aA
JAV reguliuotojai teigia, kad „Facebook Inc.“ skaitmeninės reklamos praktika pažeidžia būsto įstatymą, ir šiuo metu tikrina, ar skelbimai „Twitter Inc.“ ir „Alphabet Inc.“ priklausančiame „Google“ nediskriminuoja tų, kurie ieško vietos gyventi.
„Twitter“, „Facebook“
© Shutterstock

Būsto ir urbanistikos departamentas (HUD) ketvirtadienį apkaltino „Facebook“, kad šis įgalino ir skatina šališkumą, pagrįstą rase, religija ir lytimi, ribodamas, kas gali matyti su būstu susijusius skelbimus platformose ir internete, o kas – ne. HUD taip pat išsiuntė laiškus „Twitter“ ir „Google“, klausdamas apie reklamos sistemas jų svetainėse ir produktuose, patvirtino departamento atstovas spaudai Brianas Sullivanas.

„Facebook“ diskriminuoja žmones pagal tai, kas jie yra ir kur gyvena, – pareiškė HUD sekretorius Benas Carsonas. – Naudojimasis kompiuteriu, siekiant apriboti asmens būsto pasirinkimą, gali būti lygiai toks pat diskriminuojantis, kaip durų užtrenkimas prieš nosį.“

Reklamuojant būstą, socialinis tinklas leido diskriminuoti asmenis, kurie buvo priskirti šioms kategorijoms: tėvai; asmenys, gimę ne Amerikoje; ne krikščionys; besidomintys prieinamumu neįgaliesiems bei Lotynų Amerikos kultūra; taip pat – kitos pažeidžiamos grupės, teigiama HUD pranešime.

„Washington Post“ anksčiau šį ketvirtadienį pranešė, kad praėjusiais metais HUD įspėjo „Google“ ir „Twitter“ tikrinantis juos dėl galimų federalinio būsto įstatymo pažeidimų.

„Jau daugelį metų laikomės politikos, draudžiančios pritaikyti skelbimus pagal priklausymą jautrioms kategorijoms, tokioms kaip rasė, etninė kilmė, religiniai įsitikinimai, negalia, sunki finansinė būklė ir pan., – elektroniniame laiške teigė „Google“ atstovas. – Mūsų politika skirta apsaugoti vartotojus ir užtikrinti, kad reklamuotojai mūsų platformomis naudosis atsakingai.“

„Twitter“ atstovas spaudai pareiškė, kad bendrovė savo platformoje neleidžia diskriminuojančios reklamos ir kad „bet kuris asmuo, pasirinkdamas „Twitter“ reklamai, įsipareigoja laikytis įstatymų ir nenaudoti mūsų paslaugų neteisėtai veiklai.“

Vyriausybės civilinis ieškinys prieš „Facebook“ pasirodė po to, kai socialinis tinklas mėgino išspręsti daugybę kitų problemų ir praėjusiais metais pašalino reklamos taikymo parinktis, kuriomis galėtų būti piktnaudžiaujama.

Praėjusią savaitę Kalifornijos Menlo parke įsikūrusi kompanija pasiekė susitarimą su Nacionaliniu lygių teisių būsto aljansu, Amerikos pilietinių laisvių sąjunga ir kitomis organizacijomis, įsipareigodama savo platformoje pakeisti būsto ir kredito skelbimų nustatymus. „Facebook“ patikino nebeleisiantys reklamuoti būsto, darbo pozicijų ar kreditų, pritaikant skelbimus tam tikriems vartotojams pagal amžių, lytį ar pašto kodus, o įmonės, kurios naudojasi socialiniu tinklu ir kitomis platformomis, norėdamos skelbti tokio pobūdžio reklamą, turės patvirtinti besilaikančios antidiskriminacijos įstatymų.

„HUD sprendimas mus nustebino, nes bendradarbiaujame su jais, kad išsklaidytume jų abejones, ir ėmėmės svarbių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias diskriminacijai, – teigia „Facebook“. – Nors buvome pasiryžę rasti sprendimą, HUD, neturėdami tinkamų saugiklių, primygtinai reikalavo gauti prieigą prie jautrios informacijos, tokios kaip vartotojų duomenys. Esame nusivylę šiandienine situacija, tačiau ir toliau spręsime šias problemas kartu su pilietinių teisių ekspertais.“

HUD kaltinimus išklausys JAV administracinio teismo teisėjas, nebent viena iš šalių pageidaus bylą perkelti į federalinį apygardos teismą. Jei teisėjas nustatys, kad „Facebook“ iš tiesų pažeidžia būsto įstatymą, kompanijos gali laukti baudos ir minėtų skelbimų uždraudimas.

Baltieji rūmai HUD kaltinimus komentuoti atsisakė.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atidėjus „Brexit“ britai veržiasi atostogauti Europos Sąjungoje (9)

Sprendimas atidėti Jungtinės Karalystės išėjimą iš Europos Sąjungos suteikė britams...

Pikantiška kinų sriuba praturtino sutuoktinių porą net 6 mlrd. dolerių (11)

Dėl tradicinio troškinio-sriubos „hotpot“ nepasotinamos paklausos Kinijoje vieno restoranų...

Nuo stalo įrankių iki kebabų: per šią kadenciją ES sprendė ne vien „Brexit“ klausimus (16)

Tolėliau nuo „Brexito“ triukšmo, nesmagumo ir nesibaigiamumo Europos Sąjunga užbaigia...

Iškart po prezidento rinkimų Putinas Ukrainai jau turi paruošęs planą  sustiprintų įtampą konflikte su Kijevo vyriausybe (832)

Rusija gali pasiūlyti pasus žmonėms, gyvenantiems atskilusiuose Rytų Ukrainos regionuose,...

„Samsung“ sulankstomi telefonai: ar jie išgyvens? (65)

Vienas opiausių klausimų dėl sulankstomų telefonų: ar jie išgyvens tą... sulankstymą? Panašu,...

Top naujienos

Nausėdos politinė reklama – iš Sutkaus vadovaujamos Lietuvos verslo konfederacijos VRK kandidato atžvilgiu staiga pritaikė išimtį (10)

Suorganizuotas susitikimas su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku –...

Infografikas. Kaip sekasi pensijų fondui, į kurį buvote įtrauktas automatiškai, ir ar verta jį keisti (1)

Lietuvos bankas paskelbė pirmuosius naujųjų gyvenimo ciklo pensijų fondų rezultatus. Iki šiol...

Sukrečianti turtingiausio kada nors gyvenusio žmogaus istorija: švaistydamasis pinigais sugriovė kitos šalies ekonomiką kelionėje lydėjo 60 tūkst. žmonių  (57)

Remiantis 2019 metų „ Forbes “ reitingu, pats turtingiausias pasaulio žmogus yra bendrovės „...

Alkoholį vartojanti moteris visuomet rizikuoja: jei vaisius pažeidžiamas pirmomis dienomis – padariniai negrįžtami (27)

Medikai ir toliau kovoja dėl girtos, Klaipėdoje gimusios, naujagimės ateities. Kas laukia mažylės...

Padraugavo su estais ir užteks: Kremliaus ruporas rusus ragina ruoštis karui su JAV Baltijos šalyse (1386)

Objektyviai turime savų interesų, susijusių su Baltijos jūros regionu. Tai susitikime su Estijos...

Orai: ruoškitės, kasdien bus vis šilčiau (5)

Šiandien ir artimiausiomis dienomis mūsų šalies orus lems anticiklonas.

Politologas sumaišė visas kortas: dabartiniai prezidento rinkimai – beprasmiški (769)

Sprendimas prezidentą Lietuvoje rinkti visuotiniuose rinkimuose – beprasmiškas ir tuščiai...

Mokslininkus nustebino keistas radinys auglyje: vėžys keičiasi (25)

Mokslininkai iš auglių paimtuose pavyzdžiuose aptiko tarp plaučių vėžio ląstelių...

Gatvės mada: drąsiausi šiltus rūbus jau nukišo į tolimiausią spintos kampą (90)

Antrąją Velykų dieną prie stalų vilniečiai užsibūti nepanoro – pagrindinėmis sostinės...

Skirtingais periodais vaikų susilaukusi Renata Kovtun paneigė dažną mitą: buvo neramu, kad kažkuris gali pasijusti mažiau mylimas (12)

Grožio salono savininkė, lengvojo kultūrizmo čempionė Renata Kovtun juokiasi, kad apie vaikus...