Remiantis apklausos duomenimis, savo elektros suvartojimą Lietuvoje iš viso seka 76 proc. vartotojų, o 57 proc. tą daro kiekvieną mėnesį. Tuo metu pernai savo energijos suvartojimą stebėjo tik 55 proc. gyventojų.

Kiekvieną mėnesį energijos suvartojimą dažniausiai seka 55–64 m. amžiaus gyventojai (66 proc.) ir kaimiškose vietovėse gyvenantys asmenys (68 proc.). Pakilus kainoms tą daryti dažniau pradėjo moterys (22 proc.).

„Vienas efektyviausių būdų taupyti elektros energiją namų ūkiams – elektros energijos suvartojimo analizavimas ir įpročių keitimas. Tai, kad dėl susidariusios situacijos šiemet gyventojai pradėjo aktyviau domėtis būdais, kaip sutaupyti, yra sveikintina. Energijos suvartojimo sekimas yra svarbus ne tik siekiant sumažinti išlaidas, bet ir savo poveikį aplinkai.

Nuosekliai analizuojant energijos suvartojimą galima lengviau atpažinti galimybes didinti namų ūkio energijos naudojimo efektyvumą, sumažinti sąskaitas už energiją ir energijos importo dydį“, – sako bendrovės „Ignitis grupė“ energetinio efektyvumo programos vadovė Asta Vaitulevičė.

Dažniausias taupymo būdas – sumažintas apšvietimas

Tyrimas atskleidė, kad siekdami taupyti energiją dauguma lietuvių pastarąjį mėnesį keitė savo įpročius, o dažniausiai rinkosi riboti namų apšvietimą (39 proc.), nepalikti prietaisų budėjimo režime ir ištraukti juos iš elektros lizdo (29 proc.). Taip pat ėmė domėtis daugiausiai energijos namuose sunaudojančiais prietaisais (25 proc.) ir riboti tokios buities technikos kaip skalbimo mašinos ar indaplovės darbą (25 proc.).

Beveik penktadalis gyventojų ėmė labiau stebėti ir lyginti sąskaitų duomenis, o vos po dešimtadalį vartotojų ribojo kondicionavimą ir šildymą, kaitrines lemputes pakeitė į taupesnes, mažiau žiūrėjo televizorių, klausė radijo ar naudojosi kompiuteriu.

„Net ir nežymiai pakeitus savo įpročius galima reikšmingai sumažinti energijos sąnaudas, o gyventojų nurodytos priemonės yra išties efektyvios. Ypač reikėtų atkreipti dėmesį į galingų elektros prietaisų veikimą ir stengtis juos naudoti kuo efektyviau – pavyzdžiui, naudoti aukštos energetinės klasės (A-G) buitinę techniką ir „eco“ programas, įdiegtas buitinėje technikoje“, – pataria A. Vaitulevičė.

Lietuvos gyventojų apklausą „Ignitis“ iniciatyva KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų institutas atliko šių metų spalį. Apklausoje dalyvavo daugiau nei tūkstantis 18-64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją