aA
„Ar gali būti taip, kad už vieną kubinį metrą dujų sumokėsi 49,06 euro? Pasirodo, gali! Tiesiog legalus apiplėšimas viduryje dienos, be jokio protingumo kriterijų, be jokio logiško žingsnio kliento link, siekiant išvengti tam tikrų nuoskaudų“, – laišką pradėjo į DELFI kreipęsis skaitytojas.
© DELFI / Domantas Pipas

Jis teigė pasipiktinęs bendrovės „Lietuvos dujų tiekimas“ veiksmais, kai ji perkėlė klientą į brangesnę kainų grupę, dėl ko susidarė apie 50 eurų skola.

Buvo permestas į brangesnę kainų grupę

Iš įmonės klientas gavo štai tokį laišką: „Mielas Kliente. Norime pranešti, kad 2017 metais suvartojote mažiau dujų nei planavote pasirinkę 2 dujų klientų grupę. Kadangi 2017 m. suvartojote – 500 m³ dujų, priskyrėme Jus labiau Jūsų vartojimo įpročius atitinkančiai – 1-ai klientų grupei (0 m³ – 500 m³ per kalendorinius metus).

Perskaičiavus mokėjimus šios grupės kainomis (mėnesio mokestis – 0,56 Eur/mėn., kaina iki 2017-06-30 – 0,64 Eur/m3, nuo 2017-07-01 – 0,59 Eur/m3), susidarė 49,06 Eur skola (iki dujų skaitiklio rodmens: 9000).

Paskutinis Jūsų mokėjimas atliktas 2017.10.16 (234,9 Eur), o Jūsų mėnesio mokestis priskaitytas iki 2018.01.31.“

DELFI pažymi, kad 1-ajai klientų grupei taikomi brangesni įkainiai už kubinį metrą dujų, todėl tai ir sukėlė skaitytojo pasipiktinimą. Ši grupė, kaip vėliau paaiškino bendrovės komunikacijos vadovas Paulius Jakutavičius, yra taikoma tiems, kas suvartoja iki 500 kubinių metrų dujų per metus.

Į pirmąją klientų grupę dažniausiai papuola klientai, naudojantys gamtines dujas maisto gaminimui ir pan. Antrajai klientų grupei, kurioje taikoma mažesnė kainodara, priklauso nuo 501 iki 2000 kubinių metrų per metus suvartojantys klientai. Paprastai tai reiškia, kad jie dujomis šildosi namus, naudoja jas karšto vandens paruošimui.

Nemaloni staigmena: permetė klientą į brangesnę kainų grupę ir dar liepė primokėti
© Shutterstock nuotr.


„Gyvenu nuosavame name. Per metus sunaudoju vidutiniškai ne mažiau nei 1000 kubinių metrų dujų, per 7 metus sunaudojau 9000 kubinių metrų dujų“, – tvirtino skaitytojas.

Jis pripažino nemokantis už dujas kas mėnesį, o mokantis už kelis šimtus kubų porą kartą per metus, kad nereiktų sukti dėl to galvos.

„Pasirodo, už 2017 metus sugebėjau apmokėti lygiai už 500 kubinių metrų dujų. Ir pataikyk tu taip... Dėl to automatiškai buvau pervestas į kitą mokėtojų grupę ir likau skolingas 49,06 euro... Viso to nebūtų, jei būčiau sumokėjęs bent 1 kubiniu metru daugiau.

Bandydamas skambinti mokamu aptarnavimo telefonu 1802 dar kartą esu „numelžiamas“, kol 2 minutes moters/robotės balsas pristatinėja man, kokį mygtuką spausti, kad išgirsčiau gyvo žmogaus balsą. Konsultantės, kaip visada tokiu atveju niekuo padėti negali, tiesiog sistema taip veikia.

Tiesiog labai apmaudu, neturiu ką pasakyti. Esu nusivylęs. Keista, kad kai už dujas sumoku į priekį, negaunu pranešimo, kad, mielas kliente, ačiū už Jūsų pinigus, kuriuos mums paskolinate ir kuriais mes galime naudotis nemokėdami jokių procentų.

Sumokėsiu aš šią skolą. Tiek to. O „Lietuvos dujų tiekimas“, be jokios abejonės, greitai taps viena pelningiausiai dirbančių įmonių ne tik Lietuvoje“, – piktinosi skaitytojas.

Panašių situacijų – ne viena

DELFI kreipusis į „Lietuvos dujų tiekimą“, komunikacijos vadovas teigė žinantis situaciją, nes klientas yra tiesiogiai kreipęsis į bendrovę, o jo kreipimasis užregistruotas.

„Šiuo metu renkame visą informaciją, ir dar nesame priėmę sprendimo, nes klientas prašo grąžinti jį į antrąją grupę ir perskaičiuoti rinkodarą“, – komentavo jis.

Paulius Jakutavičius pasakojo, kad tokių atvejų metų pradžioje pasitaiko, tačiau nesusipratimai dažniausiai kyla dėl klientų savivaliavimo nepateikti faktinių skaitiklio rodmenų kiekvieną mėnesį.

„Klientas mini, kad jis mokėdavo pernelyg daug nežiūrėdamas į skaitiklį, o tiesiog kartą ar du per metus sumokėdavo tam tikrą sumą. Tai logiška, kad faktiniai skaitiklio rodmenis ir suma, kuri buvo sumokėta – išsiskiria.

Nemaloni staigmena: permetė klientą į brangesnę kainų grupę ir dar liepė primokėti
© DELFI / Andrius Ufartas

Klientai turi deklaruoti skaitiklio rodmenis kiekvieną mėnesį, o kartą ar du per metus vyksta kontroliniai patikrinimai, kai tinklo operatoriaus inžinieriai nurašinėja skaitiklių faktinius rodmenis.

Šiuo atveju pavyko išsiaiškinti, kad kontrolinis nurašymas, kur mes tikrai sužinojome faktinį suvartojimą, buvo atliktas rugpjūčio mėnesį, ir nuo rugpjūčio pabaigos iki metų pabaigos mes neturime pagrįstos informacijos apie skaitiklio rodmenis“, – sakė jis.

Atkreipus dėmesį, kad klientas suvartodavo daugiau nei 1000 kubinių metrų dujų per metus, P. Jakutavičius teigė, kad greičiausia bus atsižvelgta į visą dujų vartojimo istoriją, bet tai dar nereiškia, kad 2017 m. klientas suvartojo vėl daugiau nei 500 kub. metrų dujų: „Pripažįstu tai, būtent tokius duomenis per savo apskaitos sistemą ir nagrinėjame.

Nemetant jokių įtarimų klientų atžvilgiu, siekiame taikaus susitarimo. Bet, žinote, gali būti kad gal išnuomojamas būstas, todėl sumažėja tas dujų vartojimas, būna visokių situacijų.“

P. Jakutavičius teigė, kad dabar bus nagrinėjama visa vartojimo istorija, nustatinėjama, ar buvo papildomų kontrolinių skaitiklio duomenų nurašymų, ir tik tada priimamas sprendimas.

Tai, jo teigimu, gali užsitęsti apie savaitę, ne daugiau.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyriausybė pritarė, kad „Visagino energija“ būtų perduota savivaldybei

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Ūkio ministerijos siūlymui valstybės įmonę „...

Konkurencija šilumos rinkoje leido sutaupyti 30 mln. eurų (6)

Nepriklausomų šilumos gamintojų veikla ir konkurencija leido Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos...

„Gazprom“ tarptautinėje rinkoje skolinasi 1 mlrd. eurų (18)

Rusijos dujų gigantas „Gazprom“ antradienį tarptautinėje rinkoje platina 1 mlrd. eurų...

Išskyrė, kas už šilumą moka daugiausiai: sąskaitos klaipėdiečių nenudžiugins (4)

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina lapkritį siekia 5,19 ct/kWh. Palyginti su spaliu,...

Vengrija galėtų importuoti dujas iš Lietuvos – prezidentas (35)

Vilniuje viešintis Vengrijos prezidentas Janošas Aderis antradienį pareiškė, kad jo šalis...

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (455)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (66)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (78)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (4)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (705)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (8)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (35)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (69)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (12)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (5)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...