Delfi G. Melrose pasakojo, kad Ilgą laiką dirbo pramogų industrijoje, bet nejautė, jog tai išties skirta jai. Prasidėjus pandemijai ji suprato gyvenanti toksiškuose santykiuose, o kadangi sustojo darbai, atsirado proga pagalvoti ir apie save.

„Na, o viskam pasibaigus būtent tai ir padariau. Man patinka padėti žmonėms, dovanoti gerą energiją ir daryti šį pasaulį bent kažkiek gražesniu. Dėl to pradėjau konsultuoti moteris ir parašiau moterų saviugdos knygą“, – apie dabartinį gyvenimo etapą užsiminė moteris.

Pati G. Melrose su sunkumais susidūrė tuomet, kai Londone sutiko savo antrąją pusę. Su mylimuoju moteris praleido porą metų, tačiau patyrė skaudžią išdavystę.
Gabriella Melrose

„Buvau išduota su tuometine savo geriausia drauge. Viską sužinojau, žinoma, per telefoną. Turėjau įtarimų, jog jie artimai bendrauja, tačiau net didžiausiame košmare nebūčiau pagalvojusi, kad susitikinėja man už nugaros. Įprastai žinučių neskaitau, nes pasitikiu žmonėmis. Bent anksčiau pasitikėjau. Pati esu ištikima ir to tikiuosi iš savo partnerio. Tačiau, jo elgesys kurį laiką pasirodė įtartinas, taigi nutariau nusižengti sau ir atsidaryti jo telefono žinutes. Negalėjau patikėti tuo, ką radau. Tuomet atsidariau viešbučių užsakymų programėlę, pamačiau, jog jis reguliariai susitinka su ja viešbučiuose, nes mano draugė gyveno su dukra.

Buvau šokiruota ir negalėjau tuo patikėti. Išgyventi išdavystę sunku, jeigu negerbi savęs ir nesupranti, kad žmogus, kuris tave išduoda, nėra vertas tavęs. Mūsų santykių metu jis dažnai naudojo prieš mane manipuliaciją ir psichologinį smurtą, apie kurį tuo metu nesupratau, taigi buvau praradusi pasitikėjimą savimi ir labai sunkiai išgyvenau išdavystę“, – atvirai pasakojo pašnekovė.

Paklausta, ar, jos manymu, moteris turėtų atleisti išdavystę savo antrajai pusei, G. Melrose tvirtino, jog viskas yra labai individualu ir priklauso nuo kiekvienos situacijos.

„Jei vyras išduoda savo moterį apsvaigęs (tai reiškia, jo elgesys nėra adekvatus) ir kitą dieną pats jai tai pasako, nuoširdžiai gailisi, tuomet galima apie tai pagalvoti. Priklauso nuo moters pagarbos sau ir ar tai nepakenks santykiams. Tačiau atleisti tada, kai pati išsiaiškini melą, kuris buvo kruopščiai slepiamas, yra didelė klaida. Vyras galvos, jog gali kartoti savo elgesį, nes net sužinojusi, kad jis viską daro sąmoningai ir tau meluoja, vis tiek jam atleidi, tai padarysi vėl ir vėl. Atleidus tokia išdavystę moteris turi jos tikėtis ateityje“, – teigė G. Melrose.

Patyrė fizinį ir psichologinį smurtą

Delfi G. Melrose atvirai papasakojo patyrusi ir vyro fizinį smurtą, jo pyktį sukėlė tuomet, kai pradėjo domėtis išdavyste.

„Dabar suprantu, jog turėjau jį palikti be jokių klausimų, tačiau tada nebuvau ta stipri moteris, kokia esu dabar. Verkiau, bandžiau ieškoti atsakymų tiek iš jo, tiek iš jos. Manau, jog jis jautė psichologinį spaudimą ir pakėlė ranką. Nepamirškime, jog tuo metu jis turėjo romaną, taigi aš jam ne itin rūpėjau.

Palikau jį iškart, kai pakėlė prieš mane ranką. Niekada nebūčiau su vyru, kuris smurtauja. Net tuo metu, kai buvau visiškai pasimetusi, turėjau savigarbos pasitraukti. Keisčiausia tai, jog po kurio laiko jis prašė manęs sugrįžti. Nesuprantu kodėl, nes jau turėjo kitą. Tačiau aš niekada nesidairiau atgal ir išvažiavau gyventi į Lietuvą“, – pasakojo moteris.
Gabriella Melrose

Anot jos, patyrusios smurtą visos moterys turi žinoti savo vertę, save ugdyti. G. Melrose pastebi, kad tos, kurios gyvena su smurtautoju ir prie jo pripranta, tiesiog nežino, jog yra vertos daugiau.

„Per savo saviugdos kelionę, lankydama saviugdos trenerės kursus ir dabartinę darbo praktiką supratau vieną labai svarbų dalyką, kurį mokau savo klienčių. Elkitės su savimi taip, kaip norite, kad kiti elgtųsi. Jeigu norite meilės, dovanokite ją sau. Susikurkite standartus ir nežeminkite jų. Jūs neturite būti santykiuose, kurie jūsų netenkina.

Visoms yra skirtas tinkamas žmogus, bet tam, kad jį sutiktumėte, turite dirbti su savimi ir išmokti mylėti save. Nebijokite būti vienos ir pažinti save, suprasti, kas jus daro laimingas, o kas ne, atrastkite savo gyvenimo tikslą ir tapkite stipriomis. Jūs vertos geriausio. Būtent to mokau savo knygoje „Kaip tapti stipria moterimi“, – pasakojo G. Melrose.

Tačiau anot jos, psichologinis smurtas kartais gali padaryti daug didesnę žalą nei fizinis. G. Melrose teigia, kad jis gali privesti žmogų prie savo asmenybės praradimo. Psichologiniu smurtu bei manipuliacijomis buvo paremti ir pačios moters santykiai.

„Jie atėmė iš manęs pasitikėjimą savimi ir sumažino savivertę. Susitaikyti su psichologiniu smurtu niekada negalima, reikia išmokti jį atpažinti ir tinkamai reaguoti. Kartais skyrybos būtinos, tačiau kartais, išmokusi nereaguoti į tai ir nepasiduoti manipuliacijai, gali išgelbėti santykius. Žodžiai mus gali žeisti tik tiek, kiek mes tai leidžiame. Niekas negali mumis manipuliuoti, jei nepasiduodame. Atpažinus manipuliaciją svarbu suteikti tinkamą atsaką. Tuomet galima su tuo kovoti, smurtautojas nustos tai daryti, nes matys, jog jo bandymai yra nebeveiksmingi“, – teigė G. Melrose.

Tobulas gyvenimas socialiniuose tinkluose tik apgaulė

Kurį laiką kęsdama vyro manipuliacijas moteris pasakojo priaugusi 10 kilogramų, anot jos, nebegavo darbo pasiūlymų, jautėsi nelaiminga, o kilusį liūdesį bandė įveikti emociniu valgymu.

„Dabar visą tai suprantu, bet tada mano akys buvo užmerktos. Šiuo metu esu atsikračiusi svorio, noriu toliau konsultuoti moteris ir rašyti saviugdos knygas. Tai man teikia laimę, tai yra mano gyvenimo tikslas. Ateityje planuoju pradėti vesti viešojo kalbėjimo renginius moterims“, – pasakojo G. Melrose.
Gabriella Melrose

Tačiau socialiniuose tinkluose jos gyvenimas priminė pasaką, moteris dalijosi gražiais kadrais, todėl jos nepažįstantys sekėjai nė negalėjo įtarti, ką išgyvena pašnekovė.

„Ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje žmonės nori, kad kiti galvotų, jog jų gyvenimas yra tobulas, jais žavėtųsi. Tai suteikia pasitenkinimo jausmą, ypač tada, kai realybė byra į šipulius. Tačiau pastebiu, kad taip elgiasi tik silpnos asmenybės, arba tos, kurių darbas yra rodyti „netikrą, tobulą“ gyvenimą tik tam, kad pavyktų parduoti savo produktus.

Aš tai dariau, nes tada buvau silpna. Esu gan populiari „Instagram“ paskyroje, taigi man labai rūpėjo, ką apie mane pagalvos tūkstančiai žmonių. Dabar atvirai dalinuosi savo istorija tam, kad mokyčiau kitas“, – teigė G. Melrose.

Nauji santykiai kaip diena ir naktis skiriasi nuo ankstesnių

Šiuo metu moteris pasakojo sukūrusi darnius santykius, todėl jais labai džiaugiasi. Su antrąja puse ji teigė niekada nesipykstanti, jiedu palaiko vienas kitą, myli bei leidžia tobulėti.

