Didžiulis „C-17 Globemaster“, naudojęs šaukinį „Kittyhawk“, parodantį karalienės buvimą lėktuve, iš Edinburgo į Northolto Karališkųjų oro pajėgų (RAF) bazę atskrido 18 val. 54 min. vietos (20 val. 54 min. Lietuvos) laiku.

Sunkų ąžuolinį, viduje švinu padengtą karstą su velionės monarchės palaikais, uždengtą karališkąja vėliava, aštuoni RAF nariai lėtai perkėlė į jau laukusį katafalką.

Nors Londone lijo, visą dieną palei katafalko maršrutą rinkosi minios žmonių. Didžiulė minia prie Bakingamo rūmų Londono centre pasirodžius kortežui plojo.

Karalienė Elžbieta II mirė praėjusį ketvirtadienį būdama 96 metų, savo Balmoralo pilyje Škotijoje. Pastaruosius vienus metus jos sveikata silpo, ji palaipsniui traukėsi iš viešumos.

Sekmadienį Elžbietos II karstas buvo nuvežtas į monarchų oficialiąją rezidenciją Škotijoje – Holirudhauzo rūmus Edinburge, o pirmadienį perneštas į šio miesto į Šv. Egidijaus katedrą.

Škotijos vyriausybė pranešė, kad iki antradienio popietės, kai karstas buvo nuvežtas į oro uostą, pro karstą praėjo ir su velione monarche atsisveikino maždaug 33 tūkst. žmonių.

Lėktuve karstą lydėjo – kaip ir kortežo kelionėje iš Balmoralo į Edinburgą – vienintelė velionės karalienės duktė princesė Anne. Ji sakė, kad tai jai buvo „garbė ir privilegija“.

„Ačiū mano motinai, Karalienei“, – sakoma 72 metų Anne pareiškime.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją