Šaltiniai pranešė, kad JAV teisingumo departamento sprendimas šiuo klausimu bus paskelbtas jau ketvirtadienį, informuoja „Reuters“.

Anot šaltinių, toks susitarimas pasiektas po derybų tarp departamento ir naftos gavybos kompanijos. BP pripažįsta savo kaltę dėl avarijos, o mainais už tai tikisi, kad vyriausybė atsisakys tolesnio baudžiamojo persekiojimo, pradėto prieš kompaniją dėl katastrofos Meksikos įlankoje.

Iki šiol didžiausia bauda per visą JAV juridinę praktiką buvo skirta farmacijos kompanijai „Pfizer“. 2009 metais teismas nubaudė ją 1,3 mlrd. dolerių bauda už sukčiavimą reklamuojant vieną iš nuskausminamųjų preparatų.

Avarija „Deepwater Horizon“ platformoje, įsikūrusioje per 80 km nuo Luizianos krantų, įvyko 2010 m. balandį. Balandžio 20 d. per sprogimą žuvo 11 žmonių, dirbusių platformoje. Per sprogimą platforma užsidegė ir po dviejų dienų nuskendo. Per avariją buvo pažeistas naftos gręžinys, dėl to nafta nekontroliuojamai tekėjo į vandenyną. Į Meksikos įlanką pateko 4,9 mln. barelių naftos. Likviduoti nuotėkį pavyko tik po trijų mėnesių. Avarija Meksikos įlankoje buvo pripažinta didžiausia ekologine katastrofa per JAV istoriją.

Per kitus dvejus metus kompanija investavo 1 mlrd. dolerių į įlankos ekologinės sistemos atstatymo projektus. BP jau išmokėjo nukentėjusiesiems 8 mlrd. dolerių iš 20 mlrd. dolerių kompensacijų fondo.

BP šiuo metu yra viena pirmaujančių kompanijų pagal naftos ir dujų gavybos apimtis Meksikos įlankoje, bendros jos gavybos apimtys siekia 250 tūkst. barelių per parą. Iš viso kompanija eksploatuoja 11 telkinių, tarp jų keletas giliavandenių - „Mad Dog“, „Atlantis“, „Thunder Horse“ ir kiti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)