aA
Daugiau jokių papietavimų su kolegėmis. Skrydžio metu nesirinkite vietos šalia jų. Viešbutyje užsisakykite numerius skirtinguose aukštuose. Venkite susitikimų akis į akį.
Volstrito taisyklė „#MeToo“ eroje: venkite moterų bet kokia kaina
© Vida Press

Iš tiesų, kaip pažymi vienas konsultantas turto klausimais, jau vien moters pasamdymas darbdaviams kelia „nežinomą riziką“. O jeigu ji klaidingai supras ką nors, ką jis jai pasakys?

Volstrite vyrai priima kontroversiškas strategijas „#MeToo“ judėjimo eroje ir galiausiai dar labiau apsunkina moterų gyvenimą.

Pavadinkime šią tendenciją „Pence‘o efektu“, nes juk būtent JAV viceprezidentas Mike‘as Pence‘as pareiškė vengiantis pietauti vienas su bet kuria moterimi, išskyrus savo žmoną. Finansų pasaulyje faktiškai ji gali sukelti lyčių segregaciją.

Remiantis atlikta daugiau nei trisdešimties aukšto rango vadovų apklausa, galima daryti išvadą, kad daugelį iš jų gąsdina „#MeToo“ judėjimas.

„Kyla jausmas, lyg vaikščiotum ant pirštų galiukų“, - sako buvęs „Morgan Stanley“ vykdomasis direktorius Davidas Bahnsenas, kuris šiuo metu dirba nepriklausomu konsultantu.

Toks reiškinys pastebimas toli gražu ne vienoje sferoje ar kurioje nors vienoje pramonės šakoje, - vyrai, kad ir kuriame šalies kampelyje begyventų, kontroliuoja kiekvieną savo pačių žingsnį darbe, kad, šiukštu, neperžengtų, jų manymu, dažnai išpūsto politinio korektiškumo ribų ar kad tiesiog pasielgtų teisingai. Tokia tendencija stipriai jaučiama Volstrite, kur aukšto rango pozicijas užimančių moterų nėra daug. Ši pramonė jau seniai puoselėja kultūrą, kur stengiamasi, kad skundai dėl priekabiavimo nepasiektų teismų ir visuomenės dėmesio, ir iki šiol jai pavyko išvengti tokio didelio masto skandalų, kokio dėmesio centre atsidūrė Harvey‘is Weinsteinas.

Šiuo metu, kai jau praėjo daugiau nei metai nuo „#MeToo“ judėjimo pradžios, Volstritas rizikuoja tapti „tarp mūsų berniukų“ klubu. „Moterys mėgina susigaudyti, kaip su tuo kovoti, nes tai veikia mūsų karjeras“, - sako Finansininkių asociacijos prezidentė ir „Wells Fargo&Co“ vyresnioji viceprezidentė Karen Elinski.

Vyrų ir moterų balansas užimant labai aukštas pareigas (JAV)
Vyrų ir moterų balansas užimant labai aukštas pareigas (JAV)
© Bloomberg

Pavojus kyla ir toms bendrovėms, kurioms nepavyksta numalšinti tokio izoliavimo ir kurios nesiima priemonių, kad aukščiausio rango vadovai atvirai diskutuotų šia tema ir kad darbuotojai jaustųsi saugūs apie tai kalbėti, sako „FordHarrison“ teisininkas Stephenas Zweigas.

„Jeigu vyrai vengia dirbti ar keliauti su moterimis vieni, ar liaujasi kuruoti koleges bijodami būti apkaltinti seksualiniu priekabiavimu, - sakė jis, - tie vyrai rizikuoja vis tiek sulaukti skundų, - ne dėl seksualinio priekabiavimo, o dėl lyties diskriminacijos“.

Pokyčiai jau jaučiami, teigia žmonės, nepanorę būti įvardinti. Jie dirba rizikos draudimo fonduose, advokatų biuruose, bankuose, privataus kapitalo įmonėse ir investicinio valdymo bendrovėse. Dėl akivaizdžių priežasčių tik nedaugelis iš jų sutinka atvirai kalbėtis šia tema. Nors neoficialaus pokalbio metu daugelis apklaustų vyrų pripažino suprantantys M. Pence‘ą, nes irgi jaučiasi nejaukiai atsidūrę vieni du su bendradarbe, ypač jauna ar patrauklia, baimindamiesi paskalų šleifo ar, vieno vyro žodžiais, „galimos atsakomybės“.

Kaip teigia vienas infrastruktūros investicijų įmonės vadovas, jis nebesusitinka su darbuotojomis kabinetuose be langų; taip pat stengiasi nuo jų atokiau laikytis važiuodamas liftu. Maždaug penkiasdešimties metų vieno privataus kapitalo įmonės vadovas sako, kad, savo žmonos-advokatės patarimu, įsivedė naują taisyklę: jokių verslo pietų su 35-erių ar jaunesne moterimi.

Pokyčiai gali būti subtiliai užmaskuoti; tarkim, moterys nebekviečiamos į kasdienius pasisėdėjimus prie baro po darbo ir apsiribojama vien vyrų draugija, arba, tarkim, vykstant asmeniniam pokalbiui su vadovu paliekamos plačiai atvertos durys.

„Ne taip sunku“ Volstrite, kaip ir kur kitur, reakcijos į „#MeToo“ judėjimą gali pakvipti paranoja.

„Kai kurie vyrai man prisipažino, kad bijo būti klaidingai apkaltinti, - sakė teisininkas S. Zweigas. – Šie vyrai bijo to, ko negalės sukontroliuoti“.

Vyrų reakcijos dažnai esti skirtingos Vienas konsultantas investicijų klausimais, vadovaujantis šimtui darbuotojų, prisipažino svarstęs, kaip pakeisti savo konfidencialių susitikimų su jaunesnėmis moterimis tvarką: galbūt palikti praviras kabineto duris arba pasikviesti trečią asmenį dalyvauti pokalbyje. Galiausiai jis priėmė tokį sprendimą: „Tiesiog pamėginsiu nesielgti kaip idiotas“.

Ir tai yra svarbiausia, sako privatus kapitalo įmonės „Context Capital Partners“ vadovas Ronas Biscardis. “Tai tikrai nėra taip sunku“.

Tokie įtemptoje aplinkoje kyla klausimas, kaip reakcija į „#MeToo“ judėjimą gali iš tiesų pakenkti moterų pasiekimams. Atsižvelgus į vyrų dominavimą Volstrito aukščiausio rango pozicijų struktūroje, vienas iš sunkiausių padarinių moterims yra galimybės susirasti kuratorių-vyrą, kuris padėtų joms kopti karjeros laiptais, praradimas. „Tiesiog nepakanka aukštesnio rango moterų, kurios perduotų savo patirtį kitai kartai, - sako investicinės bendrovės „LaSalle Securities“ vadovė Lisa Kaufman. – Kad judėtum į priekį, būtina, kad kažkas aukštesnės vadovybės lygmenyje išmanytų tavo darbą, suteiktų tau galimybių ir palaikytų tave toje įmonėje. Sunku užmegzti ir išlaikyti tokius santykius, jeigu aukštesnę poziciją užimantis bendradarbis vengia susitikti akis į akį aplinkoje su jaunesniu asmeniu“.

„Vyrai turi žengti žingsnį artyn ir „neleisti, kad baimė taptų kliūtimi“, - sako moteris.

Bloomberg
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vokietijoje svarstoma mėnesiui uždaryti sporto klubus, barus ir restoranus (18)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel reikalauja imtis griežtesnių suvaržymų judėjimui ir...

Virusui toliau siautėjant, metas peržiūrėti pasaulio ekonomikos prognozes (24)

Investuotojai, puoselėjantys viltis, kad vakcina nuo koronaviruso išgelbės pasaulį 2021 metais,...

„Coca-Cola“ bendrovėje permainos: mažina darbuotojų ir parduodamų produktų skaičių (8)

„ Coca-Cola Co.“ supranta, kad privalo vystytis greičiau. Kol pasaulis pamažu grįžta atgal...

„Bloomberg“: Europa nebeturi išeičių, darbotvarkėje – drastiškas žingsnis (127)

Drastiškas žingsnis, kurio dar kartą žengti nenorėtų nei vienas Europos politikas, vėl...

Europoje dėl koronaviruso daugėja įtampos ženklų: perspėja, kad sistema gali nebeatlaikyti jau lapkričio pradžioje (64)

Europai ruošiantis koronaviruso atvejų antplūdžiui ligoninėse, valdžios institucijos neslepia...

Top naujienos

Kartą lietuviai jau išgyveno pandemiją: tais metais tauta ėjo „išmirimo keliu“ (148)

Gyvenimas pandemijos sąlygomis nėra saldus: tą galėtų paliudyti ne tik šių dienų lietuviai,...

Vyraus debesuoti ir drėgni orai (8)

Lietuvos orams įtaką turės Šiaurės Europoje plačiai išsiskleidęs žemo atmosferos slėgio...

Koronavirusas vėl kerta darbo rinkai: auga prastovose esančiųjų darbuotojų skaičius (27)

Šalyje sparčiai augant koronavirusinės infekcijos susirgimų skaičiui, prastovose esančių...

Laukiamiausioje Čempionų lygos akistatoje – Messi ir „Barcelonos“ triumfas Turine (3)

UEFA Čempionų lygoje „Barcelona“ iškovojo antrą pergalę iš eilės. Katalonai trečiadienį...

Išgirdusi agresyvaus vėžio diagnozę vilnietė Ana jau laukėsi: buvo nusiteikusi blogiausiam (8)

Mažajai Arianai dar nėra nė metukų – neįtikėtinai ramiai ir viskuo besidominčiai mergaitei...

Giedraitis tritaškius metė pro šalį, tačiau „Baskonia“ šventė pergalę Ispanijoje (1)

Penktą pergalę Ispanijos ACB lygoje iškovojo Vitorijos „Baskonia“ (5-3). Roko Giedraičio ir...

Šimonytė įvardijo, kas ir kaip galėtų valdyti koronaviruso krizę: valdžia negalėjo atsipalaiduoti (411)

Buriamos centro dešinės koalicijos kandidatė į premjeres, Ingrida Šimonytė trečiadienį...

Verslininkų kovoje dėl milijonų – keisti sutapimai teisme (14)

Kol „ Arvi “ įkūrėjas Vidmantas Kučinskas sulaikytas Slovėnijoje, Lietuvoje tęsiasi jo...

|Maža didelių žinių kaina