aA
Pirmadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje šešioliktą kartą išdalintos „Auksinės bitės“. Darbščiausiems LRT darbuotojams atiteko keturiolika skulptoriaus Romualdo Kvinto autorinių darbų.
Eglė Daugėlaitė-Kryžiavičienė, Ugnė Galadauskaitė, Richardas Jonaitis, Edmundas Jakilaitis
Eglė Daugėlaitė-Kryžiavičienė, Ugnė Galadauskaitė, Richardas Jonaitis, Edmundas Jakilaitis
© DELFI

Apdovanojimus pradėjo Monika Mečiūtė kartu su Vytauto Lukočiaus vadovaujama Vilniaus sinfonietta. Jie atliko kūrinį „Mėlynos gatvelės“.

Pirmąją Auksinę bitę geriausiam LRT RADIJO žurnalistui įteikė jau du šiuos apdovanojimus anksčiau pelnęs Deividas Jursevičius. Šios nominacijos nugalėtoja tapo Audra Čepkauskaitė.

Geriausiu LRT TELEVIZIJOS vedėju pretendavo tapti žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjai Eglė Daugėlaitė ir Arnas Mazėtis. Apdovanojimą geriausiam LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjui Edmundui Jakilaičiui įteikė viena pirmųjų jo mokytojų televizijoje – Nemira Pumprickaitė.

LRT TV naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis „Auksinę bitę“ įteikė geriausiam 2016 m. LRT TELEVIZIJOS žurnalistui Edvardui Špokui. „Ačiū LRT už tai, kad nepakerpa sparnų ir galiu skraidyti kaip špokas. Džiaugiuosi, kad galime dirbti su didžiausiomis pasaulio televizijomis iš karščiausių planetos taškų“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo geriausiu pripažintas žurnalistas.

LRT tarybos pirmininko pavaduotoja Lolita Jablonskienė apdovanojo LRT radijo Metų žmogų, kuriuo tapo prozininkas, dramaturgas ir režisierius Marius Ivaškevičius Jis įvertintas už pilietinę iniciatyvą – Atminties maršą Molėtuose.

„Prieš septyniolika metų esu dirbęs šioje televizijoje. Bet šis stovėjimas ant scenos turbūt yra svarbiausias iš visų. Tai – nuopelnas visų, kurie prisidėjo prie Atminties maršo Molėtuose. Šią vasarą nedrąsiai LRT vadovybei užsiminiau, gal sutiktų skirti porą „Labas rytas, Lietuva“ minučių šiai eisenai, o jie man davė visą televizijos ir radijo eterį. Buvau labai nustebęs. Manau, kad be LRT šis įvykis nebūtų buvęs tokio mąsto“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo režisierius.

LRT vadovas Audrius Siaurusevičius garbės bite už nuopelnus ir ilgametį darbą LRT apdovanojo ilgametę radijo diktorę Daną Rutkutę. Įvertinimą atsiėmusiam jos sūnui Kornelijui Matuzevičiui perduodamas LRT vadovas negailėjo gražių žodžių: „Kai gyvenime matei tiek daug, kiek Dana Rutkutė, viena kita bitė gali būti ne tokiu svarbiu dalyku. Manau, kad jos gyvenime buvo du tikrai svarbūs dalykai. Pirmojo mes negalime dokumentaliai patvirtinti, bet 1926 m. Dana Rutkutė galimai girdėjo pirmuosius radijo šaukinius. O 1957 m., šitą jau tikrai galime patvirtinti, ji tikrai matė, kaip gimė Lietuvos televizija.“

Geriausiam LRT RADIJO vedėjui apdovanojimą įteikė pernai bitę atsiėmusi Agnė Kairiūnaitė. Ji į sceną atsiimti R. Kvinto autorinio darbo kvietė geriausia radijo vedėja pripažintą Ievą Buinevičiūtę.

Geriausiu LRT TELEVIZIJOS pramoginių laidų vedėjų duetu pretendavo tapti Andrius Rožickas ir Giedrius Savickas, Zita Kelmickaitė ir Alfredas Bumblauskas bei Andrius Tapinas ir Arūnas Valinskas. LRT komisijos sprendimu, geriausiu LRT TELEVIZIJOS pramoginių laidų vedėjų duetu tapo A. Rožickas ir G. Savickas.

Apdovanojimą iš Violetos Baublienės rankų be scenos partnerio atsiėmęs A. Rožickas nestokojo humoro ir atsakė į anksčiau paskelbtą Z. Kelmickaitės pareiškimą – žinoma moteris teigė, jog jei šiemet G. Savickas negaus „Auksinės bitės“, ji ims badauti. „Dabar aš suprantu, kodėl apdovanojimą atėjau atsiimti vienas. Iš pradžių Giedrius man sakė, jog į šį renginį neis dėl ligos, tačiau dabar suprantu, kad tikroji priežastis – Zitos pasižadėjimas. Kaip matote, Giedriaus scenoje nėra, jis bitės neatsiėmė, tad kitais metais tikimės Zitą matyti Operos ir baleto teatro scenoje“, – susirinkusius renginio svečius pralinksmino A. Rožickas.

Geriausią LRT RADIJO profesionalą – Joną Kasciuškevičių – apdovanojo LRT RADIJO vadovė Guoda Litvaitienė. „Radijo žurnalistai gali susirasti įdomiausių pašnekovų ir susigalvoti keisčiausių transliacijos vietų, bet jei niekas nesutvarkys išprotėjusio pulto ir iš rikiuotės išėjusios radijo duomenų bazės, viskas nepasieks klausytojų“, – bitę įteikdama kalbėjo radijo direktorė.

LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas apdovanojo geriausią LRT TELEVIZIJOS profesionalą. Juo šiais metais tapo Ramojus Skirsgilas.

LRT TELEVIZIJOS balsas, praėjusių metų „Auksinių bičių“ laureatas Tadas Jačiauskas šiais metais apdovanojo geriausią LRT profesionalą. Juo tapo Jonas Ribokas.

Geriausiu LRT.lt portalo profesionalu tapo žurnalistas Vytenis Radžiūnas. Jam „Auksinę bitę“ įteikė portalo vadovas Mindaugas Raguotis.

Geriausia LRT RADIJO laida tapo „Radijo dokumentika: Devyni radijo dešimtmečiai“. Apdovanojimą didžiulei kūrybinei grupei įteikdama J. Kryževičienė tikino, kad radijuje dirba tikri pamišėliai – jie yra pametę galvas dėl savo sunkaus darbo. „Mes turime papasakoti apie gyvenimą, pasaulį, bet neturime galimybės jo parodyti. Jau devyniasdešimt metų Lietuvos radijas pasakoja apie pasaulį tuo metu, kai važiuojate mašinoje, valgote pusryčius ar einate per gatvę su ausinukais. Visada labai svarbūs yra tie projektai, kur susijungia įvairių sričių profesionalai. Todėl sveikinu dokumentiką „Devyni radijo dešimtmečiai“, – kalbėjo žurnalistė.

Geriausia LRT TELEVIZIJOS laida pretendavo tapti „Auksinis protas“, „Karinės paslaptys“ ir „Istorijos detektyvai“. LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis paskelbė, kad geriausia LRT TELEVIZIJOS laida šiais metais tapo „Auksinis protas“.

Į LRT PUBLIKOS simpatijos bitę pretendavo net penki LRT projektai – „Dainų dainelė“, LRT 90 – jubiliejinis koncertas Žalgirio arenoje, daugiaserijinis istorinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“, nacionalinė „Eurovizijos“ atranka ir Seimo rinkimų naktis. Publikos simpatijų prizą LRT.lt portalo lankytojų sprendimu iš Lolitos Bytautaitės rankų atsiėmė istorinio vaidybinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ režisierius Saulius Balandis. „Labai norėjau gauti bitę, nes Sidabrinė gervė ant židinio – labai nuobodu. LRT dėkoju už pasitikėjimą, komandai – už darbą, o žiūrovams – už įvertinimą“, – kalbėjo režisierius.

Šiais metais buvo įsteigta dar viena nominacija – Linksmoji bitė. Ją pelnė socialiniuose tinkluose tikrą audrą sukėlusi Živilė Kropaitė. Ji LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pranešdama apie pasiektą rekordą atbulomis prapliupo juokais. Ant scenos bitę atsiimdama Ž. Kropaitė taip pat nestokojo humoro ir dėkojo LRT vadovybei už išsaugotą darbo vietą.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Seimo narys Petras Gražulis ir verslininkė Birutė Navickaitė pakrikštijo dukrelę (28)

Seimo narys Petras Gražulis ir palangiškė verslininkė Birutė Navickaitė pakrikštijo bendrą...

Nuo ŽPV pasiskiepijusi Ingrida Martinkėnaitė: nelaukite, kol bus per vėlu (3)

Atlikėja Ingrida Martinkėnaitė įsitikinusi, kad savo sveikatos priežiūra reikėtų užsiimti...

„Lordi“ dainininkas pasiskiepijo vilkėdamas sceninį kostiumą (3)

Ponas Lordis, dainuojantis Suomijos sunkiojo roko grupėje „Lordi“, pasiskiepijo nuo COVID-19,...

Prieš metus kartodromą atidarę Indrė Burlinskaitė su sužadėtiniu Liudu Vaisieta surengė šventę (1)

Savaitgalį Druskininkuose paminėtas soc. tinklų žvaigždei Indrei Burlinskaitei ir jos...

Top naujienos

Šaukiama neeilinė sesija: skamba raginimai priimti adekvačius, o ne pusinius sprendimus (1)

Gilėjant krizei dėl migrantų, kitą savaitę Seimo narius planuojama kviesti į neeilinę sesiją....

Galimybių pasas sugrįš su trenksmu – reikės daugybei veiklų, svarstoma ir dėl didesnių parduotuvių (11)

Vyriausybės kantrybė nevakcinuotiems gyventojams baigiasi. Galimybių pasas gali tapti privalomu...

Migrantai lydimi iki pat Lietuvos sienos: FRONTEX užfiksavo Baltarusijos pasieniečių veiksmus (413)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT ) pareigūnams talkinantys kolegos iš Europos sienų ir...

Pakarto Šišovo kūną radęs jo bičiulis: buvom perspėti baltarusių NVO: jis kėlė tikrą pavojų režimui

Baltarusių nevyriausybinė organizacija antradienį apkaltino Baltarusijos autoritarinio lyderio...

Nuo šios nakties migrantai apgręžiami prie sienos: ar gali būti panaudota jėga, priklauso nuo aplinkybių svarstomi du nepaprastosios padėties scenarijai, papildyta (782)

Antradienio naktį pasieniečiai ėmė vykdyti vidaus reikalų ministrės įsakymą valstybės sieną...

Lietuvoje beliko 3 žaliosios COVID-19 savivaldybės, prasčiausia situacija – Palangoje (69)

Antradienio rytą pateiktais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje beliko tik trys...

Po pralaimėjimo JAV abu broliai Gasoliai baigia karjerą Ispanijos rinktinėje (11)

Tokijo olimpinių žaidynių ketvirtfinalis, kuriame JAV rinktinė 95:81 įveikė Ispaniją , tapo...

Kijeve dingęs baltarusių aktyvistas rastas pakartas papildyta (312)

Ukrainos sostinėje dingęs baltarusių aktyvistas Vitalis Šyšovas , vadovavęs nevyriausybinei...

Apie migrantus rėžė be skrupulų: pažiūrėkit, kaip elgiasi mūsų pačių vietiniai išlaikytiniai (2)

Socializmo blogybės: pirmyn, daugiau pabėgėlių, daugiau šelpiamų bedarbių, o visą svorį ant...

Eilinis antradienio rytas, kai nemiegojo visa šalis: neatleistume sau, jei sustotume dabar

„Eilinis antradienio rytas. Patekome į olimpiados pusfinalį“, – šypsodamasis referavo...