Taip rugsėjo 22 dieną nusprendė Vilniaus apygardos teismas, atmetęs ETI prašymą panaikinti „Litgrid“ sprendimą pašalinti bendrovę iš konkurso. Jis taip pat panaikino liepą pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kuriomis konkursas buvo sustabdytas.

„Pirkime gali dalyvauti tik asmuo, kurio kandidatūrą tikrins Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija. Dėl to ieškovo (ETI – BNS) argumentai, kad atsakovas („Litgrid“ – BNS) neturėjo teisės inicijuoti ieškovo patikros dėl atitikimo nacionalinio saugumo interesams yra nepagrįsti“, – rašoma teismo nutartyje.

„Litgrid“ teisme nurodė, kad ETI pasiūlymas buvo atmestas po to, kai vyriausybinė komisija nusprendė, kad sandoris, kurį įgyvendinant būtų suteikta prieiga prie svarbių ryšių ir informacinių sistemų, neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

„Litgrid“ pabrėžė, kad net jeigu būtų panaikintas jos sprendimas ir įmonė turėtų iš naujo įvertinti ETI pasiūlymą, sutartis su įmone vis tiek negalės būti pasirašyta.

„Sutartis su ieškovu nebus sudaryta dėl Vyriausybės nutarimo, kurio pasekmės reiškia imperatyvų draudimą atsakovui („Litgrid“ – BNS) sudaryti sutartį su ieškovu (ETI– BNS)“, – rašoma teismo nutartyje.

ETI atstovai teisme laikėsi pozicijos, kad „Litgrid“ apskritai neturėjo teisės inicijuoti patikros procedūros, nes konkurso dokumentuose nebuvo užsiminta, kad tiekėjams bus suteikiama prieiga prie perdavimo tinklo dispečerinio valdymo informacinių sistemų.

Sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

„Litgrid“ pernai lapkritį skelbtas Lentvario transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos rangovo konkursas buvo sustabdytas liepą.

LEI teigimu, vyriausybinė komisija konstatavo, jog 91 proc. įmonės akcijų turi Kinijos valstybės valdoma bendrovė „North China Power Engineering“ (NCPE), kurios veikla atitinka Kinijos tikslus įsitvirtinti kitų šalių strateginiuose ūkio sektoriuose, be to, ji dalyvauja Astravo AE statyboje, o tai, komisijos teigimu, suponuoja tokios bendrovės nepatikimumą ir nelojalumą Lietuvos valstybei.

Konkursą „Litgrid“ paskelbė pernai lapkritį, o su jo laimėtoju numatoma pasirašyti 26 mėnesių trukmės sutartį. Darbus ketinama finansuoti iš Europos Regioninės plėtros fondo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)