„Efektyviname bendrovės valdymą, pradedame teikti naujas paslaugas – pirmieji rinkoje siūlome centralizuotą patalpų vėsinimą, taip pat – mažąją renovaciją, šilumos punktų modernizavimą. Tai yra mūsų pirmieji ilgalaikės strategijos žingsniai, tvariai plečiant „Kauno energijos“, ne tik kaip šilumos tiekėjo, veiklą ir įvaizdį“, – teigia „Kauno energijos“ generalinis direktorius Tomas Garasimavičius.

Įmonės pranešime pažymima, kad „Kauno energijos“ gaminama vėsuma šiuo metu jau tiekiama Lietuvos „Krepšinio namams“, taip pat statomi vėsumos įrenginiai Nemuno saloje sparčiai dygstančiam mokslo ir inovacijų muziejui „Mokslo sala“.

Vėsumos gamybai panaudojamas absorbcinis šilumos siurblys, kuriame miestui tiekiama šilumos energija konvertuojama į vėsumos energiją. Absorbciniai šilumos siurbliai – gerokai ilgaamžiškesni už šiuo metu paplitusius kompresorinius oru aušinamus vėsinimo įrenginius, o jais pagaminama vėsuma yra iki 20 proc. pigesnė. Taip pat jie dirba tyliau bei suvartoja žymiai mažiau elektros energijos. Jei nėra galimybių panaudoti miesto šilumos tiekimo infrastruktūrą įrengiant absorbcinį vėsumos įrenginį, vėsuma bus gaminama kompresoriniame vėsumos įrenginyje naudojant elektros energiją.

Bendrovės tiekiama šiluma ir vėsuma pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių, todėl atitinka visus A++ energinio naudingumo klasės pastatams keliamus reikalavimus. Tą patvirtins kiekvieną mėnesį verslui su sąskaita už patiektą šilumą ir vėsumą išduodama garantija (sertifikatas).

Vėsumos tiekimo paslauga yra ypač perspektyvi, todėl „Kauno energija“ siekia užimti reikšmingą šios sparčiai augančios rinkos dalį. Įmonė pastatų savininkus gali aprūpinti vėsuma ekonomiškiau ir efektyviau, palyginti su dabar rinkoje naudojamais vėsumos gamybos būdais.

T. Garasimavičius paaiškina, kad klientams nereikės patiems investuoti į vėsinimo įrangą ir mokėti už jos eksploataciją, rūpintis jos priežiūra – bus mokama tik už faktiškai sunaudotą vėsumos energijos kiekį.

ELTA primena, kad AB „Kauno energija“ – centralizuotai šilumą ir vėsumą tiekianti bei inovatyvius energetikos sprendimus diegianti bendrovė. Šilumą bendrovė tiekia daugiau nei 120 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke.

Įmonės atstovų teigimu, 2020 metais jos apyvarta buvo 43,5 mln. eurų. Bendrovė yra įmonių grupės, kurią sudaro AB „Kauno energija“, UAB „GO Energy LT“ ir UAB „Petrašiūnų katilinė“, patronuojančioji bendrovė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją