Buvusi pirmoji JAV ponia atvirai pasakoja apie patirtą persileidimą savo memuaruose „Becoming“ („Tapsmas“). Interviu Robinui Robertsui, kurio ištrauką penktadienį transliavo „Good Morning America“, ji prisipažino nusprendusi atvirai pasidalinti skaudžia patirtimi, nes nori padėti kitoms panašią netektį patyrusioms moterims.

„Jaučiausi patyrusi nesėkmę ir visus nuvylusi, nes nežinojau, koks dažnas reiškinys yra persileidimas – mes juk apie tai nekalbame, – pasakojo ji. – Sėdime savo skausme, galvodamos, kad esame žlugusios.“

Ji pridūrė: „Tai viena iš priežasčių, kodėl man atrodo svarbu kalbėti su jaunomis mamomis apie persileidimą – kad egzistuoja tokia tikimybė.“

Nors daugiau informacijos apie M. Obamos persileidimą neatskleista, tikėtina, kad neilgai trukus po skaudžios netekties ji ėmė lauktis vyresniosios dukters. Primename, kad Maliai dabar 20 m., ji studijuoja Harvarde, kur abu jos tėvai baigė teisės mokslus.

Malia gimė 1998 m. liepos mėn., o tai reiškia, kad persileidimą Michelle patyrė 1997 m.

Michelle taip pat atskleidė, kad ji ir jos vyras Barackas ryžosi dirbtiniam apvaisinimui, kad galėtų susilaukti dukterų Sashos, kuriai dabar 17 m., ir Malios. Šį sprendimą ji paaiškino tuo, kad ji nerimavo, kad dėl savo amžiaus negalės pastoti natūraliai.

„Biologinis laikrodis nėra išsigalvojimas... kiaušinėlių gamyba su amžiumi mažėja, – sakė ji laidoje „Good Morning America“. – Kadangi man buvo 34 ar 35 m., supratau, kad mums teks ryžtis dirbtiniam apvaisinimui.“

Tuo metu Michelle mažai kam pasakojo apie persileidimą ir apie nesėkmingas pastangas pastoti. Dabar ji mano, kad sprendimas vienai išgyventi skausmą buvo klaidingas.

„Manau, kad mes, moterys, blogai darome, nesikalbėdamos apie savo kūnus“, – pasakė ji.

M. Obama taip pat papasakojo apie sunkumus, kuriuos jiedu su vyru patyrė santuokos pradžioje, kai jis tik pradėjo politiko karjerą. Ji atskleidė, kad siekdami išspręsti kilusias problemas, jiedu kartu lankėsi pas santuokos konsultantą.

„Būtent lankydamiesi pas konsultantą išmokome kalbėtis apie savo skirtumus, – papasakojo ji R. Robertsui. – Žinau, kad daug jaunų porų santykiuose patiria sunkumų ir galvoja, kad kažkas su jais negerai. Ir aš noriu, kad šie jauni žmonės žinotų, jog Michelle ir Barackas Obama, kurių santuoka nuostabi, ir kurie myli vienas kitą, labai stengiasi dėl savo santykių. Kai reikia, mes kreipiamės pagalbos į specialistus.“

Michelle taip pat pasidalino viena savo įžvalga iš santuokos su Baracku (su kuriuo jie susituokė 1992 m. spalį): ji suprato, kad vyras neprivalo ir negali suteikti jai laimės, nes jos laimė priklauso nuo jos pačios.

Savo atsiminimuose Michelle atvirauja apie viską – nuo savo vaikystės Čikagoje, susidūrimo su rasizmu visuomeniniame gyvenime iki tapimo pirmąją JAV juodaode prezidentiene.

M. Obamos „Tapsmas“ yra viena labiausiai skaitytojų laukiamų pastarojo meto politinių knygų. Joje prezidento sutuoktinė nemažai vietos skyrė gyvenimo metams, praleistiems Baltuosiuose rūmuose. Beje, buvusių JAV pirmųjų ponių, įskaitant Hillary Clinton ir Laurą Bush, memuarams paprastai lemta tapti bestseleriais.

Savo knygoje M. Obama nesutvardė pasipiktinimo dabartiniu prezidentu Donaldu Trumpu. Ji rašo apie sukrėtimą, kurį patyrė sužinojusi, kas pakeis jos vyrą Ovaliajame kabinete, ir bandymą „visą tai blokuoti“.

Ji taip pat kritikuoja D. Trumpo daug metų stumtą abejonių dėl B. Obamos gimimo vietos ir pilietybės kampaniją. M. Obama šiuos kaltinimus vadina fanatiškais ir pavojingais, „sąmoningai skirtais ekstremistas ir keistuoliams“ įaudrinti.

D. Trumpas tvirtino, kad B. Obama gimė ne Jungtinėse Valstijose, o užsienyje, nes jo tėvas buvo kilęs iš Kenijos. Tačiau B. Obama gimė Havajuose.

Michelle knygoje stebisi, kaip 2016 metų rinkimuose šitiek moterų galėjo pasirinkti moterų niekintoją, o ne H. Clinton. Ji prisiminė, kad ji net drebėjo iš pasipiktinimo, išgirdusi paviešintą įrašą, kuriame D. Trumpas giriasi leidžiantis grabinėti moterų intymias kūno dalis.

Moteris tai pat kaltina D. Trumpą kūno kalba „persekiojus“ H. Clinton rinkimų debatuose. Ji rašo, kaip dabartinis prezidentas sekiojo paskui demokratų kandidatę po sceną, stovėjo šalia, norėdamas „sumenkinti jos buvimą“.

Antradienį M. Obama pradeda savo knygos pristatymo turą ne knygyne, bet Čikagos arenoje „United Center“. Į renginį, kurį ves JAV televizijos pokalbių laidų žvaigždė Oprah Winfrey, jau išpirkta dešimtys tūkstančių bilietų, kainuojančių nuo 30 iki kelių tūkstančių dolerių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)