Tai yra jau trečia iš eilės kainų didėjimo diena. Nafta dar labiau pabrango atslūgus investuotojų nuogąstavimams dėl tolesnės JAV centrinio banko palūkanų normų didinimo politikos, taip pat laukiant oficialių duomenų apie galimai sumenkusias JAV naftos atsargas.

Kaip teigiama, „Brent“ rūšies naftos kaina paaugo 99 centais, iki 84,68 JAV dolerio už barelį, o „West Texas Intermediate“ (WTI) rūšies naftos kaina padidėjo 93 centais, iki 78,07 JAV dolerio už barelį. Brangimas abiem atvejais prilygo 1,2 proc.

Pasak analitikų, antradienį pasakytoje JAV Federalinio rezervų banko (FED) vadovo Jerome‘o Powello kalboje buvo tikimasi griežtesnio tono, tačiau dabar manoma, kad ateityje bankas palūkanas kels nebe taip agresyviai. Rinkos viliasi, kad didžiausiai pasaulio ekonomikai galėtų pavykti išvengti sulėtėjimo ar recesijos – veiksnių, galinčių paveikti naftos paklausą.

Negana to, kainų augimą taip pat kursto iš pandemijos gniaužtų besivaduojanti Kinija. Nafta dar pabrango dėl to, nes šios savaitės pradžioje Turkiją ir Siriją supurtęs žemės drebėjimas paveikė tiekimą iš Irako ir Azerbaidžano. Rinkos taip pat laukia vėliau trečiadienį pasirodysiančių oficialių kassavaitinių duomenų apie JAV naftos atsargas – šaltinių tvirtinimu, jos praėjusią savaitę sumenko 2,2 mln. barelių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės