Herojai, nepatekę į Lietuvos istoriją. Paslaptingiausi kovotojai, apie kuriuos sklido legendos. Taip dažnai apibūdinami pirmojo slapto 1991-aisiais sukurto Lietuvos spec. būrio vyrai, dažnai pavadinami „Spec. Žvėrynu“.

Šįvakar Vilniuje audringomis ovacijomis sutikta filmo „Spec. Žvėrynas“ premjera, supažindinusi su nežinomais šalies gynėjais, kurie buvo ruošiami svarbiausioms Lietuvos laisvės kovų operacijoms. Premjeroje dalyvavo dalis prieš 28 metus gyvavusio spec. būrio herojų. Iki šiol negirdėta spec. būrio istorija sudomino politikos, kultūros, verslo pasaulio žmonės.

Premjeroje dalyvavo Edmundas Jakilaitis, Virginijus Savukynas, IronVytas, Sergėjus Maslobojevas, Jolita Vaitkutė, Tadas Pocius.

Nuo sausio 11 dienos filmas suksis Lietuvos kino teatruose. Filmo herojai itin kviečia ateiti į filmą šį savaitgalį ir taip prisiminti laisvės gynėjus ir paminėti sausio 13-ąją. Dalis spec. būrio narių 1991-aisiais atvažiavo iš visos Lietuvos ir per sausio įvykius gynė dabartinius Seimo rūmus.

Filmo režisierius Andrius Lekavičius sugrąžina žiūrovus į 1990-uosius, pasinaudodamas itin reta archyvine medžiaga bei papildydamas to laikmečio animacija ir muzika.

Šuoliai parašiutu ant važiuojančių automobilių, gausiomis mėlynėmis ir kaulų lūžiais pažymėtos treniruotės miškuose, judesių pamokos iš kovinių filmų su Bruce Lee ar Dolphu Lundgrenu, tiesioginė akistata su sovietų kariais – tokia buvo specialųjį būrį sudariusių vaikinų realybė.

Paslaptingo Lietuvos karinio būrio istorija „Spec. Žvėrynas“ – apie jaunuolių specialiąsias operacijas, dramas, juokingus nutikimus ir neišvengiamus susidūrimus su sovietų kariais – kinuose nuo sausio 11 dienos. Sausio 10-ąją specialūs seansai Šiauliuose ir Panevėžyje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės