Ji atvirai pasakoja apie savo gyvenimą, pykstasi su kitais tiktokeriais, jai dažnai kviečiama greitoji pagalba. Jos nuotykius stebintys žiūrovai aukoja pinigus, kad turinio būtų tik daugiau.

Su Kristina transliacijoje yra dalyvavusi ir atlikėja Liepa Maknavičiūtė-Ofelija. „Ji kritikavo mano krūtinę, žemino mane. Tačiau aš galvoju, kad žmogus mėgindamas sumenkinti kitą, pats stengiasi apsisaugoti. Turbūt toks žmogus pats savimi labai nepasitiki ir turi daug problemų“, – komentavo Ofelija.

Anot atlikėjos, „Tik Tok“ gali uždirbti nemenkas pinigų sumas. Ypač tokiose transliacijose kuriose sekėjai siunčia savo pinigus stebėdami kelis tarpusavyje kovojančius tiktokerius. Pavyzdžiui, Ofelija yra mačiusi, kai viena JAV influencerė tokiu būdu per 5 minutes uždirbo 5 tūkst. dolerių.

„Kol vyksta ta kova, per 5 minutes gali uždirbti tokį atlyginimą, kokį uždirbtum Lietuvoje dirbdamas kiekvieną dieną visą mėnesį“, – tikina ji.

Vis dėlto toks populiarumas turi savo kainą. Minėta Kristina savo gimtuosiuose Šiauliuose buvo ne kartą užpulta. Žmonės ją dažnai apmėto kiaušiniais, veržiasi į jos butą, o kartą kažkas net bandė tą butą padegti.

„Žinojo žmonės jos adresą ir eidavo pas ją į namus nusifotografuoti. Net petardą buvo įmetę. Veždavo apmokėtas arba neapmokėtas picas. Skambučiai į duris girdėdavosi nuolat. Dėl to visiems įdomu. Stebi jos transliaciją ir girdi, kad vėl kažkas paskambino. Tai tikrai įdomu“, – Kristinos elgesį teisino tiktokerė.

Tuo tarpu 230 tūkst. sekėjų „Tik Tok“ turintis Edvinas Krupinskas išgarsėjo vaidindamas mamą su rankšluosčiu ant galvos. Vaikinas pastebėjo, kad šios programėlės vartotojai dėl populiarumo yra pasiryžę bet kam. O populiarumas čia, anot jo, yra pinigai.

„Itin išpopuliarėjo turinys, kuomet tiesioginės transliacijos metu vyksta ne patys smagiausi dalykai. Tūkstančius peržiūrų surenka liūdnai pagarsėjusi Kristina, kurios transliacijos turėtų būti pažymėtos bent jau ženklu N-18. Stebėtojai kartas nuo karto „tiktokerius“ apdovanoja tam tikromis dovanėlėmis“, kurios pasibaigus transliacijai virsta tikrais pinigais. Liūdna pripažinti, tačiau tiesa, kad kai kurie „Tik Tok“ kūrėjai uždirba daugiau nei vidutinę lietuvišką algą“, – paaiškinėjko Edvinas.

Pašnekovui idėjos naujiems vaizdo įrašams kyla iš gyvenimiškų situacijų. Jis kuria komiškas situacijas, o ne žeminasi dėl sekėjų piniginių aukų. Tačiau gausu tokių, kurie demonstruodami asocialų elgesį tikisi pasirodyti įdomūs. „Tik Tok“ platformoje lietuviai yra transliavę ir savižudybę, ir nužudymą.

„Žmonės nori pasijausti geresni už kitus. Tačiau stebintys juos per telefono ekraną tikrai jaučiasi geriau, kadangi turi geresnes gyvenimo sąlygas ir jiems nereikia taip elgtis“, – komentavo E. Krupinskas.

„Kažkodėl lietuviai žiūri tokius vaizdus, jiems įdomūs skandalai, alkoholis. Gyvenime esame subtilūs, mažai ką pasakantys, tačiau viduje turbūt – labai „hard“ (kieti, angl.). Kasdienybėje to neparodome, todėl norime tokių vaizdų internete, kad galėtume bent tokiu būdu išsilieti“, – įsitikinusi Ofelija.

Visą reportažą galite išvysti čia:

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.