aA
Daugiau jokių papietavimų su kolegėmis. Skrydžio metu nesirinkite vietos šalia jų. Viešbutyje užsisakykite numerius skirtinguose aukštuose. Venkite susitikimų akis į akį.
© Vida Press

Iš tiesų, kaip pažymi vienas konsultantas turto klausimais, jau vien moters pasamdymas darbdaviams kelia „nežinomą riziką“. O jeigu ji klaidingai supras ką nors, ką jis jai pasakys?

Volstrite vyrai priima kontroversiškas strategijas „#MeToo“ judėjimo eroje ir galiausiai dar labiau apsunkina moterų gyvenimą.

Pavadinkime šią tendenciją „Pence‘o efektu“, nes juk būtent JAV viceprezidentas Mike‘as Pence‘as pareiškė vengiantis pietauti vienas su bet kuria moterimi, išskyrus savo žmoną. Finansų pasaulyje faktiškai ji gali sukelti lyčių segregaciją.

Remiantis atlikta daugiau nei trisdešimties aukšto rango vadovų apklausa, galima daryti išvadą, kad daugelį iš jų gąsdina „#MeToo“ judėjimas.

„Kyla jausmas, lyg vaikščiotum ant pirštų galiukų“, - sako buvęs „Morgan Stanley“ vykdomasis direktorius Davidas Bahnsenas, kuris šiuo metu dirba nepriklausomu konsultantu.

Toks reiškinys pastebimas toli gražu ne vienoje sferoje ar kurioje nors vienoje pramonės šakoje, - vyrai, kad ir kuriame šalies kampelyje begyventų, kontroliuoja kiekvieną savo pačių žingsnį darbe, kad, šiukštu, neperžengtų, jų manymu, dažnai išpūsto politinio korektiškumo ribų ar kad tiesiog pasielgtų teisingai. Tokia tendencija stipriai jaučiama Volstrite, kur aukšto rango pozicijas užimančių moterų nėra daug. Ši pramonė jau seniai puoselėja kultūrą, kur stengiamasi, kad skundai dėl priekabiavimo nepasiektų teismų ir visuomenės dėmesio, ir iki šiol jai pavyko išvengti tokio didelio masto skandalų, kokio dėmesio centre atsidūrė Harvey‘is Weinsteinas.

Šiuo metu, kai jau praėjo daugiau nei metai nuo „#MeToo“ judėjimo pradžios, Volstritas rizikuoja tapti „tarp mūsų berniukų“ klubu. „Moterys mėgina susigaudyti, kaip su tuo kovoti, nes tai veikia mūsų karjeras“, - sako Finansininkių asociacijos prezidentė ir „Wells Fargo&Co“ vyresnioji viceprezidentė Karen Elinski.

Vyrų ir moterų balansas užimant labai aukštas pareigas (JAV)
Vyrų ir moterų balansas užimant labai aukštas pareigas (JAV)
© Bloomberg

Pavojus kyla ir toms bendrovėms, kurioms nepavyksta numalšinti tokio izoliavimo ir kurios nesiima priemonių, kad aukščiausio rango vadovai atvirai diskutuotų šia tema ir kad darbuotojai jaustųsi saugūs apie tai kalbėti, sako „FordHarrison“ teisininkas Stephenas Zweigas.

„Jeigu vyrai vengia dirbti ar keliauti su moterimis vieni, ar liaujasi kuruoti koleges bijodami būti apkaltinti seksualiniu priekabiavimu, - sakė jis, - tie vyrai rizikuoja vis tiek sulaukti skundų, - ne dėl seksualinio priekabiavimo, o dėl lyties diskriminacijos“.

Pokyčiai jau jaučiami, teigia žmonės, nepanorę būti įvardinti. Jie dirba rizikos draudimo fonduose, advokatų biuruose, bankuose, privataus kapitalo įmonėse ir investicinio valdymo bendrovėse. Dėl akivaizdžių priežasčių tik nedaugelis iš jų sutinka atvirai kalbėtis šia tema. Nors neoficialaus pokalbio metu daugelis apklaustų vyrų pripažino suprantantys M. Pence‘ą, nes irgi jaučiasi nejaukiai atsidūrę vieni du su bendradarbe, ypač jauna ar patrauklia, baimindamiesi paskalų šleifo ar, vieno vyro žodžiais, „galimos atsakomybės“.

Kaip teigia vienas infrastruktūros investicijų įmonės vadovas, jis nebesusitinka su darbuotojomis kabinetuose be langų; taip pat stengiasi nuo jų atokiau laikytis važiuodamas liftu. Maždaug penkiasdešimties metų vieno privataus kapitalo įmonės vadovas sako, kad, savo žmonos-advokatės patarimu, įsivedė naują taisyklę: jokių verslo pietų su 35-erių ar jaunesne moterimi.

Pokyčiai gali būti subtiliai užmaskuoti; tarkim, moterys nebekviečiamos į kasdienius pasisėdėjimus prie baro po darbo ir apsiribojama vien vyrų draugija, arba, tarkim, vykstant asmeniniam pokalbiui su vadovu paliekamos plačiai atvertos durys.

„Ne taip sunku“ Volstrite, kaip ir kur kitur, reakcijos į „#MeToo“ judėjimą gali pakvipti paranoja.

„Kai kurie vyrai man prisipažino, kad bijo būti klaidingai apkaltinti, - sakė teisininkas S. Zweigas. – Šie vyrai bijo to, ko negalės sukontroliuoti“.

Vyrų reakcijos dažnai esti skirtingos Vienas konsultantas investicijų klausimais, vadovaujantis šimtui darbuotojų, prisipažino svarstęs, kaip pakeisti savo konfidencialių susitikimų su jaunesnėmis moterimis tvarką: galbūt palikti praviras kabineto duris arba pasikviesti trečią asmenį dalyvauti pokalbyje. Galiausiai jis priėmė tokį sprendimą: „Tiesiog pamėginsiu nesielgti kaip idiotas“.

Ir tai yra svarbiausia, sako privatus kapitalo įmonės „Context Capital Partners“ vadovas Ronas Biscardis. “Tai tikrai nėra taip sunku“.

Tokie įtemptoje aplinkoje kyla klausimas, kaip reakcija į „#MeToo“ judėjimą gali iš tiesų pakenkti moterų pasiekimams. Atsižvelgus į vyrų dominavimą Volstrito aukščiausio rango pozicijų struktūroje, vienas iš sunkiausių padarinių moterims yra galimybės susirasti kuratorių-vyrą, kuris padėtų joms kopti karjeros laiptais, praradimas. „Tiesiog nepakanka aukštesnio rango moterų, kurios perduotų savo patirtį kitai kartai, - sako investicinės bendrovės „LaSalle Securities“ vadovė Lisa Kaufman. – Kad judėtum į priekį, būtina, kad kažkas aukštesnės vadovybės lygmenyje išmanytų tavo darbą, suteiktų tau galimybių ir palaikytų tave toje įmonėje. Sunku užmegzti ir išlaikyti tokius santykius, jeigu aukštesnę poziciją užimantis bendradarbis vengia susitikti akis į akį aplinkoje su jaunesniu asmeniu“.

„Vyrai turi žengti žingsnį artyn ir „neleisti, kad baimė taptų kliūtimi“, - sako moteris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

1,5 kg bakterijų nešiojasi kiekvienas žmogus: panaudotas tualetinis popierius netrukus atskleis kur kas daugiau nei kraujo tyrimas (4)

Žarnyne gyvenančios bakterijos gali turėti įtakos virškinimui, svorio augimui, nuotaikai ir...

Bloomberg ekspertas: su Vokietijos skola dedasi kažkas neaiškaus (40)

Krentantis Vokietijos vyriausybės skolos pajamingumas – klasikinės „atsitraukimo“ strategijos...

Amerikos naftos renesansas: pirmą kartą per septynis dešimtmečius JAV – gryna naftos eksportuotoja (116)

Jungtinės Valstijos praėjusią savaitę tapo grynąja naftos eksportuotoja, nutraukdama beveik...

Japonijoje neregėtas apsipirkimo vajus: garsus turtuolis už ačiū dalija 88 mln. JAV dolerių (8)

Japonijoje pirkėjai lenktyniauja tarpusavyje, kas galės greičiausiai išleisti Masayoshi‘o Sono...

Angola sausį surengs pirmąjį deimantų aukcioną (1)

Angola kitų metų sausį surengs pirmąjį šalyje deimantų aukcioną. Tai viena iš...

Top naujienos

Karbauskis: slaptame dokumente minimos konkrečios pavardės

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis stoja į premjero Sauliaus Skvernelio pusę, ir...

Per šaudynes Strasbūre nelaimės epicentre atsidūrusi lietuvė: susipratau tik išgirdusi šūvius instrukcijos, kaip elgtis teroristinio išpuolio metu (68)

Į Strasbūrą darbo reikalais nuvykusi naujienų agentūros „Elta“ žurnalistė Paulina...

Vladimiras Laučius. Išlikimo klausimas: ar rinkimai mums vis dar leidžia rinktis? (61)

Eilinė kova dėl mokesčių ir ateinančių metų biudžeto eilinį kartą sukėlė viešas...

DELFI pristato laidų ciklą „Kalėdų stalas“: pirmasis patiekalas – tikra smaližių svajonė (1)

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Vestminsterio rūmuose – absurdo teatras: Briuseliui teliko kraipyti galvas (60)

Pirmadienį Vestminsterio rūmai labiau priminė ne parlamentą, o farso komediją. Košės privirta...

Garsi lietuvė palygino Kalėdų puošmenas ir kainas Ispanijoje: jiems nerūpi jokia konkurencija, kaip Lietuvoje! (9)

Daugiau nei 10 metų Ispaniją tyrinėjanti ir prieš metus visai šalia Barselonos atsikrausčiusi...

Jau visai netrukus pensijai kaupsime kitaip: bus galima pasirinkti iš kelių sprendimų (18)

Naujus metus lietuviai pradės sukdami galvas apie naują pensijų kaupimo tvarką. Pokyčiai...

Pietų pertrauka Vilniaus centre: čia mažamečiai vaikai ir šunys – nepageidaujami (45)

Iškart turiu įspėti, kad jeigu savo augintiniams draudžiate užlipti ant jūsų valgomojo stalo ar...

Savo žodį tarė ir Meilutytė: pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį finalo vaizdo įrašas (102)

Rūta Meilutytė Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine 50 m...

Lietuvos sporto pasaulio milijonierių sąraše krepšinio žvaigždes lenkia britų turtuolio sužadėtinė (32)

Žurnalo „Top“ paskelbtame turtingiausių 500 Lietuvos žmonių sąraše netrūksta buvusių ir...