„Siekiant taupyti elektros energiją, 318 Vilniaus miesto savivaldybės įstaigos (kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigos, bibliotekos) per ateinančius dvejus metus įsirengs saulės elektrines ant savo stogų arba įsigis nutolusias saulės elektrines. Bendra saulės elektrinių galia sieks apie 35,54 MW ir patenkins šių įstaigų elektros poreikį”, – sako Vilniaus vicemeras, Valdas Benkunskas.

Privatūs daugiabučiai jau dabar įrenginėja saulės elektrines, o aštuntasis renovacijos kvietimas numato reikalavimą į renovuojamo pastato fasadą arba ant stogų įmontuoti saulės elektrines. Artimiausiu metu Vilniuje bus renovuoti 53 daugiabučiai. Viso ant jų stogų ir vieno pastato fasado bus įrengta 608,5 kW galios saulės elektrinių.

„UAB „Vilniaus vandenys“ jau dabar iš susidariusio nuotekų dumblo išgauna dujas, iš kurių gaminama elektra, naudoja saulės elektrines. Šiuo metu bendrovė pasigamina iš dumblo dujų ir iš saulės elektrinių ketvirtadalį reikiamo elektros energijos kiekio, o plečiant šiuos projektus, per keletą metų šis rodiklis pasieks trečdalį (29 proc.)”, – komentuoja vicemeras.

Nors visoje Europos Sąjungoje gąsdinama, kad ši žiema bus ne iš lengvųjų, Vilniaus miesto savivaldybė stengiasi rasti sprendimų, kad brangstanti elektra turėtų kuo mažesnę įtaką gyventojų kasdienybei. Mieste nebus imtasi kategoriškų sprendimų, kurie yra įvedinėjami kitos ES valstybėse. Siekiant taupyti energiją, tik kai kuriose miesto vietose naktimis bus išjunginėjimas apšvietimas, kuomet dienos metu apšviestumo lygis bus mažinamas.

Be to, toliau tęsiama apšvietimo tinklo modernizacija, kurios tikslas – atnaujinti, šviestuvus, įrangą bei įdiegti sprendimus, taupančius elektros energiją.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės