„Vienas svarbiausių elektros sistemos valdymo uždavinių – užtikrinti, kad elektros energijos gamyba atitiktų suvartojimą. Šiam balansui palaikyti reikalingas lankstumas, kurį papildomai gali suteikti elektros energijos kaupimo sistemos ir paklausos telkėjai.

Esame atvėrę mūsų pasaulinio pripažinimo sulaukusią bateriją verslui ir mokslo organizacijoms, kad jie galėtų ją išmėginti savo reikmėms ir taip prisidėti prie šalies elektros sistemos proveržio, patikimumo ir nepriklausomumo. Tikimės, kad paklausos telkimo paslauga Lietuvoje augs, o bandymų metu įgyta patirtis prisidės prie sklandesnio jos integravimo į perdavimo tinklą“, – sakė „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Skelbiama, kad „Fusebox“ eksperimentinę 1 MW bateriją testuos pagal turimą veiklos algoritmą, išbandys dažnio atkūrimo rezervo pasiūlymus, taip pat vertins kaip kaupiklis galėtų padėti telkėjams atitikti keliamus tinklo operatorių reikalavimus.

„Fusebox“ platforma įgalina elektros vartotojus teikti balansavimo paslaugas. Mūsų vartotojai, matydami elektros kainų svyravimus, prie saulės elektrinių artimiausiu metu planuoja įsirengti ir baterijos kaupimo įrenginius. Mūsų tikslas – turėti plačias kompetencijas bet kuriai mūsų klientų pasirinktai baterijai valdyti, dėl to vykdome šiuos bendrus 1 MW kaupiklio bandymus su „Litgrid“, – sakė „FuseBox“ Strateginės partnerystės vadovas Edvardas Norkeliūnas.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba patvirtino „Litgrid“ pasiūlytus balansavimo paslaugos parengties tvirtinimo reikalavimų pakeitimus, kurie numato lengvesnes sąlygas nepriklausomiems elektros energijos paklausos telkėjams pradėti dalyvauti balansavimo rinkoje su 1 MW siekiančiu pajėgumu.

Lietuvos rinkos dalyvių balansavimo energijos pasiūlymai yra aktyvuojami bendroje Baltijos balansavimo rinkoje, kurie skirti balansuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemas kartu.

„Litgrid“ mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su baterija ir ją išmėginti kviečia nuo praėjusio pavasario.

Primenama, kad pernai vasarą pirmieji bandymą atliko „Ignitis gamyba“ kartu su Lietuvos energetikos institutu. Jis parodė, kad baterijų sistemos įgalintų Kauno hidroelektrinę teikti dažnio valdymo paslaugas. Praėjusį rudenį „Litgrid“ ir Kauno technologijos universitetas (KTU) sutarė bendradarbiauti energijos kaupimo sistemų ir perdavimo tinklo valdymo srityse. Šių metų balandį 1 MW bateriją testavo ir atsinaujinančios energetikos vystymo bendrovė „Green Genius“. Bandymų rezultatai paaiškės birželio pabaigoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją