„Jei Rusijai priklausančioms įmonėms būtų įvestos naujos sankcijos, mums tai būtų didžiulė problema. Būsime priversti veikti... privalome užtikrinti pakankamą naftos ir dujų tiekimą mūsų visuomenei“, – interviu britų leidiniui „Financial Times“, paskelbtame lapkričio 6-ąją, kalbėjo Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius.

NIS kontrolinio akcijų paketo įsigijimo iš Kremliui paklusnaus „Gazprom“ valdomos vienos didžiausių Rusijos naftos pramonės grupės galimybes svarsto ne tik Serbijos vyriausybė, bet ir Vengrijos naftos bei dujų bendrovė MOL, britų leidiniui sakė trys su situacija susipažinę pašnekovai.

Pasak A. Vučičiaus, Belgradas rengia virtinę kitų projektų, kuriais siekia diversifikuoti energijos šaltinius, įskaitant bendradarbiavimo su Vengrija stiprinimą, kad būtų sumažinta Serbijos priklausomybė nuo Rusijos.

Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą Briuselis patvirtino jau aštuonis sankcijų Maskvai paketus. Visų pirma, ES susitarė nuo gruodžio pradžios uždrausti importuoti tanklaiviais gabenamą rusišką naftą, o nuo ateinančių metų vasario – ir rusiškus naftos produktus. Be to, aštuntasis sankcijų paketas numato Rusijos eksportuojamos naftos kainos viršutinę ribę.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją