Anot Jono Nainio, viena iš priežasčių įsigyti būstą prie jūros buvo draugai, taip pat turintys namus pajūryje. Kita priežastis – susijusi su darbu, rašoma pranešime spaudai.

„Vasaromis dažnai tenka groti Palangoje. Jei seniau po darbo visada nakvodavau viešbučiuose, dabar galiu grįžti į šalia esančius jaukius namus. Smagu turėti savo būstą prie jūros, kuriame gerai jaučiamės ir mes su Simona, ir mūsų augintiniai. Vien tik pliusai“, – džiaugėsi J. Nainys.

Troško namų, kuriems nereikia tarnauti

Naujuosius namus Nainiams įrengė tos pačios dizainerės, sukūrusios ir Vilniuje esančių namų interjerą.

„Norėjosi namų, kuriuose būtų šviesu, patogu, kuriuos būtų lengva prižiūrėti – dizainerių pasiūlytas variantas iškart patiko ir tiko. Nors visų kaimynystėje stovinčių kotedžų išplanavimas yra praktiškai vienodas ir iš išorės jie atrodo taip pat, kiekvieno namo vidus labai skirtingas. Žavu, kaip kūrybiškai galima išnaudoti esamą plotą, prigalvoti įvairiausių idėjų ir sukurti visiškai skirtingus interjerus“, – pasakojo J. Nainys.

Pajūrio kotedžas savo plotu nėra didelis, jame vyrauja šiltos, šviesios spalvos. Anot Simonos, dizainerių buvo paprašyta tik vieno – sukurti namus, kurie tarnautų jiems, o ne atvirkščiai. „Norėjome, kad būtų patogu, kad viskas būtų kompaktiškai suplanuota, funkcionalu. Taip pat siekėme išsaugoti erdvę, neapkrauti jos daiktais. Mėgstame minimalistinį stilių be detalių gausos“, – sakė S. Nainė.

„Mūsų naujuose namuose esama daugybės spintelių – Simona mėgsta tvarką, jai nepatinka, kai įvairiausi daiktai atvirai eksponuojami, norisi viską slapstyti“, – atviravo J. Nainys.

Namuose Nainiai pasirinko ne medines grindis, bet pagamintas iš išlieto betono. „Mums svarbu, kad būtų paprasta tvarkytis. Grįžus iš paplūdimio, parsinešama nemažai smėlio, be to, turime augintinių, todėl norėjosi tokių grindų, kurias būtų lengva valyti.“

Pajūrio namai skiriasi nuo Nainių būsto Vilniuje, tačiau abu namai labai šviesūs. „Nesinori grįžti į tamsius namus, mums reikia saulės, kuri šviestų pro langus“, – sakė J. Nainys.

Pavertė namus išmanesniais

Tai – ne pirmieji Nainių namai, kuriuose įdiegta išmanumo namams suteikianti sistema.

„Galvodami apie išmanumą namuose, pirmiausia pasitarėme su profesionalais, aptarėme, kurių funkcionalumų tikrai norime, o kurie nėra mums tokie būtini. Viską įvertinę, savo pajūrio namams pasirinkome novatorišką to paties gamintojo neseniai Lietuvos rinkai pristatytą skaitmeninę namų infrastruktūros sistemą Jung Home“, – sakė S. Nainė.

Anot J. Nainio, pasirinkta išmanesnių namų sistema ne tik kur kas paprasčiau ir greičiau įdiegiama tiek senos, tiek naujos statybos namuose, nes jai pakanka įprastos elektros instaliacijos, nereikia vesti papildomų laidų, bet ir nėra tokia brangi kaip protingo namo KNX sistemos.

„Nereikia manyti, kad ši sistema prilygs protingo namo KNX sistemai, tačiau namų šeimininkams gerokai palengvins gyvenimą ir nekainuos daug tūkstančių eurų. Vienas didžiausių privalumų man yra tai, kad visą savo gyvenimą, pradedant pinigine, automobiliu, baigiant – namais, galiu valdyti telefonu. Tad naudodamasis specialia šios sistemos programėle savo telefone, galiu svetainėje įjungti šviesas, pritemdyti apšvietimą, reguliuoti šildymą – kelių mygtukų paspaudimu visi scenarijai įmanomi“, – pasakojo J. Nainys.

Vyras pastebi, kad išeinant iš namų ir įjungus signalizaciją, ši sistema atjungia visus elektros prietaisus, o tai ypač aktualu, kai pajūrio namai nėra nuolatiniai.

„Išsijungia televizorius ir visi prietaisai, kuriuos kartais išeidamas gali pamiršti išjungti. Būna, skubėdamas gali palikti įjungtą lygintuvą – sistema pasirūpins, kad jis išsijungtų. Suvedus apsaugos kodą, praktiškai visi namai išsijungia ir tai labai prisideda prie saugumo“, – sako J. Nainys.

„Lengva priprasti prie patogaus gyvenimo, kai nereikia eiti išjunginėti šviesų, kai apšvietimą, šilumą ir visus namų scenarijus gali kontroliuoti savo telefonu. Kadangi naujuose namuose praleisime mažiau laiko nei Vilniuje, mums esamų funkcijų pilnai pakanka. Žinoma, galima įsidiegti valdymą balsu ir kitais įvairiais būdais sistemą tobulinti, tačiau kol kas technologijas bandome prisijaukinti po truputį“, – pasakojo J. Nainys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją