aA
Kriptovaliutų rinkos dalyviai vis smarkiau abejoja dėl „Tether“ susiejimo su JAV doleriu. „Tether“, skaitmeninė moneta, naudojama kaip JAV valiutos pakaitalas kriptovaliutų rinkose viso pasaulio mastu, neseniai nutraukė savo kaip niekad glaudų ryšį su JAV doleriu.
Kriptovaliutos
© Shutterstock

Neseniai Jungtinėse Valstijose įsikūrusioje kriptovaliutų biržoje „Kraken“ ji kainavo apie 95 JAV centus, tuo tarpu atliekant sandorius „Binance“ biržoje, vienoje iš aktyviausių „Tether“ platformų pasaulyje, jos vertė siekė apie 96 JAV centus, rodo „CoinMarketCap.com.“ duomenys.

Toks judėjimas išties nežymus, palyginti su kitomis kriptovaliutomis, ir nėra beprecedentinis „Tether“ istorijoje, bet jis sukelia naują abejonių bangą dėl to, ar vadinamoji stabilioji moneta yra visiškai padengiama JAV doleriais. Pirmadienį kai kurie rinkos dalyviai perėjo nuo „Tether“ prie kitų virtualiųjų valiutų, tuo pakurstydami pakilimą bitkoinų rinkoje ir sudrumsdami neįprastai ilgai tvyrojusią ramybę kriptorinkose, trukusią pastarąjį mėnesį.

Bendrovė, platinanti „Tether“, dar turės pateikti įtikinamų įrodymų apie šios valiutos susiejimą su doleriais, nors ji ne kartą yra tvirtinusi, kad kiekvienas „Tether“ žetonas padengtas vieno JAV dolerio suma. Tokie tvirtinimai padėjo „Tether“ įsitvirtinti kaip antrai aktyviausiai prekiaujamai pasaulyje kriptovaliutai. Ji buvo naudojama daugiau nei 20 proc. sandorių, stebėtų portalo „CoinMarketCap.“ per 24 valandas.

Pastarasis „Tether“ kriptovaliutos smuktelėjimas užfiksuotas atsinaujinus spėliojimams dėl „Bitfinex“ finansinės būklės ir bankininkystės ryšių; pažymima, kad „Tether“ žetonų platintojos „Tehter Limited“ vadovai užima tas pačias pareigas „Bitfinex“ kriptobiržoje.

Tinklaraščių platformoje „Medium“ spalio 8 d. įraše „Bitfinex“ atmetė įtarimus, esą ji nemoki, ir pareiškė, kad operacijos vyksta kaip įprastai. Tuo pačiu metu ji pažymėjo, kad „mums išlieka sunkumų įprastų pinigų (fiat valiutos) sandorių srityje“.

Daugeliui su kriptovaliutomis susijusių įmonių sunkiai sekasi išsaugoti bankininkystės santykius, nes Jungtinių Valstijų ir kitų valstybių reguliuotojai atidžiai tikrina pramonės pažeidžiamumą rizikoms, įskaitant pinigų plovimą, manipuliavimą rinka ir saugumo pažeidimus. JAV žaliavų ateities sandorių prekybos komisija praėjusių metų pabaigoje išsiuntė šaukimus į teismą „Bitfinex“ ir „Tether“ įmonėms, šių metų sausį „Bloobmerg“ agentūrai teigė vienas šaltinis, artimai susipažinęs su situacija.

„Jeigu rinkos dalyviai ims šalintis „Tether“, gali susiklostyti pavojinga situacija, nes ši kriptovaliuta sudaro 20 proc. visų apimčių pasauliniu mastu, – teigia kriptovaliutų biržos „Luno“ verslo plėtros skyriaus vadovas Vijay‘us Ayyar‘as. – Iš esmės, tai lemtų didelius rinkos svyravimus.“

Bitkoino vertė pirmadienį 14.27 val. Honkongo laiku šoktelėjo 5,2 proc, iki 6 534,66 JAV dolerio. Kriptovaliutos „Ether“ vienetas ūgtelėjo 8,4 proc., o „Ripple“ – 7,1 procento. „Bloomberg Galaxy Crypto Index“ indeksas pašoko 6,4 procento.

Kriptovaliutos „Tether“, kaip JAV dolerio pakaitalo, vaidmuo sustiprino jos pozicijas pasaulinėje tarpusavyje susijusioje kriptovaliutų sistemoje. Skaitmeninė moneta lengvai perkeliama virtualių valiutų biržų ir kitų internetinių platformų tinkle, todėl jai nereikia keliauti per bankininkystės sistemą. Dėl stabilių kainų ji tampa parankia priemone lažybose spėjant kitų valiutų kryptį.

Atsižvelgus į įprastą sandorių dinamiką „Bitfinex“ biržoje, atsinaujinęs susirūpinimas dėl biržos ir „Ttether“ kriptovaliutos „ko gero, šiek tiek kvepia paranoja“, sakė „CoinFi“ kriptovaliutų tyrimo įmonės generalinis direktorius ir vienas iš jos steigėjų Timothy‘is Tamas. „Aš tikiu, kad gana greitai visa ta audra nurims.“

Vis dėlto dabar, kai rinkos dalyviai turi iš ko rinkis, dalis jų gali nuspręsti nuo „Tehter“ pereiti prie kitų alternatyvų, tokių kaip Gemini doleris, kuris yra brolių Camerono ir Tylerio Winklevossų idėja, sakė investicinės ir konsultacinės įmonės „Kenetic Capital“ atsakingas partneris Jehan Chu. Šie nauji virtualūs pinigai dėl ryšio su JAV doleriu priklauso „stabilių“ kriptovaliutų kategorijai, kur varžysis su „Tether“ virtualia valiuta.

„Paxos Standarg“, dar viena „stabili“ kriptovaliuta, susieta su JAV doleriu, kainavo 1,08 JAV dolerio.

„Šiuo metu nuolat kyla klausimas dėl pasitikėjimo finansine „Bitfinex“ situacija ir sugebėjimo visiškai palaikyti „Tether“, – sakė J.Chu. – „Tether“ „stabilių“ monetų dominavimas išliks tik tuo atveju, jeigu jiems pavyks visiems laikams išsklaidyti kritiką dėl jos skaidrumo trūkumo.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Ekspertas: prekybos karštligė per Vienišių dieną – vienas beprasmiškiausių prekybos renginių (1)

Didžiausias pasaulyje išpardavimų renginys – Vienišių diena – atėjo ir praėjo. Sumušti...

Viena iš daugiausiai uždirbančių šiuolaikinių kūrėjų visame pasaulyje: nuotrauka gali kainuoti nuo 500 iki 4 mln. JAV dolerių (6)

„ Bloomberg Pursuits“ reportaže Jamesas Tarmy kalbina meno ekspertę Lisą Schiff iš...

Europa sulaikiusi kvėpavimą laukia sprendimo dėl Italijos: gali baigtis blogiau nei su Graikija (56)

Europos Komisija ( EK ) pasirengusi nenusileisti savo kovoje dėl Italijos biudžeto. Nepaisydami...

Svaro išklibintas euras nekantriai laukia „Brexit“ atomazgos (6)

Porelė ketina skirtis, tačiau valiutos prekiautojams jie atrodo beveik tokie pat artimi, kaip...

Tailandas atsidūrė investuotojų žemėlapyje: labiausiai pasaulyje lankomame mieste nekilnojamojo turto kainos šoktelėjo dvigubai (1)

Ieškote įperkamo, bet ultramodernaus buto? Išmėginkite labiausiai pasaulyje lankomą miestą....

Top naujienos

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...

Seimo narė Šakalienė sulaukė rimtų grasinimų: frakcija kreipiasi į prokuratūrą (365)

Kilus vaikų paėmimo skandalams socialiniuose tinkluose pradėjo virti diskusijos, kurių metu ne...

Paini vaiko istorija: berniuko patėvio ir darželio auklėtojų liudijimai skiriasi kardinaliai (76)

Viešumoje pasirodžius informacijai apie Kaune iš šeimos paimto ir į ją sugrąžinto vaiko...

Gabrielius Landsbergis apie dabartinę valdžios situaciją: tai yra sprogstamasis mišinys (532)

Ką darys tuščiomis kišenėmis likusi socialdemokratų darbo partija ir ar jie ketina kelti savo...

Maldeikienė: kainas tvarkysime sovietiniais metodais? Nesuveiks (48)

Jau daugelį metų skurdas pasaulyje naikinamas gerinant švietimo sistemą, tačiau Lietuva ketina...

Su tanklaiviu susidūrusi norvegų fregata nuskendo (311)

Norvegų fregata , kuri praėjusią savaitę Vakarų Norvegijos fjorde susidūrė su Maltos...

Žinomos Lietuvos moterys papasakojo, kokie kvepalai tapo jų vizitine kortele

Praėjusią savaitę prancūzų prekės ženklo „Molinard“ atstovai garsias Lietuvos moteris...

Hematologas papasakojo, kodėl žmonės suserga vėžiu ir kokie pirmieji šios ligos simptomai

Kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 15 000 onkologinių susirgimų , 10 proc. iš jų išgirsta...

Perspėjimas vykstantiems į Lenkiją: beveik mėnesiui bus atnaujinta sienų kontrolė (102)

Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo lapkričio 22 d. laikinai atnaujins pasienio tikrinimus...