aA
Vis dažniau į policijos akiratį pakliūvantis kriptovaliutų verslininkas Paulius Aršauskas antradienio popietę leido Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur vyko posėdis dėl jo galimai chuliganiško vairavimo. „Lamborghini“ vairuotoją sustabdžiusi policija jam skyrė baudą, tačiau, anot Pauliaus, pareigūnas tam neturėjo jokio pagrindo, mat jis neva nepažeidė jokių esminių Kelių eismo taisyklių, todėl teisybės kriptomilijonieriumi vadinamas verslininkas nusprendė ieškoti teisme.
Pauliaus Aršausko teismas
© DELFI / Domantas Pipas

P. Aršausko sustabdymas, kurio metu jam buvo skirta piniginė bauda ir atimtas vairuotojo pažymėjimas, įvyko rugpjūčio 23-iąją dieną. Žinomo vyro vairuojamą „Lamborghini“ Žirmūnuose sustabdę policijos pareigūnai pareiškė pretenziją dėl galimai chuliganiško vairavimo, kuris, anot jų, pasireiškė nardymu iš vienos kelio juostos į kitą, posūkio nerodymu, raudonojo šviesoforo signalo kirtimu, ilgųjų šviesų mirksėjimu ir agresyvumu – taip sukeliant avarines situacijas. Būtent dėl šių pastebėtų nusižengimų Vilniaus miesto gatvėse policijos pareigūnai P. Aršauską nusprendė sustabdyti.

Kriptomilijonierius Paulius Aršauskas teisme susidūrė su jį sustabdžiusiu pareigūnu: užvirė aršus žodžių karas
© DELFI / Erika Venckutė

Verslininkas pripažįsta tik smulkią dalį KET pažeidimų ir neigia vairavęs chuliganiškai. Per pirmąjį posėdį, kuriame dalyvavo tik viena pusė (lemtingąją naktį vairuotoją sustabdę pareigūnai tąkart posėdyje negalėjo dalyvauti), buvo peržiūrėtas vaizdo įrašas, užfiksuotas patrulių vaizdo registratoriumi.

„Jeigu pamatytumėt vaizdo įrašą, kurį apžvelgėme teisme, tai ten aiškiai matyti, kad aš nerodžiau posūkio, o man nori pripaišyti chuliganišką vairavimą. Nenoriu plėstis šia tema, nes vis dar vyksta tyrimas. Nelabai galiu tai komentuoti. Tiesiog man įdomu, kam daromos tos vaizdo kameros, jei pareigūnai šneka viena, o jos rodo visai ką kitą. Juk taip neturi būti. Ką rodo kameros, tai ir turi būti tiesa, o ne tai, ką sako pareigūnai, kurie socialinėse erdvėse nori išgarsėti, nubausdami žinomą asmenį su garsesne mašina. Manau, kad tokiu būdu žmogus norėjo išgarsėti, todėl ir pučia burbulus. Esu prieš tokius dalykus“, – DELFI tuomet kalbėjo verslininkas, kurį neva jau kurį laiką kelyje sustabdo tas pats pareigūnas.

Antradienį teismo posėdyje akis į akį P. Aršauskas susidūrė su jį sustabdžiusiu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnu Vitalijumi Vaitkevič. Teisėjo paprašytas pareigūnas papasakojo savo versiją apie tą lemtingąją naktį.

„Patruliavome su kolega, automobilis važiavo Žirmūnų gatve, mes važiavome jam iš galo. Staiga automobilis pradėjo važinėti iš vienos kelio juostos į kitą, nerodydamas posūkio signalo. Tai vyko 22 val. vakare, todėl buvo aiškiai matoma, kad tai galimai akino kitus eismo dalyvius. Įsijungėme švyturėlius, tačiau vairuotojas stengėsi didinti greitį ir kirto raudonąjį šviesoforo signalą. Vėliau jį sustabdžius, vairuotojas dalinai suprato pažeidęs KET, tačiau prašė nerašyti protokolo. Paaiškinus sankciją dėl pažeidimų, jis prašė skirti lengvesnį teisės pažeidimą“, – pasakojo V. Vaitkevič.

Pareigūnas taip pat užsiminė, kad automobiliu manevruodamas P. Aršauskas specialiai kėlė „Lamborghini“ apsukas ir didino greitį.

„Mūsų automobilis yra šiek tiek aukštesnis, todėl vaizdas matosi aiškesnis. Įsijungė oranžinis signalas, jis paspaudė greičio pedalą ir sankryžą kirto per raudoną šviesoforo signalą“, – tvirtino įvykio liudininkas.

„Sustabdytas jis sakė, kad labai skuba. Pripažino, kad nerodė posūkio signalo, tačiau buvo paaiškinta, kad nusižengimai buvo kur kas rimtesni. Jis dalinai pripažino savo kaltę, kalbėjosi telefonu su savo atstovais. Viskas truko apie valandą, kol mes išrašėme protokolą“, – sakė jis.

Protokole nurodoma, kad P. Aršauskas kaltinamas chuliganišku vairavimu, keliant automobilio apsukas, didinat greitį, nerodant posūkio signalo, mirksint ilgosiomis šviesomis ir kertant raudonąjį šviesoforo signalą, tokiu būdu atkreipiant kitų vairuotojų dėmesį ir galimai sukeliant pavojų kelyje.

Teismo posėdyje buvo dar kartą peržiūrėtas vaizdo įrašas, įamžintas policijos automobilio vaizdo registratoriumi. Peržvelgiant vieną iš galimų nusižengimo įrodymų, tarp P. Aršausko ir V. Vaitkevič įvyko arši diskusija.

„Automobilis nutolo, nes kažkas labai greitai važiavo“, – pastebėjo pareigūnas.

„Jeigu aš būčiau greitai važiavęs, manęs iš vis nebūtumėte sustabdę“, – atkirto P. Aršauskas.

„Aš tikiu“, – šyptelėjo V. Vaitkevič.

„Jeigu priartinsime vaizdo įrašą, man atrodo, pamatysime, kaip jis kerta raudoną signalą“, – toliau ragino įvykio liudininkas.

„Tu sakei, kad esi įsitikinęs, jog kirtau jį“, – į pareigūną „tu“ kreipėsi kriptoverslininkas.

Pagrindiniu nesutarimu tarp įvykio dalyvių tapo šviesoforo signalas. Pareigūnas tvirtino, kad P. Aršauskas sankryžą kirto per raudoną šviesą, tačiau verslininkas su tuo nesutiko.

Netrukus teisėjas nutraukė užvirusį žodžių karą ir patvirtino, kad visi vaizdo įrašai buvo nuodugniai peržiūrėti ir aiškiai matyti, jog P. Aršauskas pravažiavo raudoną šviesoforo signalą.

„Tikrai labai gailiuosi dėl savo pripažintų pažeidimų. Neturėjau jokių chuliganiškų paskatų. Manau, kad ši pamoka mane pamokys ateityje elgtis kur kas atsakingiau“, – baigiamojoje kalboje teigė P. Aršauskas.

Galutinis teismo verdiktas bus paskelbtas spalio 17 d.

Kol vyksta teismo procesas, vairuoti gali

DELFI primena, kad kol vyksta teismas, P. Aršauskas gali džiaugtis turėdamas vairuotojo pažymėjimą, kurį verslininkas atgavo rugsėjo 19-ąją dieną.

„Emocijos yra puikios. Džiugu, kad Lietuvoje yra tiesa. Vieni pareigūnai norėjo neadekvačiai iš manęs atimti teises, tačiau yra ir normalių pareigūnų, kurie viską atlieka pagal įstatymus ir jie man grąžino vairuotojo pažymėjimą. Teisybė yra atstatyta“, – tądien džiaugėsi Paulius.

Kriptomilijonieriui vairuotojo pažymėjimas buvo atimtas dėl chuliganiško vairavimo, tačiau Paulius su tokiais kaltinimais nesutiko ir teisybės nutarė ieškoti teisme. Kol teismas nagrinėja šią bylą, verslininkas ir vėl gali sėdėti prie savo „Lamborghini“ vairo.

„Paprastas žmogus, kuris negalėtų pasisamdyti geresnių advokatų, jau seniai būtų suvalgytas ir paliktas likimo valiai“, – DELFI pridūrė pašnekovas.

Paulius įvertina galimybę, kad pasibaigus vis dar vykstančiam teismo procesui, jis ir vėl gali prarasti teisę vairuoti.

„Gali būti, jeigu taip teismas nutars. Tačiau visas procesas gali užtrukti ir iki pusės metų. Gali ir neatimti pažymėjimo, o tik išrašyti baudą. Kitaip tariant, visko dar gali būti. Čia jau neaišku, kaip bus. Spręs teisėjas“, – pasakojo P. Aršauskas ir plačiau papasakojo, kodėl jam apskritai buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas.

„Kol vyksta teismas, aš galiu vairuoti. Mane sustabdė ne už girtumą, o už smulkius kelių eismo pažeidimus. Mano advokatas po šio įvykio buvo apskundęs teismo nutartį paskutinę dieną, tačiau kažkodėl policijos duomenų bazėje ši informacija neatsinaujino. Nepaisant to, aš turėjau oficialų teismo raštą, kad viskas yra apskųsta, viskas yra gerai. Tą naktį mane sustabdė tas pats pareigūnas, kuris man nori pripaišyti chuliganišką vairavimą. Įsivaizduojat? Tas pareigūnas yra gana žinomas socialiniuose tinkluose. Jis sustabdė mane už neva chuliganišką vairavimą, o po mėnesio ir vėl buvau sustabdytas. Kitaip tariant, jis mane dažnai stabdo ir bando prikibti. Esmė tokia, kad sustabdžius mane jis atėmė mano vairuotojo pažymėjimą, nors jam ir rodžiau oficialų teismo patvirtintą dokumentą. Anot jo, jam buvo būtina tą informaciją matyti ir duomenų bazėje. Tokiu būdu jis švaisto mokesčių mokėtojų pinigus. Jis sugaišo krūvą valstybės tarnautojų laiko ir nieko iš to nepešė. Jis atėmė vairuotojo pažymėjimą, nors neturėjo teisės to padaryti“, – tęsė jis.

Prie prabangaus „Lamborghini“ vairo Paulius negalėjo sėstis beveik mėnesį, tad visą šį laiką jis sėdėjo keleivio vietoje. Nepaisant to, jis džiaugiasi ir vėl savo rankose laikydamas vairuotojo pažymėjimą.

Kriptomilijonierius Paulius Aršauskas teisme susidūrė su jį sustabdžiusiu pareigūnu: užvirė aršus žodžių karas
© DELFI / Domantas Pipas

„Vairuotojo pažymėjimo neturėjau apie tris savaites. Samdžiausi ir vairuotoją, ir draugai padėjo, ir brolis padėjo. Kitaip tariant, buvo daug galvos skausmo. Tačiau ką man dabar daryti? Rašyti tam pareigūnui skundą? Prašyti kompensacijos už vairuotoją? Aš visada esu už žmogiškumą. Jeigu kažką darau ne taip, ne pagal įstatymus, už tą ir turiu atsakyti. O ne už kažkokius išgalvotus dalykus, kurių nepadariau“, – pasakojo verslininkas.

DELFI susisiekė su Vilniaus apskrities vyr. policijos komisariatu ir sulaukė patvirtinimo – P. Aršauskas iš tiesų atgavo teisę vairuoti.

„Taip, mes galime patvirtinti, kad jam (P. Aršauskui – DELFI) buvo numatyta grąžinti vairuotojo pažymėjimą. Buvo gautas sprendimas iš teismo, kad jo skundas yra priimtas nagrinėti, o kol jis bus nagrinėjamas, jam yra grąžinta teisė vairuoti“, – DELFI teigė Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.

P. Aršauskas išgarsėjo po to kai socialiniuose tinkluose pradėjo publikuoti vaizdo įrašus, kuriuose demonstravo prabangą. Jis taip pat noriai pasakojo ir apie kriptovaliutas bei tai, kas, anot jo, padeda jam susikrauti milijonus. Nors dar aprodydamas DELFI savo aplinką, kurioje dirba bei laiko prabangius automobilius, vyras užsiminė, kad pats milijonieriumi savęs nepavadino, o tai tik jo gerbėjų sugalvota etiketė.

„Aš ir pats savęs milijonieriumi nevadinu. Niekada to nesakiau. Ar turiu milijonus? O kaip manote? Tai sugalvojo žmonės. Mama taip pat, įtariu, seka mane. Tačiau ji ir pasitiki, nes žino, kad nesu kvailas. Tik jei paprašo ko nors nedėti, stengiuosi nenervinti“, – pasakojo jis interviu apie gyvenimą, santykius ir verslą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Oficialiai išsiskyrė Natalija ir Sigitas Martinavičiai (69)

Kaunietis verslininkas Sigitas ir papuošalų kūrėja Natalija Martinavičiai oficialiai pasuko...

Apie modelių tragedijas ryžosi prabilti ir manekenė Radvilė Labutytė: pasinaudoti merginomis siekia ne vienas (225)

Iš Lietuvos kilusiam modeliui Radvilei Labutytei jau seniai ne naujiena darbotvarkė, kurioje –...

Kristupas Krivickas užminė mįslę: jo žmona laukiasi penkto vaiko? (464)

Žinomas prodiuseris, televizijos laidų vedėjas ir visuomenės veikėjas Kristupas Krivickas...

Andriaus Šedžiaus teisininkė atvertė visas kortas: kas iš tiesų stabdo skandalingas garsiosios poros skyrybas? (113)

Šiuo metu besiskiriantis verslininkas ir politikas Andrius Šedžius parengiamuosiuose...

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (529)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (181)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (61)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Orai: be skėčio neapsieisime

Šią savaitę mūsų laukia nemalonios orų permainos, atkeliaus lietūs, įsisiautės vėtros, kris...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (665)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Po penkerių metų pertraukos F-1 lenktynes laimėjo Raikkonenas kova dėl titulo tęsiasi (9)

Ostine, JAV, sekmadienį vykusiose F-1 lenktynėse pergalę po itin ilgos pertraukos iškovojo...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (184)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

„Tinginių“ uogos: miestiečių pora įsitikino, kad ne viskas paprasta, bet ūkio nemeta (15)

Užkietėjęs miestietis su sutuoktine susigundė vadinamomis „tinginių“ uogomis ir ėmė...

Kodėl prieš einant miegoti visada reikia užsidaryti miegamojo duris? (19)

Prieš miegą mes visi išsivalome dantis, nusiprausiame veidą ir apsirengiame patogią pižamą...

5 elementų teorija – kokia stichija jus valdo? (7)

Penkių asmenybės tipų arba elementų teorija paplito Kinijoje prieš 2000 metų – manyta, kad...