„Šiemet „Kino po žvaigždėmis“ programoje – 10 ikoniškų filmų, įrašiusių savo vardą į kino istoriją. Tai filmai, kurių pavadinimai kalba patys už save: „Kasablanka“, „Krikštatėvis“, „Mirusių poetų draugija“, „Vertigo“, „Džiaze tik merginos“, „Žemuogių pievelė“, „Pasiklydę vertime“, „Skrydis virš gegutės lizdo“, „2001 metų kosminė odisėja“ ir „Saldus gyvenimas“. Tai yra filmai, dėl kurių daugelis mūsų apskritai pamilo kiną. Filmai, kurie jaudino prieš 50 metų, jaudina ir dabar. Filmai, kurie atskleidžia esmines vertybes. Būtent to mums ir norėjosi šiais metais. Tokiais sudėtingais, permąstyti esmę verčiančiais metais,“ – per atidarymą sakė „Kino po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Legendinį festivalio atidarymo filmą Andrė pakvietė pristatyti ne ką mažesnę legendą – kino kritikę Izoldą Keidošiūtę.

„Vienas talentingiausių Lietuvos kino kritikų, mūsų guru Saulius Macaitis knygoje „100 žymiųjų pasaulio filmų“ pasakė, kad „Kasablanka“ – tikriausiai viena gražiausių meilės istorijų, kada nors papasakotų kine. Filmas pelnė aštuonias „Oskarų“ nominacijas, iš kurių laimėjo tris – už režisūrą, už geriausią filmą, už scenarijų. Labai rekomenduoju pažiūrėti ir kitus taip kruopščiai „Kino po žvaigždėmis“ komandos atrinktus filmus, kurie padovanos jums labai skirtingą patirtį,“ – pristatydama atidarymo filmą sakė Izolda Keidošiūtė.

Atidaryme buvo atkreiptas dėmesys ir tylos minute pagerbtos net keturios iškeliavusios Lietuvos kino ir teatro legendos, aktoriai – Regimantas Adomaitis, Vytautas Paukštė, Vytautas Tomkus ir Agnė Gregorauskaitė.

„Šios netektys, įvykusios viena šalia kitos priminė tiesą, kad žmonės išeina, o legendos lieka. Tai, ką jie sukūrė – liks amžinai,“ – sakė Andrė Balžekienė.

Kino po atviru dangumi festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ tradiciškai vyks Valdovų rūmų kieme liepos 26 – rugpjūčio 5 d.

Festivalį dalinai finansuoja Lietuvos kino centras ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją