49-erių moteris nuo šiol feisbuke bus randama ne Zuokienės, o Andre pavarde. Tikėtina, kad tai trumpinys, kilęs iš jos mergautinės pavardės – Andriulytės.

Tiesa, prie asmeninių duomenų nepakito santykių statusas. Čia nurodoma, kad moteris yra vis dar susituokusi.

Delfi susisiekus su A. Zuokiene ir pasiteiravus apie galimus naujus vėjus jos gyvenime, moteris nepanoro to komentuoti. Pavardės pasikeitimas jai taip pat neatrodė ta tema, kuria ji norėtų plačiau pasisakyti.

Pora oficialiai skirtis panoro dar praėjusių metų vasarą. A. ir A. Zuokai kartu santuokoje pragyveno 27-erius metus.

Anksčiau bendrą gyvenimą sieję sutuoktiniai dabar varsto teismo duris, norėdami išsituokti. Tiesa, procesas juda negreitai, kadangi posėdžiuose sprendžiamas ne tik skyrybų klausimas, o ir bendro turto reikalai bei kt. asmeniniai aspektai.

Visai neseniai skyrybų tema prakalbo pats A. Zuokas. Politikas, dalyvaudamas Delfi TV laidoje, neišvengė itin asmeniškų klausimų, į kuriuos jis visgi pateikė atsakymus.

Žiūrovams pasiteiravus, kokie šiuo metu jo santykiai su žmona Agne, ar jiedu bendrauja ir pamiršo nuoskaudas, atsakydamas A. Zuokas vienu momentu vos sulaikė ašaras.

„Iš tikrųjų mes visiškai nebendraujam, tik teisme. Jie ne taip dažnai dabar vyksta dėl koronaviruso. Deja, yra taip, kaip yra“, – sakė skyrybas šiuo metu išgyvenantis vyras.

O kokios priežastis jas lėmė?

„Čia gal Agnė galėtų geriau atsakyti į šiuos klausimus, nes jos iniciatyva visa tai įvyko. Aš nemanau, kad būčiau ryžęsis tokiam veiksmui, nors santykiai buvo sudėtingi, jie truko gana ilgai. Žinot, su laiku žmonės keičiasi. Vieni su tais pokyčiais susitaiko, kiti – ne. Manau, kad mane gali suprasti tik tas, kas turėjo panašių patirčių. Bet kuriuo atveju, aš džiaugiuosi, kad 27 metus išbuvome kartu, užauginom tris vaikus, turėjom gerą, įdomų gyvenimą, nors galbūt Agnė pasakytų, kad nepakankamai. Šiandien, duok Dieve, kad ji atsistotų ant kojų. Yra tam tikrų dalykų, ir aš esu viešai sakęs, kad mes, artimieji, jau nieko pakeisti negalim. Yra jos sprendimas, jos veiksmai, kurie galėtų keisti situaciją. Kad ji tai gali, aš neabejoju, yra protinga, išsilavinusi, ir gaila matyti, jog pasirinko kelią, kuris veda nežinau kur“, – teigė A. Zuokas.

Paklaustas apie A. Zuokienės priklausomybę nuo alkoholio ir ką jaučia šeimoje su tuo susidūręs žmogus, vyras sakė nenorintis šia tema daug kalbėti.

„Mano gyvenime priklausomybių klausimas visada buvo labai šalia. Augau šeimoje, kur mama ir tėvas turėjo šių problemų, mano abu broliai – irgi, vienas jų gan anksti iškeliavo dėl to anapilin, kitas nuolat balansuoja ant ribos. Taip, Agnė turi priklausomybių, bet ji pati privalo jas spręsti. Skaudu, kai supranti, kad artimieji nebegali padėti, o dar skaudžiau, kad aš tą sužinojau tik dabar, specialistai paaiškino, jog gailestis – blogiausias dalykas tokioje situacijoje. Tu bandai užglaistyti situacijas, padėti, neerzinti, apsaugoti nuo viešumo, nes tai galiausiai atsisuka ir prieš tą patį asmenį, ir prieš artimuosius. Aš tą supratau tik labai vėlai. Deja, kas turi tokių patirčių, supranta, kaip tai sunku. Taigi pirma taisyklė – žmogus, kurį tai liečia, pats turi norėti stotis ant kojų. Pasiekti dugną, nuo jo atsispirti ir tada stotis. Čia ir yra pagrindinė problema, kad šiandien mes esam ten, kur esam“, – pasakojo A. Zuokas.

Jis sakė, kad tam tikra prasme turi padėkoti Agnei, jog ji padarė ir daro viską, kad skyrybas Zuokas priimtų lengvai.

„Turiu omeny, kad savo elgesiu ji man žymiai palengvina situaciją. Jos ketinimai, grasinimai skirtis lydėjo daugelį metų, bet juos aš priimdavau filosofiškai. Galvojau, žmogus turi keistis, ji turi objektyvią priežastį – nori keisti viską. Gyvenime daugeliui taip būna, taip pat ir man. O dabar noriu, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų, tie teismai... Lengvai išsiskirti – ir viskas. Ar tai buvo skyrybų priežastis, kad ji norėjo pokyčių? Jai reikia pokyčių. Kad žmogus atsistotų ant kojų, reikia labai daug ką pakeisti. Ir mes, artimieji, viską esame darę ir padarę. Meldžiu, kad jai pasisektų. Nes matyti žmogų, su kuriuo daug metų būta kartu, tokį – nelengva“, – sakė A. Zuokas.

R. Mackevičiui pastebėjus, kad likęs vienas žmogus būna linkęs į dar didesnę depresiją, savidestrukciją, šiuo metu skyrybas išgyvenantis pašnekovas sakė, jog tai labai rimta tema ir geriau būtų jos neliesti.

„Vienatvė – žudantis reikalas. Ypač kai matai beprasmybę, kuri yra šalia. Ypač žinant, kad Agnės sesuo yra išėjusi anapilin būtent taip. Net vykstant buitiniam konfliktui stengdavausi neperžengti tam tikros ribos, nuolat apie tai galvojau. Kiekvienoj šeimoj yra niuansų, kurių nieks nemato, nieks nežino. Deja, šiandien įstatymai, visuomenės požiūris yra tokie, kad tavo problema yra tavo problema. Kartais prievarta neišvengiama. Taškas, aš tave vežu, tu turi daryti taip. Gydytis. Pas mus neįmanoma to padaryti, net ir labai norint, be paties žmogaus valios išreiškimo, sutikimo. Atrodo, mes giname žmogaus teisę, bet teisę į ką? Likti vienam ten, kur neturėtum būt? Aš esu optimistas. Agnė – stiprus žmogus, turi stiprią valią, mes su vaikais jai to ir linkime – stotis ant kojų ir eiti į priekį“, – sakė Zuokas.

Paklaustas, ar jo žmonos kaltinimai smurtavus prieš ją buvo tiesa, pašnekovas teigė, kad tai – taip pat vienas iš tų dalykų, kai moteris daro viską, kad tik būtų lengviau išsiskirti.

„Man ne kartą buvo kviečiama policija, neva galimai naudoju smurtą, net ir rinkimų kampanijos metu, bet, ačiū Dievui, žiniasklaida nesužinojo. Tyrimai truko pusę metų, gal ilgiau, dabar tyrimas nutrauktas, o Agnė įspėta, jog negali siekdama tam tikrų savo tikslų pateikinėti melagingų kaltinimų. Nesu gyvenime pakėlęs rankos nei prieš vaikus, nei juo labiau prieš moterį“, – užtikrino A. Zuokas.

Visą interviu su politiku galite žiūrėti čia:

Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
RPLC Vilniaus filialas 8(52)137808 registratura@rplc.lt P. Širvio g. 5
RPLC Kauno filialas 8(37)333255 registratura.kaunas@rplc.lt Giedraičių g. 8
RPLC Klaipėdos filialas 8(46)415025 registratura.klaipeda@rplc.lt Taikos pr. 46
RPLC Šiaulių filialas 8(41)455644 registratura.siauliai@rplc.lt Daubos g. 3
RPLC Panevėžio filialas 8(45)582673 registratura.panevezys@rplc.lt Elektronikos g. 6
Anoniminių alkoholikų draugija +370 685 05191 info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė +370 698 73005 info@pnb.lt
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (187)