Baltijos šalyse valandinis elektros energijos įkainis svyravo nuo 10,24 Eur/MW iki 322,90 Eur/MW.

Vasarį 3 proc. krito ir vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos sistemos kaina, kuri buvo 90,25 Eur/MWh.

Pasak elektros energijos tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktoriaus Martyno Gigos, palyginti nešalti orai ir mažesnis elektros poreikis buvo vieni pagrindinių elektros kainos kritimą lėmusių veiksnių.

„Nord Pool“ regione elektros energijos poreikis, palyginti su poreikiu tą patį mėnesį prieš metus, sumažėjo 9 proc., o palyginti su šių metų sausiu, – 10 proc. Vasarį vėjo elektrinių energijos gamybos apimtys buvo 10 proc. mažesnės nei sausį. Nors vasario pabaigoje gamtinių dujų kainos labai padidėjo, vidutinė mėnesio kaina, palyginti su sausio, šiek tiek sumažėjo dėl palankesnių oro sąlygų. Baltijos šalyse elektros kainų mažėjimą taip pat lėmė beveik keturis kartus išaugę energijos srautai iš Rusijos, 3 proc. išaugę energijos srautai iš Suomijos, o iš Švedijos SE4 prekybos zonos – 2 proc.“, – sako M. Giga.

Lietuvoje mažėjo ir elektros gamyba, ir vartojimas

Bendras elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse vasarį siekė 2 360 GWh ir buvo 5 proc. mažesnis nei tą patį laikotarpį praėjusiais metais bei 11 proc. mažesnis nei ankstesnį mėnesį.

Lietuvoje vasarį buvo suvartota 1 049 GWh elektros energijos, arba 2 proc. mažiau nei 2021 m. vasarį. Palyginti su 2021 m. vasariu, energijos suvartojimas Latvijoje sumažėjo 3 proc., iki 604 GWh, o Estijoje elektros energijos suvartojimas vasarį siekė 707 GWh, t. y. 11 proc. mažesnis nei prieš metus.

Vasarį taip pat sumažėjo elektros energijos gamybos apimtys, kurios Baltijos regione buvo 10 proc. mažesnės nei 2021 m. vasarį ir 17 proc. mažesnės nei šiemet sausį, – iš viso pagaminta 1313 GWh. Lietuvoje elektros energijos gamyba vasarį siekė 405 GWh. Palyginti su sausiu, šis rodiklis sumažėjo 5 proc., tačiau buvo 14 proc. didesnis nei praėjusių metų vasarį. Vasarį Latvijoje buvo pagaminta 453 GWh elektros energijos, gamybos apimtys, palyginti su sausiu, sumažėjo 12 proc., o su tuo pačiu laikotarpiu pernai – 22 proc. Estijoje praėjusį mėnesį pagaminta 454 GWh elektros energijos, tai yra 29 proc. mažiau nei sausį ir 13 proc. mažiau nei 2021 metų vasarį.

Vasarį bendras pagamintos ir suvartotos elektros energijos santykis Baltijos šalyse sudarė 56 proc. Lietuva pasigamino 39 proc. šaliai reikalingos elektros energijos, Latvija – 75 proc., Estija – 64 proc.

Dėl Dauguvos vandens srauto padidėjimo vasarį AB „Latvenergo“ hidroelektrinių gamyba, palyginti su sausiu, padidėjo 38 proc. – per mėnesį pagaminta 308 GWh elektros energijos. AB „Latvenergo“ šiluminės elektrinės elektros energijos gamybos apimtis vasarį sumažėjo 75 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu, – iš viso buvo pagaminta 45 GWh elektros energijos. Tokį gamybos sumažėjimą daugiausia lėmė rinkos paklausa.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės