Pasigrožėti ekspozicija atėjo dainininkas Mindaugas Mickevičius – Mino, šokėjas Saulius Skambinas, renginių vedėjas Gintaras Vidmantas, dainininkė Irma Jurgelevičiūtė, šokių studijos vadovė Kristina Burneikienė, menininkė Gintė Ramutytė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, dizainerė Natalija Šakelienė, aktoriai Rita ir Marius Sekmokai, šokėja Rasa Židonytė, choreografas Kęstutis Baranauskas su žmona Toma bei kiti.

Kaip rašoma pranešime spaudai, mintis sukurti puošmeną bei akcentą šventiniam stalui kilo parduotuvės „Tarp gėlių“ savininkui Sigitui Mankui.

Viešėdamas Petrograde, laikomame savotiška gražiausių ir didžiausią išliekamąją vertę turinčių pastarųjų dviejų šimtmečių kūrinių – Faberge kiaušinių, gimtine jis ne tik išsamiai susipažino su šių juvelyrinių dirbinių kolekcijos istorija, bet ir išvydo daugybę šiuolaikinių menininkų kūrinių, įkvėptų būtent garsiųjų jų pirmtakų.

Kiaušinių istorija

Anot jo, Faberžė (Fabergé) kiaušiniai – tai ypatinga Peter Carl Fabergé firmos juvelyrinių dirbinių kolekcija. Šių dirbinių serija buvo sukurta nuo 1885 iki 1917 metų Rusijos imperatoriaus šeimai ir privatiems kolekcininkams. Žinoma, kad juvelyrų rankose gimė 71 kiaušinis, iš jų 54 imperatoriui.

Žodžių junginys „Faberžė kiaušiniai“ tapo ikirevoliucinės Rusijos imperatoriaus namų prabangos ir turtingumo emblema, nes tuomet jie gaminti iš sidabro, aukso bei brangakmenių.

Karlas Fabergé ir jo firmos juvelyrai 1885 metais sukūrė pirmąjį kiaušinį. Jis buvo užsakytas caro Aleksandro III savo žmonai Marijai Fiodorovnai, kaip velykinė staigmena.

Vieno kiaušinio sukūrimas užtrukdavo beveik metus. Kai tik eskizas būdavo patvirtinamas, darbą pradėdavo visa juvelyrų komanda. Kai kurių vardai žinomi ir manoma, kad ir kiaušinių autorius ne vien pats Fabergé.

Iš 71 pagaminto kiaušinio išlikę yra 62. Dauguma jų saugoma valstybiniuose muziejuose.

Žinoma daug Fabergé kiaušinių klastočių, kurios pagamintos nežinomų gabių menininkų, yra puikūs meno kūriniai. Antroje 1990 metų pusėje Metropolitan muziejuje JAV buvo atidaryta Fabergé klastočių paroda.

2008 metais buvo pranešta apie Fabergé firmos atkūrimą ir apie planus gaminti inkrustuotus brangakmeniais kiaušinius. Šiuo metu Victor Meyer kompanija gamina Fabergé kiaušinius. Tai nėra seniau pagamintų kiaušinių kopijos, tai nauji originalūs kūriniai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės