„(...) Mums pavyko sukurti patikimas tiekimo grandines, kurios užtikrino penkis didelius užsakymus šiemet ir leido visiškai persijungti nuo dujų iš Rytų prie SGD iš Vakarų“, – pažymėjo „Elenger Lietuva“ vadovas Marius Kairys.

Jis taip pat pranešė, kad antradienį „Elenger“ pasirašė dar vieną sutartį dėl SGD krovinio, atvyksiančio į Klaipėdą sausio mėnesį.

„Galime konstatuoti, kad fizinio tiekimo saugumas mūsų regione ir Europoje jau užtikrintas, dabar belieka tikėtis, kad dujų kaina rinkose toliau mažės ir padės verslams atsigauti bei užtikrinti konkurencingumą“, – pranešime teigė M. Kairys.

Šiemet keturi „Elenger“ užsakyti SGD kroviniai į Klaipėdą buvo atplukdyti gegužę, birželį ir spalį. Per artimiausias dienas krovinys bus perkrautas į SGD terminalą „Independence“, o iš jo vamzdynais dujos pasieks klientus.

Su Maltos vėliava plaukiojantis dujų tankeris „Arctic Aurora“ pastatytas 2013 metais. Laivas yra 288 m ilgio ir 44 metrų pločio.

„Elenger“ Klaipėdos uoste esančio mažojo SGD terminalo paslaugomis naudojosi nuo 2017 metų, o 2019 pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“ dėl termino „Independence“ naudojimo. Be to, bendrovė dalį SGD, skirto laivams bei verslo klientams, neturintiems prieigos prie dujų tiekimo infrastruktūros pristato autocisternomis.

„Elenger“ gamtines dujas siūlo įprastu pavidalu vamzdynais, suspaustų gamtinių dujų (CNG) bei SGD pavidalu. Bendrovė taip pat intensyviai plėtoja atsinaujinančios energijos portfelį, kurį šiandien sudaro saulės elektrinės ir biodujų gamyba.

„Elenger“ veikia Suomijoje, Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Grupės įmonės turi apie 50 tūkst. klientų. „Elenger“ yra didžiausia privati energetikos bendrovė Suomijoje ir Baltijos šalyse. Pernai bendros energijos pardavimo apimtys sudarė 12 TWh. Estijoje „Elenger“ veikia „Eesti Gaas“ vardu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės