Situacijos taisyti ėmėsi renginio vedėjas Marijus Žiedas. Netrukus prie himno prisijungė ir K. Smoriginas, tačiau buvo matyti, kad atlikėjas jautėsi nesmagiai.

Jis pats socialiniame tinkle pasidalijo žinute, esą jam apie tai, kad metas pradėti giesmę nebuvo pranešta laiku.

„Sveikinu visus su Vasario 16-ąja – Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Šią iškilmingą dieną buvau pakviestas sugiedoti Tautišką giesmę Lietuvos respublikos prezidentūroje. Deja, dėl renginio organizatorių kaltės nebuvau pakviestas į sceną prasidėjus giedojimui, todėl išbėgau visiškam strese ir nebesupratau, kuris stulpelis giedamas.

Visų labai atsiprašau už nepavykųsį pasirodymą.

Labai apmaudu, kad Lietuvos respublikos prezidentas nesusigaudęs situacijoje paprašė sugiedoti Tautišką giesmę iš naujo, bet jau be manęs“, – apgailestavo K. Smoriginas.

Po giesmės paskelbus apie renginio pradžią, situacijos taisyti suskubo ir Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, pakvietęs Tautišką giesmę sugiedoti dar kartą.

„Gerbiamieji, kadangi nepavyko teisingai sugiedoti tautinės giesmės, paprašyčiau tai padaryti dar kartą“, – pakvietė prezidentas.

„Delfi“ kreipėsi komentaro į Prezidentūrą.

„Apgailestaujame, jog dėl techninės transliacijos režisierių klaidos operos solistas Kostas Smoriginas laiku nebuvo informuotas apie himno giedojimo pradžią“, – sakė Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Tomas Beržinskas.

Į šį incidentą reaguojama į socialiniuose tinkluose. Renginių organizatorė Erika Purauskytė neslėpė priekaištų organizatoriams.

„Žiūriu ir negaliu patikėti tuo, ką matau.

1. Prezidentas persikvalifikavo į renginio vedėją/ dainininką/ režisierių/himno teksto perkūrėją?

Nors Marijus Žiedas absoliučiai puikiai tvarkėsi ir būtų susitvarkęs su iškilusiomis bėdomis, jei tik jam būtų leidęs „naujas ceremonijos vedėjas“, pats nesusitvarkęs su įtampa ir užviręs visą šią košę.

2. Prezidento renginių skyriui verkiant reikia tokių atlikėjų išleidimo į sceną profesionalių, kaip Greta Paukštė ir Rūta Žiupsnė. Nežinau, kas organizavo šį renginį, bet akivaizdu, kad jam reikia profesionalų pagalbos.

3. Repetuokite, repetuokite, repetuokite.

Šis renginys dar kartą parodo, kad mano manija repeticijoms yra geriau nei toks svetimos gėdos jausmas.

4. Ceremonijos pradžią rodyčiau visiems renginių organizavimo studentams, kaip puikų pavyzdį „kaip neorganizuoti renginio“.

Nes per 5 minutes pačioje pradžioje buvo padaryta tiek klaidų, kad jas aptarti prireiktų visos akademinės valandos. Iš lakstančių į visas puses scenoje esančių akių, buvo akivaizdu, kad visi pasimetę ir nežino kas ką ir kada turi daryti.

Ir dar toks įspūdingai ilgas Prezidento vėlavimas į savo paties renginį. Stipru.

Panašu, kad Prezidentinių renginių organizatoriaus vieta VĖL bus laisva.

Verta pažiūrėti nuo pradžios per LRT plius. Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija“, – komentavo E. Purauskytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (251)