aA
Pats vėžio diagnozę išgirdęs, bet klastingą ligą sugebėjęs suvaldyti Stanislavas Stavickis-Stano kuo puikiausiai žino, ką tenka iškęsti tokio paties likimo žmonėms. O kai kalba pasisuka apie mirtina liga sergančius vaikus – viskas pasidaro dar jautriau. Todėl išgirdęs, kad renginyje, skirtame padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, kai kurie jo kolegos paprašė atlygio, Stano neliko abejingas ir iškėlė diskusiją.
Stano – apie labdaringa koncertą / Foto: Shutterstock, stopkadras, „ŽMONĖS“
Stano – apie labdaringa koncertą / Foto: Shutterstock, stopkadras, „ŽMONĖS“

„Kada stop?“ – savo sekėjų teiravosi dainininkas.

„Priešistoriniais laikais televizijos atlikėjams nemokėdavo už filmavimus. Atlikėjai ir vadybininkai susirinko prie laužo, pamosikavo kuokomis ir tarė: „Arba moka, arba neinam“. Televizijos pradėjo mokėti. Na, yra logikos. Juk jie užsidirba pinigus, renginiai – komerciniai, turėtų dalintis.

Tuo metu didžiausiame paramos vaikams renginyje „Išsipildymo akcija“ dalyvavę atlikėjai garsiai sakė: „Dalyvaujam neatlygintinai“. Ir tai buvo tiesa. Bet laikas bėgo. Atlikėjus kvietė ir į kitus filmavimus, apie kuriuos pasakyti komercinis ar nekomercinis darėsi sunkiau. Iš pradžių atlikėjai nedrąsiai prašė apmokėti kurą. Vėliau drąsos atsirado daugiau ir jie ėmė prašyti honorarų už pasirodymus.

„Na palaukit, – argumentavo jie. – Juk apšvietėjai ir operatoriai gauna atlyginimą? Gauna. Tai kodėl mes negalime gauti?“. Televizijų prodiuseriai giliai atsidusę ėmė kratyti kišenes.

Kūčios, Kalėdos, Velykos, Žolinės ir t.t. Gerai. Gal žmogus nepripažįsta tų švenčių, o jį kviečia, tai ir prašo honoraro.

Vasario 16, Kovo 11, kitos Valstybinės šventės. Gerai. Gal žmogus Lietuvą tapatina su valdžia ir dėl to prašo honoraro.

„Išsipildymo akcija“, „Maisto bankas“ ir kitos socialinės iniciatyvos. Gerai. Gal žmogus jų nepalaiko, turi kitokią nuomonę, bet vėl gi, jo prašo ir jis dalyvauja už pinigus...

Visą šitą rašliavą dėlioju, nes sekmadienį tiesiog atsisėdau išgirdęs, kad vieniems šovė į galvą mintis paprašyti honoraro už dalyvavimą „Mamų unijos“ koncerte.

Čia jau stop.

Tu išeini į sceną. Rodo istoriją apie mirtinai vėžiu sergantį vaiką. Tu žiūri į tą vaiką. Klausai istorijos. Padainuoji savo dainą ir išeini pasiėmęs honorarą.

Gal man tai artima ir skaudi tema, gal reaguoju per jautriai, bet... Na, kas turi būti galvoje, kad taip elgtumeisi?

Noriu pabrėžti, kad tai išskirtiniai, vienetiniai atvejai. Beveik visi supranta, ką daro ir vardan ko.

Papasakojau savo mintis vienam lietuviškos muzikos super mega kietam dinozaurui, kuris taip pat pasirodė tą vakarą. Mane paprotino gera mintimi: „Neimk į širdį, gali būti, kad tas žmogus tiesiog nesuveda dviejų dalykų – savo dalyvavimo ir sergančio vaiko“.

Tai jeigu nesuveda išties, noriu pasakyti savo nuomonę – jei dalyvauji tokiam koncerte, reiškia palaikai koncerto idėją, reiškia prisidedi prie jos, reiškia dalyvauji neatlygintinai arba nedalyvauji. Arba pranešk, kad dalis surinktų lėšų bus skirta tau paremti“, – rėžė žinomas dainininkas.

Aktuali tema greitai sudomino ir kitus internautus. Ne vienas jų panoro pasisakyti po Stano įrašu ir nebūtinai visiškai sutikti su jo nuomone.

„Kažkada labdaros koncertų epopėją pradėjome su Andriumi Mamontovu ir koncertais „Parama“ Vingio parke. Tada estafetę perėmė Nomedos „Išsipildymo akcija“. O jau tada... tų organizuojančių labdaros koncertus atsirado tiek, kad niekas nieko nebesuprato, kam kas skirta, kas ką gaus, kas tas organizatorius ir t. t.. Vienu žodžiu, absoliuti sumaištis. Ir teisingai pastebėta, algas gaudavo absoliučiai visi išskyrus dainininkus. Vienu metu nuo tokių pasiūlymų tekdavo visiškai atsisakinėti, nes būtų tekę tik tuo ir užsiiminėti. Labai tikėjausi, kad laikui bėgant viskas išsigrynins. O bet tačiau, matyt, šiame fronte nieko naujo. Konkuruoja televizijos, konkuruoja labdaros gavėjai, ne visi atlikėjai yra pajėgūs suprasti ir atsirinkti kur eiti, o kur ne“, – brūkštelėjo renginių organizatorius, atlikėjų prodiuseris Artūras Butkevičius.

Jam antrino ir dainininkas A. Mamontovas.

„Nepamirškime dar ir to, kad organizatorius pagal įstatymą turi teisę pasilikti sau iki (berods) 20% nuo surinktos sumos. Anksčiau tas leistinas procentas buvo kiek didesnis. Ne vieni yra pasinaudoję tokia galimybe“, – pastebėjo jis.

Delfi primena, kad vasario 22 dieną skambėjo paramos fondo „Mamų unija“ organizuojamas koncertas „Gyventi gera“. Renginys skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, kuriems reikalinga pagalba. Koncerto metu žiūrovai išvydo sveikstančių ir pasveikusių vaikų istorijas.

Scenoje taip pat pasirodė garsiausios Lietuvos žvaigždės, kurios paruošė įspūdingus pasirodymus, o kartu su jais pasirodė pasveikę ir vis dar besigydantys vaikai, kurie pirmą kartą gyvenime žengė į didžiąją sceną.

Stano koncerte taip pat dovanojo savo pasirodymą, jam talkino mergaitė, vardu Mėja, kuri serga sudėtinga kraujo vėžio forma – limfoblastine leukemija. Vienuolikos metų vaikas kartu su dainininku atliko grupės „Delfinai“ superhitą „Neišeik“. Dainininkas pasakoja, kad labai nustebo sužinojęs Mėjos pasirinkimą.

„Iš daugybės kūrinių mergaitė išsirinko būtent šitą. Tiesą sakant, dainos „Neišeik“ niekas net nesiūlė. Mėja prasitarė, kad jai svarbi ir brangi šita daina ir nedrąsiai paprašė atlikti ją kartu su manimi. Prieš penkiolika metų, kai rašiau tekstą, tikrai nemaniau, kad jis gali nuskambėti tokiame kontekste. Išties, dainos gyvena savo gyvenimą. Buvo nuostabu stebėti, kaip Mėja studijoje įrašinėja šitą kūrinį. Kiek drąsos ir ryžto. Kiek tikėjimo. Ji labai stiprus žmogus“, – tikina dainininkas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(390 žmonių įvertino)
4.6974

Natalija Bunkė vestuvėms Maljorkoje pasirinko du įstabius įvaizdžius: juose užkoduotus žodžius pamatys tik akyliausi (205)

Maljorkoje antrąsias vestuves iškėlė dainininkė Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus . Per...

Raminta Lukošienė | D+

Po „Metų vestuvių“ – Bunkės ir Eidėjaus interviu „Delfi“: apie antrą ceremoniją Maljorkoje, priešvedybines sutartis ir aukas dėl meilės (3)

Žvarbus šeštadienio rytas, 7-ta valanda. Didelė kompanija, kurioje – visas būrys žinomų...

Pagausėjo krepšininko Mariaus Grigonio ir jo žmonos Salomėjos šeima (3)

Buvęs „Žalgirio“ krepšininkas Marius Grigonis su žmona Salomėja Grigone džiaugiasi šeimos...

Egidijui Dragūnui teks mokėti baudą už per aukštą atraminę sieną namo sklype: sprendimo neskundė (52)

Atlikėjas Egidijus Dragūnas neskundė jam teismo skirtos daugiau nei 1,7 tūkst. eurų baudos,...

Top naujienos

Neįtikėtina afera: vadybininkė įrodė, kad su svetimais dokumentais galima ir apsipirkti, ir gauti kreditų (36)

Pateikusi svetimus dokumentus vienoje uostamiesčio kelionių agentūroje dirbusi vadybininkė ne...

Šis vėžys – labiausiai paplitusi vyrų onkologinė liga: daktaras nurodė kone vienintelį būdą nuo jo išsigelbėti (49)

Pusė milijono vyrų vien Europos Sąjungoje kasmet išgirsta prostatos vėžio diagnozę. Deja, šis...

Lietuvių numylėta šalis atšaukinėja karantino suvaržymus – pradeda pavėluota turistinį sezoną (89)

Turistinis sezonas lietuvių pamiltame Sakartvele šiemet vėluoja kaip niekada. Tik šios savaitės...

Drėgmė ir vėsa dar užsibus, o gerokai šiltesni ir sausesni orai tik savaitgalį (1)

Šiandien Lietuvos orus lems šiaurės vakarinė ciklono dalis. Beveik visur dangus bus apniukęs,...

Žiniasklaida: Vilniuje girta prie automobilio vairo sustabdyta Edita Mildažytė (609)

Sekmadienį Vilniuje policija sulaikė garsią laidų vedėją, pranešė žiniasklaida.

Vytautė Merkytė | D+

Šis judėjimas jau seniai išgąsdino Jungtines Tautas: antivakserius į dienos šviesą ištraukė gydytojas, kuris apgavo visą pasaulį

Šiandien kone kiekvienas pažįstame dėdę, pusseserę ar kaimyną, kuris pasisako prieš skiepus...

Plaukų stilistė originaliu vardu padarė dar originalesnį liapsusą: laukiau laukiau, bet nieks negrįžo (2)

Jau dvejus metus savo plaukus buvau patikėjusi Monikai, kitaip tariant, Mo. Taip ji pirmąkart, kai...

Julija Leimonė | D+

Iš Ganos į Lietuvą atvykęs Aleksas žada čia likti ilgam: nustebsite sužinoję, kokie kriterijai paskatino užsienietį įsigyti vienpusį bilietą (5)

Šiuo metu vienoje iš Afrikos valstybių, Ganoje, yra 26 laipsniai šilumos. Pirmadienį turėtų...

Baltarusija ir Lenkija skelbia šalių pasienyje aptikusios migrantų kūnų (417)

Baltarusija sekmadienį paskelbė, jog jos pasienyje su Lenkija aptikta mirusi migrantė iš Irako, o...

Iš jūros gelmių ištraukė šiurpios išvaizdos vandenų monstrą – ryklį kiaulės snukiu (28)

Vandenyje jis atrodo kaip ir bet kuris kitas ryklys : greitai judantis pilkas plešrūnas stačiais...