„Susipažinome restorane, tiesiog pamatėme vienas kitą. Jis priėjo prie manęs, paprašė telefono numerio ir jau po kelių savaičių bendravimo pradėjome kartu gyventi. Mano dabartinis vaikinas supranta, jog buvau santykiuose su manipuliuojančiu žmogumi, narcizu ir to nesupratau. Jam toks elgesys – nesuvokiamas. Jis didžiuojasi manimi, džiaugiasi, jog pasikeičiau, atradau save ir sutikau jį“, – šypsodamasi kalbėjo G. Melrose.

Anot jos, dabartiniai santykiai stipriai skiriasi nuo ankstesnių. Jie suteikia tik džiaugsmą, o ne skausmą.

„Mes nesame turėję nei vieno ginčo, sutampa mūsų pomėgiai, abu esame darbingi ir siekiame kilti karjeros laiptais, jis palaiko mane, o aš jį, atvirai bendraujame, dalijamės jausmais, rodome dėmesį ir praleidžiame kiekvieną vakarą kartu. Su šiuo žmogumi jaučiuosi lyg žydėdama.

Praeiti santykiai nešė skausmą. Mes nuolat ginčydavomės, mūsų pomėgiai buvo skirtingi, jis nepalaikė manęs, kai man būdavo sunku, nors aš palaikydavau jį. Mums buvo sunku bendrauti, nes jis nuolat to vengdavo ir palikdavo mane su neatsakytais klausimais, būdavo tik su savo draugais, arba žiūrėdavo televizorių, o aš likdavau viena. Su tuo žmogumi jaučiausi tarsi vystanti gėlė, smukau žemyn“, – teigė G. Melrose.
Gabriella Melrose

Paklausta, ko palinkėtų moterims, susiduriančiomis su panašiomis situacijomis, ji teigė, kad svarbiausia keisti savo mintis ir požiūrį į save.

„Nuo to priklauso, kaip matome save ir pasaulį aplink mus. Pradėkite kalbėti sau gražius žodžius, atraskite dalykus, kurie jums kelia pasitikėjimą savimi ir kasdien už tai dėkokite Dievui, na o tuos, kurie jūsų netenkina, stenkitės pakeisti. Supraskite save užduodamos sau klausimus: „Kas daro mane laimingą, o kas ne? Ko aš bijau? Ar mano baimė tikra? Ką galiu pakeisti, kad gyvenčiau geriau?“, būdų praktikuoti meilę sau yra daug.

Kai moteris išmoksta mylėti save ir tinkamai vertinti, ji nebus santykiuose, kurie yra sudėtingi. Mes visos esame vertos meilės, pagarbos ir šypsenos veide. Neturime būti su tais, kurie nedaro mūsų laimingomis, nes pasaulyje tikrai yra žmogus, kuris gali tai padaryti. Jeigu moteris yra sudėtingose santykiuose, ji turi pasakyti savo vyrui, kas jos netenkina. Jeigu tai nepasikeis, svarbu palikti jį ir susirasti tą, kurio elgesys tenkins. Žinoma, moteris ir pati turi tinkamai elgtis su savo vyru. Santykiuose būtinas balansas, bendravimas ir prisitaikymas tam, kad jie būtų darnūs ir harmoningi“, – šypsojosi G. Melrose.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Specializuotos pagalbos centrų sąrašas ir kontaktai pagal savivaldybes:
Emocinės paramos tarnyba Telefono numeris El. adresas Darbo laikas
„Pagalbos moterims linija“ 8 800 66366 pagalba@moteriai.lt kasdien visą parą
„Vilties linija“ 116 123 vilties.linija@gmail.com kasdien visą parą
„Linija Doverija“ (pagalba paaugliams ir jaunimui teikiama rusų kalba) 8 800 77277 II-VI 16:00-20:00
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba 8 800 10 800 Pirmadieniais – ketvirtadieniais: 8.00-19.00 val.
Penktadieniais: 8.00-18.00 val.
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
Savivaldybė Organizacijos pavadinimas Tel. Nr. El. pašto adresas
Akmenės r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Alytaus m. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Alytaus r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Anykščių r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464 anyksciumoterys@gmail.com
Birštono Moterų teisių asociacija (buv. Kauno moterų draugija 8 603 89833 mota.mums@gmail.com
Biržų r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Druskininkų Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Elektrėnų Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Ignalinos r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069 8 686 60657 viltisvskc@gmail.com
Jonavos r. Moters pagalba moteriai 8 618 40044 vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Jurbarko r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565 8 616 55877 taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r. Asociacija „Kauno moterų draugija“ 8 603 89833 kmd.asoc@gmail.com
Kalvarijos Marijampolės apskrities moters veikos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Kauno m. Kauno apskrities moterų krizių centras 8 679 31930 kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r. Asociacija „Kauno moterų draugija“ 8 603 89833 kmd.asoc@gmail.com
Kazlų Rūdos Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Kelmės r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565 8 616 55877 taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r. Moters pagalba moteriai 8 618 40044 info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099 8 650 60094 kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Marijampolės Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Mažeikių r. Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Molėtų r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464 anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099 8 650 60094 kmn@moteriai.lt
Pagėgių Koordinacinis centras „Gilė“ 8 610 10715 koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Palangos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 46 350099 8 650 60094 kmn@moteriai.lt
Panevėžio m. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r. Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Prienų r. Asociacija „Kauno moterų draugija“ 8 603 89833 kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Raseinių r. Raseinių krizių centras 8 657 87475 info@kriziucentras.eu
Rietavo Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r. Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius 8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Skuodo r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r. Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r. Moterų informacijos centras 8 650 95216 8 5 2629003 spc@lygus.lt
Šiaulių m. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Šiaulių r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232 mvic@splius.lt
Šilalės r. Koordinacinis centras „Gilė“ 8 610 10715 koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 445 78024 8 605 82331 kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Švenčionių r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Tauragės r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 446 61565 8 616 55877 taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r. Telšių krizių centras 8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282 kriziucentras@gmail.com
Trakų r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Ukmergės r. Moters pagalba moteriai 8 618 40044 info@moters-pagalba.lt
Utenos r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464 anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287 ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r. Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 343 59525 8 633 55007 spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos) Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras 8 5 2616380 vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r. Moterų informacijos centras 8 5 2629003 8 650 95216 spc@lygus.lt
Visagino r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069 8 686 60657 viltisvskc@gmail.com
Zarasų r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069 8 686 60657 viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
Regionas Specializuotos pagalbos centras Telefonai, el.paštas
Akmenės r., Joniškio r.,Pakruojo r., Radviliškio r., Šiaulių m., Šiaulių r. Moterų veiklos inovacijų centras 8 652 24232
mvic@splius.lt
Alytaus m., Alytaus r., Druskininkų sav., Lazdijų r., Varėnos r. Alytaus miesto moterų krizių centras 8 645 45287
info@ammkc.lt
Anykščių r., Molėtų r., Utenos r. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras 8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Birštono sav., Kaišiadorių r., Kauno r., Prienų r. Moterų teisių asociacija 8 603 89833
mota.mums@gmail.com
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Pasvalio r., Rokiškio r. Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius 8 699 86866
paramosnamai@gmail.com
Elektrėnų sav., Šalčininkų r., Širvintų r., Trakų r., Švenčionių r., Vilniaus m.(Naujininkų, N.Vilnios, Grigiškių seniūnijos), Vilniaus r. Moterų informacijos centras 8 650 95216
skpc@lygus.lt
Visagino m., Ignalinos r., Zarasų r. Visagino šeimos krizių centras 8 699 20069
viltisvskc@gmail.com
Jonavos r., Kėdainių r., Ukmergės r. Kauno moterų linija 8 618 40044
skpc@moterulinija.lt
Tauragės r., Kelmės r., Jurbarko r. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras 8 616 55877
taurage@moterscentras.w3.lt
Marijampolės sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Šakių r., Vilkaviškio r. Marijampolės apskrities moters veiklos centras 8 63355007
spc.mar@gmail.com
Kauno m. Kauno apskrities moterų krizių centras 8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Klaipėdos m., Neringos m., Palangos m. Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras 8 650 60094
kmn@moteriai.lt
Kretingos r., Klaipėdos r., Skuodo r., Šilutės r. Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras 8 605 82331
kretingosmoterys@gmail.com
Telšių r., Mažeikių r., Plungės r., Rietavo sav. Telšių krizių centras 8 671 16590
spc.telsiai@gmail.com
Šilalės r., Pagėgių sav. Koordinacinis centras "Gilė" 8 610 10715
koordinaciniscentras@gmail.com
Raseinių r. Raseinių krizių centras 8 428 52177
info@kriziucentras.eu
Vilniaus m.(išskyrus Naujininkų, N. Vilnios, Grigiškių seniūnijas) Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija 8 664 31207
pagalba@skpcpagalba.lt
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės