Socialiniame tinkle LGBT+ bendruomenės atstovas pasidalijo žinute, kurioje kitiems netradicinės orientacijos atstovams linki nebeslėpti savo santykių.

Esą jis pats užuot apsimetinėjęs ir kūręs netikrus santykius, tokius, kurių tikisi visuomenė, renkasi laimingą gyvenimą. Nepaisant to, kad dėl savo nuoširdumo sulaukia niekinančių pastebėjimų.

„Gyvenimas dviejų vyrų poroje nėra savaime išskirtinis. Bet įdomu vis atsiminti: ei, didžioji dalis Lietuvos mūsų nekenčia, nes gyvename kartu ir to neslepiame.

Visuomenė verčiau norėtų, kad susituoktume su moterimis ir patyliukais būtume joms neištikimi su vyrais, jei jau turime tam poreikį. Arba apsiribotume slaptais santykiais, o į renginius eitume su geriausiomis draugėmis, tarsi netyčia paskui susitikdami visi keturiese.

Svarbiausia, gink dieve, kad nebūtume įprasta pora, juolab laiminga: tai jau griauna katalikiškas vertybes ir valstybės pamatus. Kas gali būti blogiau, nei du mylintys žmonės ilgalaikiuose santykiuose?

Šias mintis kartais atsiminti – fantastiškas jausmas. Vis įdomiau gyventi. Bet daug kam per žiemos šventes turėtų būti liūdna, tarsi priverstiems vaidinti prieš savo šeimą ir artimuosius.

Jums linkime stiprybės, ir ryžto visgi būti savimi. Nepaisant politinių intrigų ir sunkaus fono, rinkitės būti atviri, nes šis kelias – prasmingas, teigiamas ir vienintelis, galintis padėti susikalbėti“, – feisbuke rašė R. Zabarauskas.

Spalio 26 d. vakarą Tel Avivo sinematekoje pristatyta „TLVFest“ programa, kurioje – ir lietuviškas akcentas. Šešioliktą kartą rengiamame tarptautiniame LGBT+ filmų festivalyje lapkričio 11-20 įvyko pirmoji režisieriaus Romo Zabarausko filmų retrospektyva. „Ką ir bekalbėti – tas faktas, jog savo kūrybos dešimtmetį galiu švęsti ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje – didžiulė garbė ir svajonių išsipildymas, – džiaugėsi Romas Zabarauskas. – Buvo sunku išlaikyti šią paslaptį, kvietimą gavus dar vasario mėnesį. Pagaliau galiu pasidžiaugti su jumis visais!“.

Tel Avivo sinemateka kvietė žiūrovus į keturis Romo Zabarausko kūrybos seansus, kurie pristatė visą kūrėjo filmografiją. Berlinalėje premjeros sulaukusio trumpametražio „Porno melodrama“ (2011) peržiūrą papildė išsamus pokalbis su režisieriumi. Kūrėjas gyvai pristatė ir savo ilgo metražo filmus: naktinę Vilniaus kultūrą atskleidusį „Streiką“ (2013), autoironišką kelio dramą „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ (2016) bei tarptautinę sėkmę pelniusią romantinę dramą „Advokatas“ (2020). Be to, Romui Zabarauskui patikėtos „TLVFest“ konkursinės Izraelio trumpametražių programos žiuri nario pareigos. Romo Zabarausko kūryba pasižymi žanrų sinteze, apmąsto skirtingus politinius kontekstus ir nagrinėja politinio veiksmo (ne)įmanomybės temą.

„Zabarausko filmai – potencialus LGBT asmenų reprezentacijos atskaitos taškas Lietuvos kine, ir kaip toks, kelia susižavėjimą išlikdamas už išskirtinai teigiamos ar neigiamos reprezentacijos ribų“, – taip Skandinavijos leidinio „Lambda Nordica“ (2021) straipsnyje lietuvio kūrybą apibendrina kanadiečių tyrėjas Clinton Glenn.

Naujausias režisieriaus filmas „Advokatas“, pasakojantis lietuvio advokato Mariaus ir siro pabėgėlio Ali jausmų istoriją, atrinktas į daugiau nei trisdešimt kino festivalių, tarp kurių – septynioms atidarymo, uždarymo ar pusiaukėlės ceremonijoms. Lietuviško filmo teises įsigijo aštuoni tarptautiniai platintojai, jau pristatę kūrinį daugelyje pasaulio šalių. Lapkričio mėnesį „Advokatas“ taps prieinamu ir Prancūzijos žiūrovams – ne tik originalo kalba, bet ir įgarsintas prancūziškai. Dėl naujai kilusio dėmesio lietuvių režisieriaus kūrybai, platintojai „Optimale“ tuo pačiu metu išleis ir ankstesnio Romo Zabarausko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ atnaujintą DVD.

2021 m. spalio 9 d. Romas Zabarauskas atsiėmė LGBTQ lyderio apdovanojimą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Apdovanojimų rengėjai „Harvey Milk Foundation“ režisieriaus nuopelnus įvardijo pabrėždami asmeninės istorijos ir kūrybos svarbą: „Romas Zabarauskas savo lyderyste parodė pavyzdį, kaip vienas žmogus gali viešai ginti žmogaus teises iššūkių reikalaujančioje ir sudėtingoje kultūroje, pasitelkus matomumą ir autentiškumą. Šį viešą matomumą Romas gerokai sustiprino prodiusuodamas ir režisuodamas įtaigius, apdovanotus filmus, kurie padeda pajausti ir suprasti ne tik LGBTQ asmenis, bet ir kitas marginalizuotas, beteises bendruomenes.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (70)