IAE rugpjūčio pabaigoje paskelbė pakartotinį konkursą už neskelbiamą sumą įsigyti 958 vienetus 210 litrų talpos metalinių statinių, 14 vienetų konteinerių bei 12 vienetų krovininių konteinerių. Pasiūlymų konkursui laukiama iki rugsėjo 30 dienos.

Tiekėjas pasiūlymus gali teikti vienai ar kelioms pirkimo dalims.

Konkursas pirmą kartą buvo paskelbtas gegužę, tačiau jis baigėsi nesėkme – sulaukta tik vieno pasiūlymo parduoti krovininius konteinerius, tačiau jo kaina viršijo numatytą biudžetą, o pasiūlymų parduoti konteinerių bei metalinių statinių nesulaukta. Po to Ignalinos AE prieš pakartotinį konkursą konsultavosi su rinkos dalyviais, tikėtina, dėl naujų, didesnių kainų.

Vyriausybė 2018 metų lapkritį nutarė nutraukti Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos naudojimą. Skelbta, kad tam prireiks beveik 16 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų.

Saugykla – trijų metrų gylyje esantis 200 kubinių metrų tūrio gelžbetonio rūsys – įrengta Širvintų rajone, Bartkuškio miške, apie 7 km į šiaurės vakarus nuo Maišiagalos miestelio ir apie 30 km nuo Vilniaus.

Joje 1963-1989 metais kauptos neišrūšiuotos panaudotos radioaktyviosios atliekos iš pramonės įmonių, medicinos ir mokslo įstaigų bei karinių dalinių – iš viso apie 114 kubinių metrų atliekų. 1989 metais saugykla uždaryta ir užkonservuota.

Numatoma, kad visa saugyklos teritorija bus sutvarkyta iki 2023 metų pabaigos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją