Hito „Levels“ autorius, kurio tikrasis vardas ir pavardė buvo Timas Berglingas, 2018 metų balandį, būdamas 28 metų, nusižudė Omano Muskato mieste. Pasitraukti iš gyvenimo jis nusprendė po dviejų metų, kai kankinamas lėtinių sveikatos problemų, įskaitant ūmų pankreatitą, paskelbė daugiau neberengsiantis gastrolių.

Būsimos Manso Mosessono knygos „Tim — The Official Biography of Avicii“ („Timas – oficiali Avicii biografija“), kurią išleido „New York Post“, ištraukose skelbiami dienoraščio įrašai, kuriuos atlikėjas paliko gydydamasis nuo priklausomybės alkoholiui ir vaistams, rašo people.com.

Viename įraše švedų žvaigždė rašė, kaip jam sunku gydytojų nurodymu liautis vartojus alkoholį, nuo kurio tapo „priklausomas“, kai juo pradėjo malšinti savo nerimą.

„Man buvo labai sunku susitaikyti, kad daugiau niekada nebegersiu, nors gydytojai griežtai patarė palaukti bent metus, kol galėsiu paragauti bent alaus, – rašė jis. – Žinoma, aš neklausiau daugumos gydytojų, klausiau poros, kurie pasakė „gerai“, jei darysiu tai atsargiai. Elgiausi nemokšiškai ir naiviai, gastroliavau po pasaulį, vis dar tęsdamas niekada nesibaigiantį turą – nes kai tik jį apsuki ratu, spėkite, kas? Vėl pradedi nuo pradžių. Tomis dienomis ligoninėje jutau mažiausiai nerimo ir streso per pastaruosius šešerius metus. Tai buvo tikrosios mano atostogos, kad ir kaip depresyviai tai skambėtų“, – rašė Avicii.

Jis taip pat rašė apie atsigavimą nuo ūmaus pankreatito, dėl kurio 2012 ir 2013 metais buvo patekęs į ligoninę. Dar kitais metais jam buvo pašalinta tulžies pūslė ir išoperuotas apendicitas.

„Palengvėjimas, kuris užplūdo dingus itin stipriam skausmui, žinant, kad niekas nieko nesitiki, išskyrus tai, kad tu išlauksi (nes tai yra vienintelis pankreatito gydymo būdas) ir atsigausi, buvo milžiniškas, – rašė jis savo dienoraštyje. – Tai buvo nepaprastas palengvėjimas, turint galvoje beprotišką tvarkaraštį, pagal kurį gyvenau iki to momento“.

„Wake Me Up“ atlikėjas 2015 metais, kai po šeimos įsikišimo gulėjo „Ibiza Calm“ reabilitacijos centre, taip pat įrašė širdį veriančius žodžius apie tai, kaip bando keisti savo požiūrį, kad suprastų savo ligą.

„Turėjau išgirsti labai logišką ir primityvų paaiškinimą, kad suprasčiau jos esmę ir kaip ji man kenkia. Ach, skausmas. Kam man dabar šis skausmas? Nepatogus jausmas, – rašė jis. – Būsimasis Timas dorojasi su skausmu. Būsimasis Timas dorojasi su skausmu geriau, negu dabartinis Timas, nes jau dabar tvyro pernelyg daug skausmų, kuriuos greičiau reikia pašalinti“.

Teigiama, kad Avicii taip pat praktikavo Maharišio Mahešo Jogio meditacijos praktikas ir dažnai medituodavo iš karto po kelias valandas, nors tai daryti rekomenduojama tik 20 minučių.

„Jaučiuosi taip, tarsi būčiau naujame numatytųjų nustatymų būties režime, kuris yra labai naujas ir šiek tiek baugus, – rašė didžėjus. – Atrodė, kad baimės per pastarąsias porą dienų sukėlė manyje sumaištį, bet aš pamenu patarimą sutelkti dėmesį į savo kvėpavimą“.

Pranešama, kad savo paskutiniame įraše jis pažymėjo: „Sielos nusikratymas yra paskutinis prisirišimas, kol ji atgimsta iš naujo!“

Pranešime spaudai, kuris buvo išplatintas po jo mirties, Avicii šeima rašė, kad po to, kai liovėsi rengęs gastroles, jis mėgino „gyvenime rasti pusiausvyrą tarp laimės ir galimybės daryti tai, ką mėgo labiausiai – kurti muziką“.

„Jį tikrai kankino mintys apie Prasmę, Gyvenimą, Laimę. Jis daugiau nebegalėjo taip gyventi. Jis troško ramybės, – pranešime spaudai rašė šeima. – Timas nebuvo sutvertas tai verslo mašinai, kurioje atsidūrė; jis buvo jautrus vaikinas, mylėjęs savo gerbėjus, bet vengęs dėmesio. Timai, tu būsi mylimas visada. Tavo asmenybė ir tavo muzika saugos tavo atminimą. Mylime tave, tavo šeima“.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
RPLC Vilniaus filialas 8(52)137808 registratura@rplc.lt P. Širvio g. 5
RPLC Kauno filialas 8(37)333255 registratura.kaunas@rplc.lt Giedraičių g. 8
RPLC Klaipėdos filialas 8(46)415025 registratura.klaipeda@rplc.lt Taikos pr. 46
RPLC Šiaulių filialas 8(41)455644 registratura.siauliai@rplc.lt Daubos g. 3
RPLC Panevėžio filialas 8(45)582673 registratura.panevezys@rplc.lt Elektronikos g. 6
Anoniminių alkoholikų draugija +370 685 05191 info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė +370 698 73005 info@pnb.lt
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją