„VERT paskelbė savo skaičiavimus. Mūsų prognozė galbūt yra šiek tiek optimistiškesnė, bet ji labiau yra metinė. VERT kalba apie pirmąjį pusmetį, o metinė kaina turėtų būti šiek tiek nuosaikesnė“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime teigė I. Šimonytė, tačiau tikslesnių Vyriausybės skaičiavimų neįvardijo.

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje VERT pirmininkas Renatas Pocius teigė, kad įvertinus rinkos dalyvių prognozes ir ateities sandorius, nuo sausio 1 d. elektros kaina veikiausiai bus dvigubai didesnė ir sieks apie 425,75 Eur/MWh.

Tuo metu visuomeninio tiekimo kaina, kuri aktuali tiekėjo dar nepasirinkusiems trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojams, anot jo, sieks 63,5 ct/kWh.

Šiuo metu reguliuojamas elektros tarifas siekia 0,33 Eur/kWh (0,24 Eur/kWh su Vyriausybės patvirtina 9 centų kompensacija).

Dujų kainos, VERT vertinimu, Vyriausybei nesiėmus jokių papildomų veiksmų, kitų metų pirmą pusmetį VERT galėtų būti nustatytos 4,15 Eur/m³ lygyje jas naudojantiems maisto gaminimui. Jas naudojantiems šildymui, kaina pagal VERT pateiktas prognozes siektų 3,75 Eur/m³.

I. Šimonytė priminė, kad šiemet buitiniams dujų ir elektros vartotojams valstybė kompensuoja atitinkamai tris ketvirtadalius ir pusę rinkos kainos.

„Šiuo metu Vyriausybė buitiniams vartotojams kompensuoja 3 ketvirtadalius dujų rinkos kainos (...) elektros kainos – didesnę dalį nei pusę“, – sakė ji.

„Bet kokiu atveju, jei šiandien vartotojas (už elektrą – ELTA) moka 24 ct/kWh, rinkos kaina yra 50-60 ct/kWh. Kur dingsta tas skirtumas – jis kompensuojamas mokesčių mokėtojų pinigais. Čia ir yra ta pagalba, kurią skiria valstybė komunalinių paslaugų vartotojams“, – paaiškino ji.

Konkrečias pagalbos priemones energijos kainų šokui buitiniams vartotojams sušvelninti Vyriausybė ketina pristatyti kartu su 2023 m. biudžetu. Viešumoje Ministrų Kabineto narių jau yra užsiminta, kad joms planuojama numatyti apie 1 mlrd. eurų.

Patį biudžetą, kaip žada premjerė, ketinama pristatyti kitą penktadienį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės