aA
Vis dažniau į policijos akiratį pakliūvantis kriptovaliutų verslininkas Paulius Aršauskas antradienio popietę leido Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur vyko posėdis dėl jo galimai chuliganiško vairavimo. „Lamborghini“ vairuotoją sustabdžiusi policija jam skyrė baudą, tačiau, anot Pauliaus, pareigūnas tam neturėjo jokio pagrindo, mat jis neva nepažeidė jokių esminių Kelių eismo taisyklių, todėl teisybės kriptomilijonieriumi vadinamas verslininkas nusprendė ieškoti teisme.
Pauliaus Aršausko teismas
© DELFI / Domantas Pipas

P. Aršausko sustabdymas, kurio metu jam buvo skirta piniginė bauda ir atimtas vairuotojo pažymėjimas, įvyko rugpjūčio 23-iąją dieną. Žinomo vyro vairuojamą „Lamborghini“ Žirmūnuose sustabdę policijos pareigūnai pareiškė pretenziją dėl galimai chuliganiško vairavimo, kuris, anot jų, pasireiškė nardymu iš vienos kelio juostos į kitą, posūkio nerodymu, raudonojo šviesoforo signalo kirtimu, ilgųjų šviesų mirksėjimu ir agresyvumu – taip sukeliant avarines situacijas. Būtent dėl šių pastebėtų nusižengimų Vilniaus miesto gatvėse policijos pareigūnai P. Aršauską nusprendė sustabdyti.

Kriptomilijonierius Paulius Aršauskas teisme susidūrė su jį sustabdžiusiu pareigūnu: užvirė aršus žodžių karas
© DELFI / Erika Venckutė

Verslininkas pripažįsta tik smulkią dalį KET pažeidimų ir neigia vairavęs chuliganiškai. Per pirmąjį posėdį, kuriame dalyvavo tik viena pusė (lemtingąją naktį vairuotoją sustabdę pareigūnai tąkart posėdyje negalėjo dalyvauti), buvo peržiūrėtas vaizdo įrašas, užfiksuotas patrulių vaizdo registratoriumi.

„Jeigu pamatytumėt vaizdo įrašą, kurį apžvelgėme teisme, tai ten aiškiai matyti, kad aš nerodžiau posūkio, o man nori pripaišyti chuliganišką vairavimą. Nenoriu plėstis šia tema, nes vis dar vyksta tyrimas. Nelabai galiu tai komentuoti. Tiesiog man įdomu, kam daromos tos vaizdo kameros, jei pareigūnai šneka viena, o jos rodo visai ką kitą. Juk taip neturi būti. Ką rodo kameros, tai ir turi būti tiesa, o ne tai, ką sako pareigūnai, kurie socialinėse erdvėse nori išgarsėti, nubausdami žinomą asmenį su garsesne mašina. Manau, kad tokiu būdu žmogus norėjo išgarsėti, todėl ir pučia burbulus. Esu prieš tokius dalykus“, – DELFI tuomet kalbėjo verslininkas, kurį neva jau kurį laiką kelyje sustabdo tas pats pareigūnas.

Antradienį teismo posėdyje akis į akį P. Aršauskas susidūrė su jį sustabdžiusiu Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnu Vitalijumi Vaitkevič. Teisėjo paprašytas pareigūnas papasakojo savo versiją apie tą lemtingąją naktį.

„Patruliavome su kolega, automobilis važiavo Žirmūnų gatve, mes važiavome jam iš galo. Staiga automobilis pradėjo važinėti iš vienos kelio juostos į kitą, nerodydamas posūkio signalo. Tai vyko 22 val. vakare, todėl buvo aiškiai matoma, kad tai galimai akino kitus eismo dalyvius. Įsijungėme švyturėlius, tačiau vairuotojas stengėsi didinti greitį ir kirto raudonąjį šviesoforo signalą. Vėliau jį sustabdžius, vairuotojas dalinai suprato pažeidęs KET, tačiau prašė nerašyti protokolo. Paaiškinus sankciją dėl pažeidimų, jis prašė skirti lengvesnį teisės pažeidimą“, – pasakojo V. Vaitkevič.

Pareigūnas taip pat užsiminė, kad automobiliu manevruodamas P. Aršauskas specialiai kėlė „Lamborghini“ apsukas ir didino greitį.

„Mūsų automobilis yra šiek tiek aukštesnis, todėl vaizdas matosi aiškesnis. Įsijungė oranžinis signalas, jis paspaudė greičio pedalą ir sankryžą kirto per raudoną šviesoforo signalą“, – tvirtino įvykio liudininkas.

„Sustabdytas jis sakė, kad labai skuba. Pripažino, kad nerodė posūkio signalo, tačiau buvo paaiškinta, kad nusižengimai buvo kur kas rimtesni. Jis dalinai pripažino savo kaltę, kalbėjosi telefonu su savo atstovais. Viskas truko apie valandą, kol mes išrašėme protokolą“, – sakė jis.

Protokole nurodoma, kad P. Aršauskas kaltinamas chuliganišku vairavimu, keliant automobilio apsukas, didinat greitį, nerodant posūkio signalo, mirksint ilgosiomis šviesomis ir kertant raudonąjį šviesoforo signalą, tokiu būdu atkreipiant kitų vairuotojų dėmesį ir galimai sukeliant pavojų kelyje.

Teismo posėdyje buvo dar kartą peržiūrėtas vaizdo įrašas, įamžintas policijos automobilio vaizdo registratoriumi. Peržvelgiant vieną iš galimų nusižengimo įrodymų, tarp P. Aršausko ir V. Vaitkevič įvyko arši diskusija.

„Automobilis nutolo, nes kažkas labai greitai važiavo“, – pastebėjo pareigūnas.

„Jeigu aš būčiau greitai važiavęs, manęs iš vis nebūtumėte sustabdę“, – atkirto P. Aršauskas.

„Aš tikiu“, – šyptelėjo V. Vaitkevič.

„Jeigu priartinsime vaizdo įrašą, man atrodo, pamatysime, kaip jis kerta raudoną signalą“, – toliau ragino įvykio liudininkas.

„Tu sakei, kad esi įsitikinęs, jog kirtau jį“, – į pareigūną „tu“ kreipėsi kriptoverslininkas.

Pagrindiniu nesutarimu tarp įvykio dalyvių tapo šviesoforo signalas. Pareigūnas tvirtino, kad P. Aršauskas sankryžą kirto per raudoną šviesą, tačiau verslininkas su tuo nesutiko.

Netrukus teisėjas nutraukė užvirusį žodžių karą ir patvirtino, kad visi vaizdo įrašai buvo nuodugniai peržiūrėti ir aiškiai matyti, jog P. Aršauskas pravažiavo raudoną šviesoforo signalą.

„Tikrai labai gailiuosi dėl savo pripažintų pažeidimų. Neturėjau jokių chuliganiškų paskatų. Manau, kad ši pamoka mane pamokys ateityje elgtis kur kas atsakingiau“, – baigiamojoje kalboje teigė P. Aršauskas.

Galutinis teismo verdiktas bus paskelbtas spalio 17 d.

Kol vyksta teismo procesas, vairuoti gali

DELFI primena, kad kol vyksta teismas, P. Aršauskas gali džiaugtis turėdamas vairuotojo pažymėjimą, kurį verslininkas atgavo rugsėjo 19-ąją dieną.

„Emocijos yra puikios. Džiugu, kad Lietuvoje yra tiesa. Vieni pareigūnai norėjo neadekvačiai iš manęs atimti teises, tačiau yra ir normalių pareigūnų, kurie viską atlieka pagal įstatymus ir jie man grąžino vairuotojo pažymėjimą. Teisybė yra atstatyta“, – tądien džiaugėsi Paulius.

Kriptomilijonieriui vairuotojo pažymėjimas buvo atimtas dėl chuliganiško vairavimo, tačiau Paulius su tokiais kaltinimais nesutiko ir teisybės nutarė ieškoti teisme. Kol teismas nagrinėja šią bylą, verslininkas ir vėl gali sėdėti prie savo „Lamborghini“ vairo.

„Paprastas žmogus, kuris negalėtų pasisamdyti geresnių advokatų, jau seniai būtų suvalgytas ir paliktas likimo valiai“, – DELFI pridūrė pašnekovas.

Paulius įvertina galimybę, kad pasibaigus vis dar vykstančiam teismo procesui, jis ir vėl gali prarasti teisę vairuoti.

„Gali būti, jeigu taip teismas nutars. Tačiau visas procesas gali užtrukti ir iki pusės metų. Gali ir neatimti pažymėjimo, o tik išrašyti baudą. Kitaip tariant, visko dar gali būti. Čia jau neaišku, kaip bus. Spręs teisėjas“, – pasakojo P. Aršauskas ir plačiau papasakojo, kodėl jam apskritai buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas.

„Kol vyksta teismas, aš galiu vairuoti. Mane sustabdė ne už girtumą, o už smulkius kelių eismo pažeidimus. Mano advokatas po šio įvykio buvo apskundęs teismo nutartį paskutinę dieną, tačiau kažkodėl policijos duomenų bazėje ši informacija neatsinaujino. Nepaisant to, aš turėjau oficialų teismo raštą, kad viskas yra apskųsta, viskas yra gerai. Tą naktį mane sustabdė tas pats pareigūnas, kuris man nori pripaišyti chuliganišką vairavimą. Įsivaizduojat? Tas pareigūnas yra gana žinomas socialiniuose tinkluose. Jis sustabdė mane už neva chuliganišką vairavimą, o po mėnesio ir vėl buvau sustabdytas. Kitaip tariant, jis mane dažnai stabdo ir bando prikibti. Esmė tokia, kad sustabdžius mane jis atėmė mano vairuotojo pažymėjimą, nors jam ir rodžiau oficialų teismo patvirtintą dokumentą. Anot jo, jam buvo būtina tą informaciją matyti ir duomenų bazėje. Tokiu būdu jis švaisto mokesčių mokėtojų pinigus. Jis sugaišo krūvą valstybės tarnautojų laiko ir nieko iš to nepešė. Jis atėmė vairuotojo pažymėjimą, nors neturėjo teisės to padaryti“, – tęsė jis.

Prie prabangaus „Lamborghini“ vairo Paulius negalėjo sėstis beveik mėnesį, tad visą šį laiką jis sėdėjo keleivio vietoje. Nepaisant to, jis džiaugiasi ir vėl savo rankose laikydamas vairuotojo pažymėjimą.

Kriptomilijonierius Paulius Aršauskas teisme susidūrė su jį sustabdžiusiu pareigūnu: užvirė aršus žodžių karas
© DELFI / Domantas Pipas

„Vairuotojo pažymėjimo neturėjau apie tris savaites. Samdžiausi ir vairuotoją, ir draugai padėjo, ir brolis padėjo. Kitaip tariant, buvo daug galvos skausmo. Tačiau ką man dabar daryti? Rašyti tam pareigūnui skundą? Prašyti kompensacijos už vairuotoją? Aš visada esu už žmogiškumą. Jeigu kažką darau ne taip, ne pagal įstatymus, už tą ir turiu atsakyti. O ne už kažkokius išgalvotus dalykus, kurių nepadariau“, – pasakojo verslininkas.

DELFI susisiekė su Vilniaus apskrities vyr. policijos komisariatu ir sulaukė patvirtinimo – P. Aršauskas iš tiesų atgavo teisę vairuoti.

„Taip, mes galime patvirtinti, kad jam (P. Aršauskui – DELFI) buvo numatyta grąžinti vairuotojo pažymėjimą. Buvo gautas sprendimas iš teismo, kad jo skundas yra priimtas nagrinėti, o kol jis bus nagrinėjamas, jam yra grąžinta teisė vairuoti“, – DELFI teigė Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.

P. Aršauskas išgarsėjo po to kai socialiniuose tinkluose pradėjo publikuoti vaizdo įrašus, kuriuose demonstravo prabangą. Jis taip pat noriai pasakojo ir apie kriptovaliutas bei tai, kas, anot jo, padeda jam susikrauti milijonus. Nors dar aprodydamas DELFI savo aplinką, kurioje dirba bei laiko prabangius automobilius, vyras užsiminė, kad pats milijonieriumi savęs nepavadino, o tai tik jo gerbėjų sugalvota etiketė.

„Aš ir pats savęs milijonieriumi nevadinu. Niekada to nesakiau. Ar turiu milijonus? O kaip manote? Tai sugalvojo žmonės. Mama taip pat, įtariu, seka mane. Tačiau ji ir pasitiki, nes žino, kad nesu kvailas. Tik jei paprašo ko nors nedėti, stengiuosi nenervinti“, – pasakojo jis interviu apie gyvenimą, santykius ir verslą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gabrielius Vagelis ir Kotryna Juodzevičiūtė pristato naują bendrą dainą: kai esame dviese – atsiranda dar daugiau spalvų

Pastaraisiais metais nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavę atlikėjai Gabrielius...

Šventinis vakarėlis sukvietė garsenybes: renginyje – ir seniai viešumoje matytos žvaigždės (9)

Sostinės baldų salone vykęs šventinis interjero, mados ir grožio vakaras sudomino žinomus...

Merginų duete „Golden Age“ – dideli pokyčiai: grupę palieka viena iš narių

Reperių merginų duetas „Golden age“ turi savo gerbėjams naujienų. Į 2019-uosius grupė...

Simas ir Oksana Jasaičiai: nesame storžieviai, matome, koks pasaulis yra aplink mus (129)

Maltiečiai tęsia kasmet organizuojamos labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ žygį per...

Vytautas Rumšas jaunesnysis: būdamas aktoriumi amžinai dalyvauji mis konkursuose (6)

„ Laikykitės ten pokalbiuose“ vieši aktorius, laidų ir renginių vedėjas Vytautas Rumšas...

Top naujienos

Prezidentiniai reitingai: atsakius į šiuos keturis klausimus galima eiti lažintis dėl rinkimų rezultato apklausa didžiausią sėkmę žada vienam kandidatui (477)

Lapkričio mėnesio prezidentiniuose reitinguose toliau savo pozicijas tvirtina jų lyderis Gitanas...

Pensijų reformai ruošiamas planas B (86)

Dar šių metų liepą Seimo parlamentinė opozicija kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl nuo...

Rusų žurnalistas gavo patvirtinimą iš Kremliaus: Paksas buvo susitikęs su Putinu (235)

Žinomas rusų žurnalistas Konstantinas Egertas gavo patvirtinimą iš Rusijos prezidento Vladimiro...

Ramūnas Bogdanas. Skvernelio krikštatėvis Paksas pas Putiną (46)

Kada „Tvarkos ir teisingumo“ partija suderėjo su tuomet dar neskilusiais socialdemokratais...

Visą naktį kelius valę kelininkai perspėjo vairuotojus – eismo sąlygos nepagerės pasitikrinkite maršrutą internete (88)

Sekmadienį prasidėjusi pūga sukėlė sunkumų visos Lietuvos vairuotojams. Tiesa, ne visiems. Kol...

Pirmadienis – paskutinė diena laiku sumokėti nekilnojamojo turto mokestį

Pirmadienis - paskutinė diena laiku pateikti nekilnojamojo turto ( NT ), kuris savo verte viršija...

Vyriausybė kalba apie tris milijonus gyventojų, ekspertai gūžčioja pečiais (78)

Iki 2021-ųjų vyriausybė yra nusiteikusi stabilizuoti demografinę situaciją bei prognozuoja, kad...

Orai: gausesnis sniegas – tik trumpam (22)

Atkeliavusi sniego zona pirmadienio dieną iš Lietuvos po truputį trauksis. Keliai kai kur vis dar...

Kaip investuoti kaime, kad investicijos didėtų 2,5 karto (4)

Mindaugas Statulevičius , Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija vadovas, sudarė...

Gydytoja Babravičienė įspėja: viena populiari dieta gali nepataisomai pakenkti (4)

Šiuo metu itin populiari begliuteninė dieta , kai žmogus iš savo mitybos raciono išbraukia...