aA
Ketvirtadienio rytą Juozas Statkevičius ir TV laidų vedėjas Algis Ramanauskas-Greitai susitiko teismo salėje. Dizaineris į teismą kreipėsi su prašymu priteisti iš juodu humoru garsėjančio A. Ramanausko neturtinę žalą dėl vaizdo klipo, kuriame, mados pasaulio atstovo teigimu, jo atvaizdas panaudotas žeminančiame kontekste.
Juozas Statkevičius ir Algirdas Ramanauskas teisme
Juozas Statkevičius ir Algirdas Ramanauskas teisme
© DELFI / Kiril Čachovskij

J. Statkevičius prašo 10 tūkst. eurų žalos atlyginimo. Ieškinį, kuris pateiktas A. Ramanauskui, jis pats paviešino socialiniame tinkle. Tuomet DELFI susisiekus su A. Ramanausku, šis nepanoro pateikti komentaro.

Ketvirtadienį teismo posėdyje teisėja pirmiausia konfliktuojančių vyrų klausė, ar yra galimybė susitarti taikiu būdu, pasiūlydama ieškovui ir atsakovui pakalbėti asmeniškai už teismo posėdžio ribų, tačiau J. Statkevičius tokios galimybės atsisakė.

Papasakojo, ką patyrė

Dizainerio advokatė teigė, kad „galimybės visada yra, tačiau svarbiausia – požiūrio klausimas“. Bendravimas, anot jos, vyko tik tarp advokatų.

„Pasiūlymas buvo pateiktas, buvo daromos nuolaidos, tačiau sprendimo nebuvo. Siekėme mediacijos. Pagal tai, koks ieškovo lūkestis ir kokios atsakovo galimos galimybės, tai sunkiai suderinama“, – kalbėjo A. Ramanausko advokatas.

„Mano mama yra pagyvenusi moteris, esu vienintelis jai. Nenorėčiau, kad viskas baigtųsi infarktu. Ta neapykanta asmeniui man nesuprantama, todėl kreipiausi į teismą. Kaip gali jaustis, kuomet esi sutryptas?“ – sunkiai emocijas tramdė J. Statkevičius.

„Jei kalbama apie b**** čiulpimus vaizdo klipe, tai yra apgailėtinas menas“, – tvirtina dizaineris.

„Nesulaukiau jokio skambučio, nors esu su juo pažįstamas. Manau, visos galimybės buvo, laiko pakankamai nuo lapkričio buvo. Kodėl tokia suma pinigų? Todėl, kad visko turėjau iškentėti, išgirsti iš aplinkinių. Aš tai dar įvertinčiau didesne suma. Esmė, kad tai taptų pamoka ir užkirstų kelią patyčioms, asmens atvaizdo naudojimui be sutikimo“, – tęsė J. Statkevičius.

Jis sakė, kad tai, ką patyrė, jis nelinkėtų nė vienam žmogui: „Prie mano durų atsirasdavo šiukšlių, mano mamos durys buvo apspjautos. Kodėl turiu kentėti? Kokia ten galėjo būti kritika: ten esu piešiamas kaip pi***dukas, mano klientės – debilės. Nesu geležinis, kad tai galėčiau nuleisti juokais“.

Dizaineris teismo salėje tikino, kad jis nebuvo davęs jokio sutikimo ar prašymo naudoti savo atvaizdą.

Ieškinyje yra 7 punktai, kurie ieškovui pasirodė žeidžiantys.

„Jų visuma skatina neapykantą“, – įsitikinęs J. Statkevičius.

Paklaustas, ar pats matė A. Ramanausko kurtą vaizdo klipą, jis atsakė teigiamai ir tikino supratęs, kad jis sumontuotas taip, jog jo burna pakeista kito žmogaus burna ir tie neva įžeidžiantys žodžiai sklido ne iš jo lūpų.

Mados kūrėjas tikino, kad nemiegojo, daug rūkė ir gėrė vaistus, tačiau A. Ramanausko advokato paklaustas, ar turi receptą, kuriuo tai galėtų įrodyti, šis atsakė neigiamai.

„Žinoma, pergyvenu dėl to. Niekas nenorėtų atsidurti mano vietoje“, – sakė ieškovas.

Paklaustas, kas jį žemina citatoje „važiuokit visi iš Lietuvos“ ir ar taip yra sakęs, dizaineris atsakė: „Gal ir esu. Tik ne tokiam kontekste“.

Teisėjos paklaustas, kaip gali pagrįsti, kad neigiamos reakcijos sulaukė ne dėl savo pasisakymų ar skandalingo interviu, bet dėl šito konkretaus vaizdo klipo, J. Statkevičius sakė, kad feisbuke komentarai buvo akivaizdžiai dėl šio vaizdo įrašo.

Šiuo metu portale lnk.go šis vaizdo klipas nebepasiekiamas. Ieškovo atstovų teigimu, jis iš interneto buvo pašalintas stebėtinai greitai – vos pareiškus pretenziją.

J. Statkevičius pastaruoju metu buvo sulaukęs viešos kritikos dėl raginimų emigruoti iš Lietuvos ir interviu Rusijos naujienų portalui sputniknews.lt.

A. Ramanauskas: Juozo interviu – meškos paslauga jam pačiam

A. Ramanauskas sakė, kad pažinojo dizainerį anksčiau, su juo sutardavo.

„Mane nustebino, kuomet jis pradėjo viešai skelbti savo nuomonę. Viešai ragino lietuvius emigruoti iš Lietuvos, tai mane pritrenkė. Nuo tada pro ausis nepraleidžiu nė vieno jo pasisakymo. Juozas turi teisę į nuomonę. Bet mane nuliūdino ir pritrenkė, kad kai kuriuos dalykus jis pateikė kaip faktus. Kad lietuviai nesutaria su latviais ir lenkais, kad Lietuvoje liko 1,5 mln. žmonių. Būdamas socialiai aktyvus, aš sukūriau tą klipą. Tas klipas nėra žiniasklaidos turinys. Tai nėra informacija, kaip ir koks kinas. Turime termino neatitikimą. Yra pasaulyje paplitęs metodas, kalbu apie Vakarus, įklijuoti lūpas ir balsą visuomenės veikėjams. Tai buvo mano balsas ir lūpos. Čia buvo pasirinkta dažna pašiepimo forma, kur akivaizdžiai matosi, kad kalba ne Statkevičius, o aš“, – sakė žinomas TV veidas.

Pasak jo, J. Statkevičiaus interviu rusų žiniasklaidai buvo meškos paslauga jam pačiam, kas ir sukėlė kritikos bangą.

„Jo pasisakymai ir veiksmai sukėlė neigiamą visuomenės atsaką. Vaizdo klipą pamatė 25 tūkstančiai žmonių, norėčiau, kad jį būtų pamatę daugiau žmonių. Mano galva, tai išreikšta meniškai, juokingai. Esminis klausimas – jei Juozas nebūtų laikomas viešu asmeniu, aš to nebūčiau daręs. Mano manymu, J. Statkevičius yra viešas asmuo. Šitas klipas nuskambėjo kaip melagio pastatymas į vietą. Atsiprašau, kad taip vaizdžiai išsireiškiau“, – teisinosi A. Ramanauskas.

Jis tikino, kad įžeisti dizainerio nenorėjo, siekė tik pašiepti jo poziciją.

„Aš jį įsivaizduoju kaip geraširdį žmogų, kuris dėl savo paties žingsnių susilaukė tokios visuomenės reakcijos. Aš šį klipą traktuoju kaip meno kūrinį“, – sakė Algis Greitai ir patikino, kad už sukurtą dainelę jis gavo apie 180 eurų.

„Aš nesu ir nebuvau žurnalistas“, – teigė A. Ramanauskas ir sako, kad ažiotažą sukėlęs vaizdo klipas buvo Juozo Statkevičiaus, kaip viešo asmens, politinis ir visuotinis įvertinimas.

Paklaustas, ar yra gavęs daugiau įspėjimų, kad galimai įžeidė kitus asmenis savo kuriamais vaizdo klipais, A. Ramanauskas atsakė teigiamai.

„Tikiu, kad mūsų su Justu Mamontovu kūrybą seka šviesi visuomenės dalis. Tikiu, kad visuomenė tai priėmė kaip gerą juoką“, – sakė TV laidų vedėjas.

Kaip BNS sakė teismo atstovė Airinė Šerelytė-Skystimienė, ieškinį dėl teisės į atvaizdą ir neturtinės žalos atlyginimo teismas gavo gruodžio 15 dieną. Apie pateiktą ginamojo ieškinį patvirtino ir J. Statkevičiaus advokatė Kristina Čeredničenkaitė.

„Yra byla, yra atvaizdo panaudojimas žeminančiame kontekste, pagrindinė problema – patyčios“, – BNS sakė advokatė.

Posėdyje, baigiamųjų kalbų metu, ieškovas ir jo atstovai tikino, kad ieškinys yra pagrįstas bei reikalavo atlyginti neturtinę žalą. Atsakovas ir jo atstovai nesutinka, kad šis ieškinys turi teisinį pagrindą.

Galiausiai teismas abiems pusėms paliko galimybę susitarti draugiškai ir sprendimą atidėjo.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Karina Krysko su šeima atostogavo Kretoje: pamanėm, kad trečią kartą likimo nebandysime

Naują dainą „Čia mano vasara“ pristatanti Karina Krysko sako, kad jos vasara intensyvi, kaip...

Rūta Mikelkevičiūtė atkreipė dėmesį į neatsargius bei taisyklių nepaisančius paspirtukininkus: ar jūs kamikadzės, ar visai be proto? (18)

Vasarą gatvėse padaugėja paspirtukų bei dviračių vairuotojų – sušilus orams tai ne tik smagi...

Taktinės medicinos mokymose – ir Danielius Bunkus: akis į akį susidūrė su negailestinga ukrainiečių kasdienybe

Lukiškių aikštėje „ Locked N’ Loaded “ organizuoja pirmus taktinės medicinos mokymus...

NATO viršūnių susitikime Madride – Diana Nausėdienė, Brigitte Macron, karalienė Letizia ir kitos pirmosios ponios (3)

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė , vykstant NATO viršūnių susitikimui Madride, kartu su...

Top naujienos

Delfi PliusAinis Gurevičius

Ragina atsisakyti rusų primestų titulų: Mindaugas nebuvo vienintelis Lietuvos karalius (5)

Grupė Lietuvos intelektualų (istorikų, menininkų ir kt.) neseniai atviru laišku kreipėsi į...

Vairuotoją sumušęs globos namų direktorius ginasi: vairuotojas trenkė pirmas

Vairuotojo sumušimu įtariamas socialinių paslaugų globos namų direktorius pats apkaltino...

Niekuo dėtam kauniečiui pritaikytos ES sankcijos Rusijai: dėl sutapusių vardo ir pavardės jis laikomas karo nusikaltėliu (6)

Kaunietis mokytojas sužinojo, kad tapo įtariamu karo nusikaltėliu ir pinigų plovėju. Jo...

Siaubingas užpuolimas buvo tik košmaro pradžia: klaipėdietis negali patikėti, ką teko išgyventi po to (5)

„Pabuvęs šalia mirties net nebežinau, ko dabar bijočiau. Gyvenu antrą kartą ir dabar tiesiog...

Žiniasklaida: rastas negyvas dar vienas rusų oligarchas (2)

Anot britų leidinio „The Daily Mail “, neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar vienas rusų...

Rusija toliau kelia bangas: dėl bilietų į Kaliningradą trūkumo suskubo apkaltinti Lietuvą (1)

Dėl Lietuvos taikomų apribojimų rusams iškilo rimtų sunkumų ieškant bilietų į tolimojo...

Šokolado mėgėjams gali tekti atsisveikinti su šiuo dievų maistu: kainuos kaip ikrai arba išvis nebeliks

Vien lietuviai kasmet nuperka po kelias tonas šokolado, darosi vis išrankesni jo skoniui. Galima tik...

Čempionų lygos atranka: „Ballkani“ – „Žalgiris“ nuolat atnaujinama; 1:1

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ antradienį vakare pradeda žygį Europoje ir UEFA...

Naujas tyrimas parodė, kodėl po COVID-19 kai kurie simptomai lieka ir toliau

Mokslininkai nustatė, kad dėl sutrikusio deguonies patekimo į raudonuosius kraujo kūnelius kalti...

Karas Ukrainoje. Rusijos pajėgos smūgiavo Slovjanskui, žuvo mažiausiai du žmonės  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (2)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....