aA
Startuoliai paprastai sukuria produktą, suranda tiekėjus ir tada jį parduoda. Kasperas Brandis Petersenas, pirmą žingsnį praleidęs, kliovėsi savo patirtimi, įgyta laivybos milžinėje „Maersk“, vildamasis šiandieninę mados pramonę pakreipti kita, didesnio tvarumo kryptimi.
Marškiniai
© Shutterstock

K. B. Peterseno sukurtas „Labfresh“ naudoja molekulines technologijas pagaminti dalykinius bei kasdienius marškinius, atsparius dėmėms ir kvapams. Juos išbandžiusieji sako, kad tokius marškinius galima vilkėti savaitę, prakaituoti sau į sveikatą ir net apsilieti raudonu vynu, jie vis tiek atrodys švarūs švarutėlaičiai. Kadangi jų nereikia skalbti taip dažnai kaip įprastinius medvilninius marškinius, jų vartojimas, manoma, bus ilgesnis.

„Tvarumas mums siejamas ne su ekologiška medvilne, o su tuo, kad vietoj 50 bus įsigyjama 10 tokio tipo produktų, – sakė K. B. Petersenas, neseniai duodamas telefonu interviu iš Amsterdamo, kur jis drauge su savo olande mergina Lotte Vink vadovauja startuoliui „Labfresh“.

„Labresh“ drabužiai įgauna vis didesnio populiarumo kaip tik tuo metu, kai Europoje vis daugiau kritikuojama „greitos mados“ kultūra, skatinanti pernelyg didelį trumpalaikio eksploatavimo termino drabužių vartojimą. Jungtinėje Karalystėje įstatymų leidėjai svarsto galimybę įvesti specialų mokestį, iš kurio būtų finansuojamas perdirbimas ir kuris padėtų sumažinti pramonėje išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Visiškai kaip „Nike“

„Labfresh“ technologijos nėra nei naujos nei išskirtinės, bet jos nėra tokios įprastos Europoje kaip Jungtinėse Valstijose, kur daugiausia jos naudojamos kuriant sintetines medžiagas.

„Esame matę daugybę nuostabių rinkoje prieinamų technologijų rinkoje, kurias mielai naudoja tokie sporto aprangos prekių ženklai kaip „Nike“ ar „Patagonia“, bet kurias vartoti vengia mados pasaulio prekių ženklai“, – sakė jis.

K. B. Petersenas į mados pramonę įžengė sukūręs savo pirmąjį startuolį, internetinį asmeninį pirkėją, pavadinimu „The Cloakroom“, kuri jis 2016 metais pardavė „Modomoto“.

Lūžis įvyko per romantišką savaitgalį Paryžiuje, 2016-ųjų vasarą, kai pora, ligi valios prisimėgavusi miesto apžvalgos ekskursijomis bei vyno ragavimu, nusprendė aplankyti kelis vietos mokslininkus.

„Jie išrado šią nepaprastą technologiją ir nepaprastą audinį, ir niekas nepanoro jo pirkti“, – sakė 33-jų metų danas.

Ir būtent čia K. B. Petersenui prireikė laivybos pramonėje įgytos patirties. Lankydamasis logistikos ar amatininkų centrus Nigerijoje, Omane ar Indijoje, kaip „Maersk“ atstovas ir magistrantūros programos narys , K. B. Petersenas suprato galįs sukurti specialiai pritaikytą tiekimo grandinę, kuri padėtų jam įgyti konkurencinį pranašumą.

„Labiausiai didžiuojuosi dėl to, jog mums pavyko įtikinti tiek daug mūsų tiekimo tinklo grandžių pradėti visiškai naujus gamybos procesus“, – sakė jis.

Ryklys – investuotojas

K. B. Petersenas ir jo partnerė užsitikrino 600 tūkst. kronų investiciją iš garsiausio Danijos investuotojo Tommy‘io Ahlerso, mainais į 15 proc. „Labfresh“ akcijų. T. Ahlersas per tą laiką tapo vyriausybės ministru ir nebeatlieka aktyvaus vaidmens įmonės veikloje.

Praėjusiais metais „Labfresh“ užsidirbo nedidelį pelną, – pirmąjį pelną per visą K. B. Peterseno, kaip verslininko, karjerą. Dabar jis tikisi paspartinti verslo augimą „bent 200 proc. per metus“ ir pasiekti 10 mln. eurų pardavimus iki 2020 metų.

Tokio tipo marškiniai kainuoja daug – 119 eurų palyginti su 99 eurais už įprastą „Eton“ atitikmenį, – bet K.B. Petersenas teigia, jog masto ekonomija netrukus leis jam sumažinti kainas apie 20 procentų.

Bendrovė kas savaitę rengia interviu telefonu su pirkėjais, kad išsiaiškintų būsimas tendencijas. Gauti duomenys rodo, kad pagrindiniai klientai yra 35-mečiai, darbe vilkintys elegantiškus- kasdienius drabužius ir gyvenantys miesto priemiesčiuose. Svarbiausios bendrovės rinkos yra Danija, Nyderlandai ir Vokietija, taip pat Jungtinės Valstijos.

Nors specialiosios medžiagos, naudojamos „Labfresh“ produkcijos gamyboje, vis dar gana brangios ir reikalauja daug mėnesių kruopštaus darbo, K.B. Petersenas viliasi, kad vieną dieną jas perims ir didieji rinkos dalyviai, tokie kaip „Hugo Boss“.

„Mums tai būtų džiugi žinia“, – sakė jis. Mados namai privalo „neteršti savo veikla aplinkos ir gaminti patvaresnius, pailgintos naudojimo trukmės produktus“.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.8000
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Doveika skurdo statistikoje norėtų išskirti dar vieną skaičių: kiek yra tinginių? (168)

Vasarį Lietuvoje atlikta apklausa parodė, kad Lietuvoje 75 proc. žmonių teigia esą laimingi,...

Rinkimų kampanija Ukrainoje pranoko visus Kremliaus lūkesčius (249)

Artėjant prezidento rinkimams , kampanijos pačios tapo informacinio karo dalyvėmis, ir tai labai...

80-metis radiologas seniai svajoja apie pensiją, bet išeiti dar negali: turi patarimą, kaip ilgiau gyventi (53)

„Mes, radiologai, juokaujame, kad mūsų tokia profesija, jog reikia turėti geras akis ir vieną...

Siaubingo Paryžiaus katedros gaisro tyrime – pirmosios išvados (212)

Prancūzijos tyrėjai nustatė tikslią vietą, kur kilo Paryžiaus Dievo Motinos katedrą praėjusį...

Pasiskolintas senovinis receptas Velykoms atgimė naujai (4)

„Tradicinis Velykų stalas pas mus neatsiejamas nuo mėsos. Turi būti daug, gausiai ir, be...

Maža kaimo krautuvėlė prie didelio kelio: su pirkinių sąrašais čia sugrįžta net iš kitų miestų

Talačkonių parduotuvė , priklausanti tiems patiems šeimininkams, kaip ir Ustukių malūnas ,...

Politikai rado naują kovos įrankį – šermuonėlį

Šis mažylis tampa vienu svarbiausių įrankių kovotojų prieš planuojamą per Rožyną tiesti...

Auklėtiniais patenkintas Urbonas: tikiuosi, kad kiaušiniai prie Velykų stalo nesuminkštės (4)

Pagreitį įgavusi Utenos „Juventus“ ekipa tęsia kovą dėl penktosios vietos „Betsafe- LKL...

Nausėda viešai sureagavo į naujausius reitingus (796)

Šeštadienį paaiškėjo, kad Konservatorių kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė...

Kad kelionės į Paryžių netemdytų nesklandumai: ko šiukštu nedaryti šiame mieste (18)

Paryžius – nuostabioji Prancūzijos sostinė, į kurią nuolat plūsta būriai turistų. Kad...