„Žaidėjai čia susirenka ne tik dėl prestižo, bet ir dėl įspūdingų renginių ir galimų naujų meilės nuotykių, – šyptelėjo pasakodamas Žilvinas. – Melburną myli visos teniso žvaigždės, taip teigiama oficialiai, bet ne visada pačios žvaigždės pasirodo iš gerosios ar gražiosios pusės.“ Ž. Grigaitis pasakoja, kad paparaciai čia tiesiog tyko žvaigždžių.

„Visi žino, kad jei esi pasaulio dvidešimtuko narys, tau yra garantuotos tam tikros privilegijos, reklamos biudžetai, nepriekaištingi rėmėjų pasiūlymai, įspūdinga apsauga nuo gerbėjų ir stulbinantis dėmesys, – vardijo vyras. – Žinoma, ir pinigai, be kurių nebūtų ir motyvacijos žaisti net per 42 laipsnių karštį.“

Anot Žilvino, nėra lengva papulti į teniso pasaulio elitą: „Tam reikalingi dideli rėmėjų pinigai, sporto pažintys ir šiek tiek talento.“

Pastaruoju metu australiškas tenisas išgyvena ne pačius geriausius laikus. „Dažniausiai linksniuojamos dvi pavardės: Bernardas Tomicas ir Nickas Kyrgiosas. Nors ne visada iš gerosios pusės... Nickas turi graikiško kraujo, jo temperamentas tiesiog trykšta per kraštus, tad jo konfliktai su teisėjais tikrai nedaro garbės, – pasakojo Žilvinas ir patikino, kad šio turnyro metu jo audringas charakteris kiek aprimęs. – Jis net buvo nuteistas už išsišokimus ir netaktiškus pasiūlymus apie priešininkus bei jų žmonas.“

Žilvinas Nicką vadina ekscentrišku karštakošiu, rodančiu savo emocijas: „Jis tenisą pradėjo žaisti nuo šešerių. Iki šiol jis labai stengiasi pasauliui įrodyti, ką sugeba, bet be įžeidinėjimų ir rėkimų jo žaidimas kažkaip neįdomus. O juk tenisas yra elegantiškas žaidimas, todėl reiks dar palaukti ir pažiūrėti, kas „aplaužys jam ragus„.“

Kitą autrališko teniso „erelį“ – Bernardą – Žilvinas taip pat apibūdina kaip skandalingą asmenybę: „Paskutinis akibrokštas – konfliktas dėl teniso aikštelės nuomos susimokėjimo. Jo buvo paprašyta susimokėti, o jis tiesiog pasiuntė visus labai toli... Tai pateko į spaudą ir jam teko viešai atsiprašyti“.

Pasak Ž. Grigaičio, kasmet rėmėjai teniso turnyrams, kurie vyksta Australijoje, išleidžia sunkiai įsivaizduojamas pinigų sumas. „Skaičiuojama, kad rinkoje sukasi apie 950 mln. Australijos dolerių. Kai kurie turnyrai kiekvienam žaidėjui už keturių dienų turnyrą sumoka po 30 tūkst. dolerių už dalyvavimą. Be to, dar padengia ir kelionės išlaidas, pasamdo asmeninį vairuotoją ir panašiai“, – pasakojo Žilvinas.

Vyras buvo atviras: „Nors Australijos ekonomika balansuoja prie sunkumų ir krizės ribos, verslai, kurie susiję su populiariomis sporto šakomis: tenisu, futbolu, regbiu ar kriketu, klesti ir reklamos pirkėjai varžosi, kaip gauti galimybę būti vieno ar kito žaidėjo rėmėju“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (201)