsargas Maskvai sumažinus tiekimą po vasario mėnesio invazijos į Ukrainą.

Vokietijos vyriausybė siekė, kad iki lapkričio mėnesio dujų saugyklos būtų užpildytos 95 proc., tačiau šį tikslą ji pasiekė anksčiau termino – spalio viduryje.

Sukaupti daugiau nei tikėtasi dujų iš dalies leido vyriausybės pastangos rasti alternatyvių tiekėjų, ypač importuojant suskystintąsias gamtines dujas (SGD) iš tokių šalių kaip Norvegija ir JAV.

Įmonės ir vartotojai taip pat atsižvelgė į vyriausybės raginimus mažinti vartojimą, o pastangas palengvino švelnūs rudens orai, kurie atitolino tradicinę šildymo sezono pradžią.

Pastaruoju metu dujų suvartojimas buvo „mažesnis už pastarųjų ketverių metų vidutinį suvartojimą“ dėl temperatūros, kuri buvo 1,9 laipsnio pagal Celsijų aukštesnė nei ankstesniais metais, pranešė rinkos reguliuotoja.

Kadangi kai kurios saugyklose telpa daugiau gamtinių dujų, atsargų kaupimas „gali būti tęsiamas net tada, kai pasiektas 100 proc. lygis“, pridūrė institucija.

Apie tikslų įvykdymą paskelbta tą pačią dieną, kai Vokietija atidarė savo pirmąjį plaukiojantį SGD terminalą šiauriniame Vilhelmshafeno uoste, kuris laikomas svarbiu žingsniu siekiant kompensuoti dalį prarasto importo iš Rusijos.

Pirmieji pristatymai planuojami gruodžio mėnesį.

Federalinės tinklų agentūros vadovas Klausas Muelleris (Klausas Miuleris) socialiniame tinkle „Twitter“ gyrė Vokietijos energetinio saugumo „dvigubą sėkmę“.

„Vilhelmshafeno SGD terminalas paruoštas, o dujų saugyklos užpildytos iki pilnumo. Tai gerų politinių sprendimų rezultatas“, – tviteryje parašė jis.

„Šis impulsas mums reikalingas dabar, norint plėsti atsinaujinančius energijos šaltinius ir jų tinklus“, – pridūrė K. Mielleris.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės