aA
National Enquirer“ motininės kompanijos vadovo advokatas pareiškė, kad kovoje tarp bulvarinio laikraščio ir „Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso nebuvo jokio šantažo, prievartavimo ar politinių motyvų.
Jeffas Bezosas
Jeffas Bezosas
© Reuters / Scanpix

Su J. Bezoso nesantuokiniais meilės ryšiais susijusios nuotraukos ir kitos detalės buvo gautos iš „patikimo šaltinio“, kurį J. Bezosas pažįsta, o ne iš prezidento Donaldo Trumpo, Saudo Arabijos ar D. Trumpo patarėjo Rogerio Stone'o, teigia „American Media Inc.“ generalinio direktoriaus Davido Peckerio advokatas Elkanas Abramowitzius.

„Tai buvo įprasta istorija, viena iš tų, kurias „National Enquirer“ gauna iš patikimų šaltinių“, – sekmadienį patvirtino E. Abramowitzius ABC televizijos laidoje „This Week“. Šaltinio jis nenurodė. „Tai jokiu būdu ne prievartavimas ir ne šantažas.“

Tačiau taip atrodo ne visiems.

„American Media Inc.“ laukia dideli nemalonumai“, – teigia Michaelas Pachteris, „Wedbush Securities“ analitikas, „Amazon“ veikla besidomintis jau daugelį metų.

Viešame tinklaraščio įraše, kuris buvo išplatintas vasario 7 d., J. Bezosas paskelbė „AMI“ atstovaujančių advokatų laiškus, kuriais buvo reikalaujama, kad „Amazon“ vadovas atšauktų privačiai užsakytą kompanijos tyrimą – grasinant išplatinti dar daugiau jį kompromituojančių nuotraukų. J. Bezosas „National Enquirer“ leidėją apkaltino prievartavimu.

Jo įraše buvo paminėti D. Peckerio ryšiai su Saudo Arabija ir užsiminta apie galimybę iškelti į šviesą ir daugiau detalių. „Amazon“ įkūrėjas, kuriam priklauso „Washington Post“, regis, davė užuominų į savo laikraščio atliktą drąsų tyrimą dėl Jamalo Khashoggio (buvusio „Washington Post“ žurnalisto) nužudymo, ir D. Trumpo administracijos nenoro priversti Saudo Arabiją prisiimti atsakomybę, nepaisant žvalgybos pateiktų duomenų.

E. Abramowitzius teigia, kad laiškai tebuvo bandymas išspręsti nesutarimus, nes J. Bezosas nenorėjo dar vieno straipsnio, o „AMI“ „nenorėjo būti apšmeižtas, esą straipsnius įkvėpė Baltieji rūmai, Saudo Arabija ar „Washington Post“.“

Pabrėždamas, kad istorija apie J. Bezoso meilės romaną tuo metu jau buvo prieinama viešai, „Abramowitzius iš esmės pripažino, kad jie bandė prievarta iškvosti „Washington Post“ savininko prisipažinimą, – teigia Tedas Boutrousas, Los Andželo advokatų kontoros „Gibson Dunn“ partneris. – „National Enquirer“ tai reiškia dideles problemas.“

„National Enquirer“
„National Enquirer“
© AFP / Scanpix

D. Peckeris per gyvenimą yra įsipainiojęs – ir išsipainiojęs – iš ne vieno skandalo. Tačiau kariaudamas su J. Bezosu jis, ko gero, nuėjo vienu žingsniu per toli. Vargu, ar J. Bezosas taip viską ir paliks. Užuot sumokėjęs „AMI“ už tylėjimą, ką tikrai galėtų sau leisti, būdamas turtingiausiu žmogumi pasaulyje, jis pareiškė verčiau rizikuosiąs patirti viešą gėdą, paskelbdamas intymius susirašinėjimus ir nuotraukas (įskaitant „žemiau juostos“), nei „kapituliuosiąs prieš prievartą ar šantažą“.

J. Bezosas dabar tikriausiai svarsto, ar verčiau palikti „AMI“ sudraskyti prokurorams, ar susidoroti su jais pačiam iš savos kišenės. Arba ir viena, ir kita.

Bendradarbiavimo susitarimas

Federaliniai prokurorai tiria, kaip „National Enquirer“ tvarkėsi su J. Bezoso istorija, kad nustatytų, ar kompanija nepažeidė ankstesnio bendradarbiavimo su prokurorais susitarimo, teigia du su šiuo klausimu susipažinę asmenys.

Pasirašiusi susitarimą, „AMI“ sutiko nedaryti nusikaltimų, kad būtų išvengta baudžiamosios atsakomybės už kyšius moterims, teigusioms turėjus santykių su D. Trumpu. Buvęs D. Trumpo advokatas Michaelas Cohenas atliko svarbų vaidmenį dalijant kyšius už tylėjimą ir savo kaltę jau pripažino.

Paklaustas, ar nesijaudina, kad J. Bezoso atskleista informacija kelia pavojų bendradarbiavimo susitarimui, E. Abramowitzius atsakė: „Jokiu būdu.“ E. Abramowitzius taip pat pridūrė, kad nors „AMI“ ir siekė Saudo Arabijos finansavimo, bet „niekada jo negavo, neturi jokių Saudo Arabijos pinigų“.

Praėjusį mėnesį J. Bezosas paskelbė, kad jiedu su žmona MacKenzie skiriasi; jo pranešimas pasirodė likus vos kelioms valandoms iki „Enquirer“ straipsnio apie tai, kad J. Bezosas buvo užmezgęs santykius su kita moterimi. J. Bezosas pasamdė privatų tyrėją Gaviną de Beckerį, kad sužinotų, kaip bulvariniam laikraščiui pavyko gauti žinutes, ir „išsiaiškintų daugelio kitų neįprastų veiksmų, kurių ėmėsi „Enquirer“, motyvus“.

Kažkas iš artimos aplinkos

E. Abramowitzius pametėjo dar vieną erzinančią detalę. Jis pareiškė, kad J. Bezosui straipsnio šaltinis iš tiesų buvo žinomas.

„Tai buvo kažkas iš [J. Bezoso ir jo draugės Lauren Sanchez] artimos aplinkos“ – pasakė E. Abramowitzius ABC laidų vedėjui George'ui Stephanopoulosui.

E. Abramowitzius atsisakė patvirtinti ar paneigti spekuliaciją, kad tas šaltinis – J. Bezoso draugės brolis Michaelas Sanchezas, D. Trumpo rėmėjas, artimas neseniai apkaltintam politikos konsultantui Rogeriui Stone'ui.

Jis pakartojo, kad pasiūlymas atšaukti nesantaiką abipusės naudos labui buvo teisėtas.

„Abi pusės būtų gavusios tai, ko norėjo“, – teigė E. Abramowitzius.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Azijos angliakasybos atsigavimas dar nereiškia, kad energetinė krizė jau baigėsi (3)

Anglies gavybos krizė pagrindiniuose Kinijos ir Indijos centruose pradeda mažėti, tačiau to...

Ira Boudway | D+

Kadaise iš šios gamyklos riedėdavo benziną ryjantys „Hummer“, dabar – ateities transportas

Kai rugsėjo pabaigoje „Electric Last Mile Solutions Inc.“ gamykloje Mišavakoje, Indianoje, nuo...

Virginia Lau, Ragnhildur Sigurdardottir | D+

Trumpesnė darbo savaitė Islandijoje lūkesčius pateisino su kaupu. Štai kodėl

Tuo metu, kai COVID-19 pandemija privertė viso pasaulio kompanijas permąstyti, kaip nuo šiol...

Po naujausių JK COVID-19 duomenų – skubus raginimas iš Amerikos papildyta (132)

Buvęs JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) komisaras Scottas Gottliebas, padaugėjus COVID-19...

Trąšų brangimas ardo Europos ūkininkų planus: paveiks ir kito sezono kainas (31)

Sparčiai kylančios trąšų kainos verčia Europos ūkininkus svarstyti, ar nereikėtų sumažinti...

Top naujienos

Latvija užsidaro iki lapkričio 15-osios: įvedama komendanto valanda, uždaromos mokyklos ir parduotuvės premjeras: turiu atsiprašyti pasiskiepijusių žmonių (37)

Latvijoje COVID-19 naujų atvejų per savaitę padaugėjus net 49 proc., šalis vėl grįžta į...

Premjerė: COVID-19 plitimui nelėtėjant, iki pavasario persirgs visi nesiskiepijusieji

Jei COVID-19 plitimo tempas nelėtės, iki pavasario šia infekcine liga persirgs bene visi...

Kiek uždirba Lietuvos „1 proc.“: prasideda derybos dėl pokyčių mokesčių sistemoje (136)

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 1 proc. daugiausiai uždirbančių gyventojų pernai...

Lietuvoje – 2235 nauji koronaviruso atvejai, 16 mirčių papildyta

Praėjusią parą nustatyti 2235 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, antradienį pranešė...

Ant sienos su Baltarusija padėtis darosi įtempta: į Lietuvą bandė patekti rekordinis skaičius migrantų fiksuotas svetimos šalies pareigūnų sienos pažeidimas (63)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ( VSAT ) praneša, kad pirmadienį gerokai padidėjo į Lietuvą...

Vienai ministrei Šimonytė nepagailėjo ypatingo epiteto: teisingumo ministrė yra unikali (128)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė interviu BNS teigia, jog teisingumo ministrė Evelina...

SAM: skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau...

Šimonytė: kitų metų biudžetas rodo, kad dėl COVID-19 verslui ribojimų nebebus (45)

Vyriausybė kitų metų biudžetą suplanavo nebeketindama dėl koronaviruso plitimo įvesti ribojimų...

Migrantų kontrabandos užkulisiai: suvilioja svaiginančiais uždarbiais ir nutyli apie tikruosius pavojus (62)

Lengvų pinigų tikėjęsis gruzinas Nika Beselia sutiko vykdyti mįslingo darbdavio nurodymus. Toks...

Su svetimais galimybių pasais prasmukti bando ne tik lietuviai: įkliuvo ir atvykėlis iš kaimyninės šalies

Neteisėtas galimybių paso naudojimas užtraukia tūkstantines baudas ir gresia laisvė atėmimu...