Rugpjūčio pabaigoje karštuosius bandymus pradėjusi jėgainė laimėjo lapkričiui skelbtą šilumos tiekimo aukcioną, pranešė projektą įgyvendinanti

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) šilumos aukcione pasiūlė mažiausią kainą – 2,18 cento už kilovatvalandę (kWh). Planuojama, jog lapkritį ji pagamins ir patieks apie 23 gigavatvalandes (GWh) šilumos.

„Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektas įgyvendinamas dėl kelių esminių priežasčių, tarp kurių yra ir siekis vilniečiams užtikrinti pigesnę šilumos gamybą“, – pranešime teigia VKJ generalinis direktorius Saulius Barauskas.

Jėgainei pradėjus komercinę veiklą, bendra jos elektrinė galia bus apie 100 megavatų (MW), o šiluminė galia – apie 240 MW. Jėgainė per metus galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus miestui reikalingos centralizuotai tiekiamo šilumos, jos užteks patenkinti apie 230 tūkst. namų ūkių poreikio. šilumos.

Vilniaus jėgainėje biokuro deginimo įrenginių bendra šiluminė galia yra 175 MW, atliekų deginimo – 65 MW, joje bus sudeginama iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus. Jėgainės elektros gamybos galia siekia 100 MW, iš kurių atliekų dalis sudaro iki 20 MW.

Ignitis grupės“ projektas finansuotas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavomis grupės lėšomis.

„Ignitis grupė“ kartu su Suomijos energetikos koncernu „Fortum“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) valdo ir 160 mln. eurų vertės kogeneracinę jėgainę. Joje nuo šių metų vidurio deginamos ir komunalinės, ir nepavojingos pramoninės atliekos.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)