Paskola suteikiama 12 metų, jos lėšomis 2023–2025 metais bus finansuojama iki 50 proc. trijų naujų „Enefit Green“ projektų vertės, pranešė ŠIB.

„Enefit Green“ valdybos narys ir vyriausiasis finansininkas Veiko Raimas sako, kad ŠIB paskola yra vienas iš projektų finansavimo šaltinių, kuris padės pasiekti plėtros planus ir iki 2026 metų keturis kartus padidinti elektros gamybą.

„Investuojame apie 1,5 mlrd. eurų, kad į Estiją ir kaimynines šalis galėtume tiekti didelį kiekį pigios atsinaujinančiosios energijos. Įgyvendindami planą remsimės investuotojų lėšomis, pinigų srautais iš veiklos ir skolintomis lėšomis. Naujasis paskolos finansavimas yra svarbi vykdomos investicijų programos dalis“, – banko pranešime sakė V. Raimas.

„Enefit Green“ neseniai pranešė, kad į vėjo parkus Lietuvoje ir Estijoje iki 2024 metų investuos apie 0,5 mlrd. eurų. Investicijos į parką Kelmės rajone sieks 145 mln. eurų, į Estijos Sopi-Tootsi ‒ 305 mln. eurų.

Lietuvoje vystomo pirmojo Kelmės parko galia sieks 80 megavatų (MW), jame per metus bus pagaminama apie 266 gigavatvalandes elektros, o dar dviejų parkų galia turėtų siekti 90 MW ir 150 MW.

Šiuo metu „Enefit Green“ Lietuvoje stato dar du vėjo parkus: 43 MW galios „Šilalė II“ ir 75 MW galios parką Akmenėje. Trečdalis „Šilalė II“ turbinų gruodžio pabaigoje jau ėmė generuoti ir tiekti elektrą, Akmenės parkas elektrą pradės tiekti 2023 metais.

Parko Sopi-Tootsi Estijoje galia sieks 255 MW. „Enefit Green“ valdybos pirmininkas Aavo Karmas anksčiau sakė, kad tai bus moderniausia ir galingiausia atsinaujinančiosios energijos gamybos zona Estijoje ir Baltijos šalyse.

Be to, „Enefit Green“ stato dar vieną vėjo parką Suomijoje, mišrų vėjo ir saulės jėgainių parką Estijoje bei du saulės energijos parkus Lenkijoje.

Bendrovė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje valdo 22 vėjo jėgainių parkus, kurių bendra galia yra 398 MW.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją