aA
Žinoma žurnalistė Edita Mildažytė įsitikinusi, jog, susiruošus kurti naują šeimą, negalima nuošalyje palikti vaikų iš savo ankstesnės santuokos. „Visą gyvenimą reikia dirbti, kad jie jaustųsi gerai“, — patikino ji. Editos vaikai iš pirmosios santuokos — Rūta ir Domas — dar net į mokyklą nėjo, kai jų mama sukūrė antrąją šeimą. Todėl mažamečiams rimtų klausimų, kas ir kodėl, nekilo.
Asta Baukutė
Asta Baukutė
© LNK
Savo asmeninio gyvenimo temomis nemėgstanti atvyrauti Lietuvoje gerai pažįstama moteris užsiminė, jog būtų galima ne vieną straipsnį parašyti apie jos ir jos dabartinio sutuoktinio Gintauto Vyšniausko vaikų iš ankstesnės santuokos santykių raidą.

Kai Edita tuokėsi, Ginto vaikai jau buvo paaugliai ir savo tėčio sprendimą sukurti naują šeimą savaip suvokė.

„Buvo visko — ir priešiško nusiteikimo, ir neapykantos… Jiems atrodė, kad jų mama tapo nelaiminga, kai tėtis išėjo…“ — keliolikos metų senumo situaciją prisiminė antrąją šeimą sėkmingai sukūrusi žurnalistė.

Dabar Editos šeimoje, be jos dviejų paauglių Rūtos ir Domo, krykštauja ir mažasis Mykolas, dabar jau antrokas. Visi trys tos pačios motinos, bet skirtingų tėvų vaikai gyvena kaip viena darni šeima.

„Svarbiausia gyvenimo taisyklė, ieškant optimalaus santykio su abiejų pusių vaikais — sąžiningi poelgiai", — įsitikinusi šilto ir šalto savo gyvenime patyrusi žinoma TV žurnalistė.

Dukra – patarėja

Kai žinoma dainininkė Birutė Petrikytė susipažino su dabartiniu savo vyru jūrininku Igoriu Karžickiu, su kuriuo susituokė 2004 metais, šalia buvo ir jos suaugusi tuomet 28-erių dukra Andželika.

„Todėl apie naują pažintį jai neturėjau nieko aiškinti. Kas vyko kelte „Kaunas“ plaukiant į Kylį, ji pati matė“, — džiaugėsi dainininkė.

Ji sakėsi su savo dukra jos yra kaip pačios geriausios draugės ir viena nuo kitos neslepia net slapčiausių minčių. O tuo metu Birutei palaikymo labai reikėjo, nes abipusė simpatija užsimezgė šešiolika metų išgyvenus santuokoje su trečiuoju vyru Apolinaru Kurtinaičiu.

Pasak dainininkės, dukros reakcijos ji nė kiek nebijojusi. „Jei jis būtų nepatikęs man, tai ir jai būtų nepatikęs“, — tikino dainininkė.

Edita Mildažytė
© DELFI

Ketvirtą šeimą sukūrusiai moteriai atrodo labai svarbu, kad naujam gyvenimo žingsniui pritartų ir vaikai. O būna kiek atvejų, kai vaikai pasako, jog su tėvu nebendrausiu, nes jis vedė kitą moterį. „Būtų skaudu, jeigu lemiamą žingsnį tektų žengti be vaikų pritarimo, aidint kaltinimams dėl artimo žmogaus pasisavinimo“, — sutiko B.Petrikytė.

Tačiau net ir esant prieštaringai situacijai, dainininkė tikino, jog elgtųsi taip, kaip jai atrodo. „Daugelis vaikų elgiasi kaip tikri egoistai. Jie nežiūri, kad motinai būtų gerai“, — sakė ji.

Sutarimas šeimoje

„Jei vaikai nesutartų su mano vyru, tai šeimos nebūtų“, — sakė LNK Žinių vedėja Vilma Čereškienė, jau devynerius metus gyvenanti su antruoju sutuoktiniu Kęstučiu.

Vilma pasakojo, jog santykių problemų dėl šeimos sudėties pasikeitimo nei tuomet aštuonmečiui Gediminui, nei penkeriais metais jaunesniam Mindaugui nekilo. Kęstučiui nereikėjo jokių specialių aiškinimų ar įtikinėjimų, kad Vilmos sūnūs priimtų jį kaip savą žmogų. „Mano vyras pakankamai išmintingas žmogus. Jis pats dviejų šiek tiek vyresnių sūnų tėtis, todėl bendravimo su vaikais patirties turėjo. Todėl šeimoje viskas klostėsi natūraliai“, — aiškino Vilma.

Vilma Čereškienė
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Antrąją šeimą sukūrusi žurnalistė pridūrė, kad situaciją lengvino ir tai, jog toks gyvenimo pasikeitimas neįvyko staiga. Todėl vaikams nekilo rimtų klausimų, kas ir kodėl. „Jeigu viena šeima sugriuvusi, o kita susikūrusi būtų staiga, vaikai galėjo patirti stresą, bet, laimė, pas mus šito nebuvo“, — džiaugėsi ji.

Vilma sakėsi specialiai neklausinėjusi Kęstučio vaikų, kaip jie priėmė jos atsiradimą, tačiau tai, jog Kęstučio sūnus Romas nusprendė gyventi naujoje tėčio šeimoje, pasako nemažai. Ir Vilmos, ir Kęstučio vaikai tarpusavyje gerai sutarė, augo kaip viena darni šeima. Todėl ir mažojo broliuko Povilo gimimas 2003 metais visiems berniukams buvo malonus įvykis.

V.Čereškienė įsitikinusi, jog vaikams bus gerai tuomet, kai gerai bus mamai ir tėčiui. Todėl vaikų akivaizdoje suaugusieji tarpusavio santykių problemas turėtų visuomet spręsti ne triukšmu ar pykčiu, o su šypsena. O kai rodomas geras pavyzdys, tuomet ir jokių žodžių nereikia.

„Lipdymas“ - dalykas sunkus

Pasak žinomos aktorės, renginių vedėjos, humoristės Astos Baukutės, vaikų nuteikimas svarbiems gyvenimo pokyčiams yra pirmos svarbos reikalas. „Aš pati patyriau sunkumų. Vaikai aktyviai gynė mamą, nenorėjo tėčio vietoje matyti kito žmogaus. Jiems atrodė, kad su juo nei jie, nei mama nebus laimingi. Vaikai imdavo protestuoti, kalbėti pakeltu balsu, atsisakinėti, prieštarauti, nutylėti“, — savo patirtimi dalijosi dviejų vaikų — devynerių Gintarės Marijos ir vienuolikmečio Vakario — motina.

Asta tiki, jog kiekvienai mamai svarbu, kad jos gyvenimo draugas mylėtų jos vaikus. „Jei to nėra, arba jųdviejų keliai išsiskiria, arba santykiai grindžiami nemeile“, — aiškino ji.

Aktorė su metais vis patiria naujų vaikų auklėjimo išbandymų.

„Vaikai bręsta, jų sąmonė gilėja. Sūnus pradeda domėtis suaugusiųjų gyvenimu. Reikia su juo kalbėti apie tai, kas yra seksas, kaip jam reaguoti į seksualines mažumas. Turiu pirmoji jam apie tai pasakyti“, — dėstė žinoma moteris.

Birutė Petrikytė ir Igoris Karžickis
© TV3

Vakaris ir Gintarė Marija dabartinį mamos vyrą Kęstutį Rupulevičių, su kuriuo ji susituokė 2004 metais, vadina Kęstu arba Kęstučiu, traktuoja jį tėčiu, ne biologiniu, ir priima jei ne su meile, tai bent su pagarba. Aktorė patikino, jog vaikų prisipratinimas yra kasdienis ir nelengvas darbas. Visa ketveriukė stengiasi kuo daugiau laiko praleisti kartu ir kuo greičiau susigyventi.

„Dukrai lengviau. Ji seniai svajojo turėti tėtį“, — pastebėjo prieš porą metų ištekėjusi žinoma moteris. A.Baukutė neslėpė, jog vaikus „sulipdyti“ nėra lengva.

Suaugusiems Kęstučio sūnums Martynui ir Tautrimui ji iki šiol netapo savu žmogumi. „Sunkiai jie mane priima. Net nežinau, ar jaučia kokią pagarbą, ar ne. Jie buvo palikti su mama. Jiems nebuvo lengva. Todėl automatiškai aš atsidūriau blogiečių pusėje. Neįrodinėsiu, kad esu gera“, — atviravo aktorė ir humoristė A.Baukutė, kuri su savo vyro suaugusiais vaikais matosi tik tada, kai reikia.

„Savaitė“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po incidento apdovanojimuose – netikėti pokyčiai Nerijaus Cesiulio ir Indrės Stonkuvienės instagramo paskyrose (160)

„Metų mylimiausio žmogaus“ statulėlę apdovanojimuose „ Žmonės 2020 “ atsiėmęs...

Birutė Navickaitė pakliuvo į absurdišką situaciją: neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir automobilio pradėjo gauti baudas (128)

Palangiškė Birutė Navickaitė sako, kad sunku ir patikėti, į kokią absurdišką situaciją ji...

Socialiniuose tinkluose naudojantis DELFI vardu paskleista melaginga žinutė apie Karoliną Meschino ir Remigijų Daškevičių (51)

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis daugiau žinomų Lietuvos žmonių piktinasi, kad jų...

Klaipėdoje atverčiama žuvusio modelio byla: į teismą atvyko kaltinamieji Miltenis ir Pinikas moralinei žalai atlyginti prašoma 200 tūkst. eurų  (218)

Italijoje, Milane modeliu dirbusios Dovilės viešnagė Klaipėdoje virto tragedija. Mergina žuvo...

Vitalijus Cololo ramybės neturi ir po mirties: komiko vardas vėl skambėjo teismo salėje (174)

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme buvo atversta daug dėmesio sulaukusi byla dėl „Zero Live...

Top naujienos

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (156)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (1)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...

Urbšys: „Agrokoncernas“ išnaudoja Lietuvos valstybę, siekdamas sau palankaus sprendimo ES Teisingumo Teisme (270)

Muitinės departamentas nustatė, kad Ramūno Karbauskio „ Agrokoncernas “ įveža rusiškas...

Tūkstančius žmonių Lietuvoje sukrėtęs gaisras slepia protu nesuvokiamas klaidas (96)

Alytaus padangų gaisre kovojusių ugniagesių sauga, sveikata ir darbo sąlygomis nebuvo tinkamai...

Vartojate pieną ir jo produktus? Mokslų daktarė įvardijo, kuo rizikuojate (226)

Pieno produktai žmonių vartojami jau daugiau nei 8 šimtmečius. Dėl savo sudėties karvių pienas...

Kanadietei pavyko įrodyti, kad dopingas perduodamas ir lytiškai santykiaujant (68)

Daugkartinė kanojų sprinto pasaulio čempionė Laurence Vincent-Lapointe išteisinta dopingo byloje...

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai (164)

Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia...

Lietuvoje siautės smarkus vėjas

Trečiadienį Lietuva išliks ciklono veikimo zonoje, tad išsilaikys apniukę, daug kur su mišriais...

Karibus supurtė 7,7 balų žemės drebėjimas papildyta

JAV nacionalinė orų tarnyba pranešė apie įvykusį 7,7 balo žemės drebėjimą netoli Jamaikos,...

Tragiškas vakaras Panevėžio rajone: „Audi“ pervažiavo vyrą (29)

Sausio 28-osios vakarą, apie 19.18 val., policija gavo pranešimą, kad Panevėžio r., Breiviškių...