Kaip teigiama, gegužės mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina sumenko 2,32 JAV dolerio, iki 70,65 JAV dolerio už barelį, o balandžio mėnesio ateities sandorių „West Texas Intermediate“ (WTI) rūšies naftos kaina sumažėjo 2,15 JAV dolerio, iki 64,59 JAV dolerio už barelį. Abiem atvejais smukimas prilygo 3,2 proc.

Apie sumenkusias naftos kainas pranešta nepaisant to, kad sekmadienį buvo sudarytas istorinis sandoris dėl dviejų didžiausių Šveicarijos bankų – UBS ir „Credit Suisse“ – susijungimo. Šiuo susitarimu siekta užkirsti kelią galimai platesnei bankų krizei. Atitinkamus būgštavimus pakurstė keleto JAV bankų žlugimas – po šių žinių „Credit Suisse“ pradėjo justi spaudimą. Paskelbus apie naujausią įsigijimo sandorį, JAV FED, Europos centrinis bankas (ECB) ir kiti svarbūs centriniai bankai paskelbė apie bendrą iniciatyvą padidinti likvidumą rinkoje ir paremti kitus bankus.

Banko „National Australia Bank“ analitikas Badenas Moore pažymi, kad rinka šiuo metu daugiausiai dėmesio skiria dabartiniams neramumams bankų sektoriuje ir laukia FED sprendimų dėl palūkanų normų. Manoma, kad FED kovo 22 d. vyksiančiame posėdyje palūkanas pakels dar 25 baziniais punktais. B. Moore manymu, įtaką naftos kainoms taip pat daro artėjantis Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) susitikimas, kuriame bus sprendžiama dėl naftos gavybos apimčių – organizacija spalį buvo sutarusi mažinti gavybos tikslus iki 2023 m. pabaigos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės